Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Поліпшення стану виробничого середовища за мікрокліматичними показниками



При неможливості підтримувати нормовані метеорологічні параметри мають бути передбачені профілактичні заходи захисту працюючих від перегрівання чи охолодження.

Захист працюючих від перегрівання досягається технічними засобами; механізацією тяжких робіт, дистанційним управлінням механізмами, за рахунок зміни технології виробництва. Засоби теплоізоляції і екранування значно зменшують теплові випромінювання і надходження конвекційного тепла на робочі місця.

Найбільш ефективним захистом від променевої енергії є водяні завіси. Шар води в 1 мм є достатнім, щоб поглинути всю теплову радіацію від відкритих нагрітих печей.

При наявності потужних джерел конвекційного і променевого тепла важливим заходом по нормалізації мікрокліматичних умов є аерація. Для цього необхідно забезпечити безперешкодний вихід нагрітого повітря через шахти, вікна у верхній зоні приміщення або аераційні фрамуги в стінах будівлі. Однак одна аерація не взмозі забезпечити сприятливих мікрокліматичних умов на всіх робочих місцях, тому використовують місцеве повітряне душування, що полегшує тепловіддачу організму.

На деяких робочих місцях, наприклад на постах і пультах управління обпалювальних печей, в кабінах кранівників і інших, доцільно застосовувати охолодження стін або установку спеціальних охолоджуючих екранів (до +5°С), що посилюють тепловіддачу випромінюванням.

Щодо заходів особистої профілактики, суттєве значення має раціональний питний режим.

При легких формах гіпертермії рекомендуються гідро процедури - теплий душ 26-27°С протягом 5-8 хв. Після процедури легкий відпочинок у лежачому стані. При відсутності душових рекомендується вологе обтирання протягом 10-15 хв і велика кількість питва.

При великих теплових навантаженнях суттєве значення має спеціально впроваджений режим праці з обов'язковими перервами у роботі.

У значній мірі захищає від перегрівання раціонально створений спецодяг, який має бути повітро- і вологонепроникний і мати відповідні теплозахисні властивості, відбивати інфрачервону радіацію. Крім цього працюючі попередньо і періодично проходять медичні огляди. Періодичний огляд працюючих, що систематично підпадають під дію високих температур і інтенсивне опромінення, проводиться один раз у 24 місяці.

При роботі на холоді, необхідно, з однієї сторони, попередити сильне переохолодження організму працюючих, з іншої – забезпечити його швидке зігрівання з метою своєчасної нормалізації фізіологічних зрушень, що настали внаслідок охолодження. Теплий одяг запобігає надмірному охолодженню організму. Фізичні властивості спецодягу, крім теплозахисних властивостей. мають забезпечувати випаровування поту з поверхні шкіри, бо затримка випаровування призведе до зволоження одягу і збільшення теплових витрат організмом.

В окремих випадках при роботі на холоді використовують пристрої місцевого променевого обігріву або організацію періодичних перерв. У роботі на відкритому повітрі з низькими температурами такі перерви надаються по 10 хв через кожну годину праці для обігрівання у спеціальних теплих приміщеннях. Температура повітря в цих приміщеннях має бути не менше 23°С.

Для зовнішніх робіт несприятливими метеорологічними умовами, за яких надаються обов'язкові перерви для обігрівання вважається: температура повітря від 0 до -10° С при швидкості вітру 4-5 м/с; температура повітря від -10 до -15 С при швидкості вітру 2 м/с; температура повітря від -15 до -20° С при швидкості вітру до 2м/с; у безвітряну погоду при температурі: -20° С нижче. Припинення роботи на відкритому повітрі при низьких температурах проводиться на підставі рішення місцевих





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 710 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...