Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Шановний першокурснику!



Ти вибрав навчання по одному з самих необхідних нашій державі напрямків «Охорона праці». Потреба у фахівцях за напрямом зі спеціальною професійною підготовкою наявна в усіх органах виконавчої влади, державних, комунальних та приватних установах, організаціях та промислових підприємствах незалежно від форм власності, видів господарювання та галузевої належності.

В Україні, як і в інших країнах, переважна більшість виробництв сьогодні потребують забезпечення безпечного супроводу, який містить широкий комплекс інженерно-технічних заходів, методів та способів їх реалізації, що зумовлює напрями підготовки фахівців.

Сучасна система освіти забезпечить нове покоління спеціалістів у сфері охорони праці, що сприятимуть реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя, здоров'я у процесі трудової діяльності, на безпечні умови праці та встановленню єдиного порядку організації охорони праці в Україні.

Вивчення дисципліни " Вступ до спеціальності " дає можливість забезпечення швидшої адаптації першокурсників до умов навчання у вищих навчальних закладах, надання уявлення про майбутню професію, спеціальність та спеціалізацію, збудження у них почуття гордості за вибрану професію, надання впевненості у вірності її вибору. В навчальному посібнику проаналізовано основні положення законодавства України з охорони праці, розглянуто систему управління охороною праці в державі, та на підприємстві.

Навчання в університеті вимагає від кожного студента призвичаєння до нових умов: лекції потокові, лабораторні заняття, семінари викликають масу запитань та дають поживу для молодих допитливих людей, які повинні стати надією держави в питаннях охорони праці на сучасному етапі розвитку.

Практична підготовка студента – фахівця з охорони праці здійснюється на передових підприємствах галузі, у провідних науково-дослідних, проектно-конструкторських установах, інспекціях регіону. Це сприяє росту молодої людини як спеціаліста.

У теперішній час в Україні здійснюються суспільно-політичні та соціально-економічні реформи. Наша країна переживає етап відмирання централізовано-розподільних форм господарювання і народження економічних відносин в сфері праці, притаманних соціально-ринковій моделі державного управління. При цьому, природно, змінюються ролі і функції основних суб'єктів підприємницької діяльності: держави, роботодавця і працівника. Цей процес неминуче охоплює і охорону праці - невід'ємну частину будь-якого виробництва. Розвиток науки і техніки, збільшуючи безпеку життєдіяльності людини в цілому, привів до появи цілого ряду нових проблем. Серед таких проблем – зростання ступеня ризику травматизму та загибелі людей при взаємодії зі складними технічними системами на виробництві, транспорті, побуті.

Сьогодні в період активного зростання рівня технічних досягнень та невідповідності умов праці, а також збільшення рівня виробничого травматизму та нещасних випадків фахівець з охорони праці повинен володіти широким спектром академічної, інженерної та професійної освіти. Потік науково-технічної інформації зростає у величезних масштабах і умістити його в обмежені часом межі навчання складно, а тому навчання повинно бути постійним.

Ці проблеми потрібно вирішувати комплексно на основі вивчення принципів взаємодії людини і техніки, людини і виробництва, а також підготовки нових кадрів.

Закінчуючи навчання студент повинен знати, які посади чекають на нього, як спеціаліста.

Посади, на яких можна працювати після закінчення навчання за напрямком “Охорона праці”:

• інженер з охорони праці підприємства (установи);

• начальник служби охорони праці підприємства (установи);

• експерт експертно-технічного центру;

• інспектор Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

• викладач безпеки життєдіяльності та охорони праці;

• інспектор управління Держгірпромнагляду;

• спеціаліст з охорони праці державної адміністрації, органу місцевого самоврядування;

• спеціаліст підрозділів Мнс україни;

• інженер-дослідник.

Навчальний посібник розраховано на студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за напрямком “Охорона праці”, або вивчають курс “Основи охорони праці”. Посібник також може бути корисним власникам, керівникам і працівникам підприємств, установ і організацій.





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 346 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...