Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Середовище проекту



Понятійний апарат. Проект, проектні матеріали, ознаки проекту, альтернативні проекти, взаємно незалежні проекти, взаємно впливаючі проекти, учасник проекту, ініціатор проекту, замовник проекту, інвестор, офіс управління проектом, менеджер проекту, команда проекту, середовище проекту.

Список рекомендованої літератури [20], [27], [32], [35], [38], [42], [43], [47], [50], [62], [71].

2.1 Суть проекту, його ознаки.

Проект - це комплекс взаємов'язаних заходів, які спрямовані на досягнення певної мети протягом певного періоду часу і з урахуванням прогнозованих обмежень по ресурсах (перш за все капіталу).

Суть проекту, його відмінність від інших економічних категорій розкривається наступними ознаками проекту.

Цілеспрямованість. Проект завжди спрямовано на досягнення якоїсь конкретної мети, отримання певного результату. Причому ця мета має бути узгоджена з глобальнішою метою замовника, наприклад, пов'язана з реалізацією стратегії підприємства, збільшенням вартості підприємства, отриманням прибутку, збільшенням частки ринку і таке інше.

Системне функціонування проекту. Між операціями, завданнями і ресурсами проекту існують взаємозв'язки, які вимагають чіткої координації в процесі виконання проекту.

Тривалість у часі. Ніякий проект не може реалізовуватися одномоментно, він завжди триває певний проміжок часу і має конкретний момент початку і завершення.

Життєвий цикл. Незалежно від особливостей кожного конкретного проекту існує певний життєвий цикл проекту. І кожен проект послідовно проходить цей цикл.

Унікальність. Проект ніколи не буває однаковим і завжди має якісь унікальні елементи. Наприклад, навіть якщо проекти виконуються за однаковою технологією, можуть бути різні споживачі продукту проекту, ресурси, терміни і так далі.

Існування в певному середовищі. На формування і реалізацію проекту завжди впливає середовище, в якому проект аналізується і реалізується, різного роду обмеження по ресурсах.

Кількісне вимірювання. В результаті проекту має бути отримано ефект, якій виражено в кількісній формі. Порівняння ефекту з аналогічними показниками альтернативних проектів або нормативними показниками, які прийняті на даному підприємстві, дозволить зробити висновок щодо необхідності реалізації проекту. Крім того, кількісні показники проекту дозволять оцінити хід реалізації проекту, виявити відхилення, вказати на необхідність корегуючих дій.

Слід чітко розуміти різницю між проектом і бізнес-планом, програмою.

Перш за все, проект не є паперовим або електронним документом. На папері можуть бути відбиті результати аналізу проекту, дані проекту, описи, різні супровідні документи і так далі. Документи, що містять інформацію щодо проекту, називаються проектними матеріалами.

По-друге, як правило, проект супроводжується складанням бізнес-плану (а може і не супроводжуватися), в бізнес-плані наводяться результати проектного аналізу (маркетинговий, технічний, організаційний, аналіз ризиків і ефективності і так далі), але проект і бізнес-план не ідентичні. Бізнес-план – це документ, що описує проект, а проект – це комплекс дій, як правило, альтернативних. Те ж саме відноситься до програми – програма може описувати послідовність дій з проекту, містити перелік кінцевих і проміжних результатів.

Термін "проектні матеріали" охоплює:

техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) проекту;

проект будівництва підприємств, будівель і споруд [35, С. 29];

обґрунтування інвестицій в будівництво підприємств, будівель і споруд;

бізнес-план, що представляється по певній формі, яка може залежати від мети його складання;

заявка на фінансування [35, С. 30].

2.2 Класифікація проектів

Можна виділити наступні класифікаційні ознаки проектів.





Дата публикования: 2015-01-10; Прочитано: 364 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...