Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тимчасовий доступ до речей і документів



Сутність тимчасового доступу до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи (за винятком зазначених у ст. 161 КПК України, до яких доступ заборонено), можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та передбачені ст. 162 КПК України здійснюється в порядку, визначеному відповідним законом (наприклад, Законом України «Про нотаріат», «Про банки і банківську діяльність», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» тощо). доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону. Зазначений захід здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

1. Складання відповідно до вимог ч. 2 ст. 160 КПК України клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів Див. додаток № 15.

2. Погодження зазначеного клопотання з прокурором.

3. Звернення із відповідним клопотанням до слідчого судді за територіальністю.

4. Участь у розгляді слідчим суддею вищевказаного клопотання.

5. Отримання оригіналу ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів.

6. Пред’явлення оригіналу ухвали зазначеному в ній володільцю речей і документів та вручення її копії.

7. Залишення володільцю опису речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді.

8. Залишення володільцю на його вимогу копії вилучених у нього документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

9. Складання клопотання про дозвіл слідчого судді на проведення обшуку у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів з метою їх відшукання та вилучення Див. додаток № 16.

10. Погодження клопотання про дозвіл на обшук із прокурором.

11. Проведення слідчим або співробітником іншого підрозділу ОВС за дорученням згідно з ухвалою слідчого судді обшуку з метою відшукання та вилучення речей і документів, якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту.





Дата публикования: 2015-01-04; Прочитано: 740 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...