Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Відповідальність за порушення вимог з ОП



Відповідно до ст.. 44 Закону України про ОП порушення законодавчих та ін. нормативних актів про ОП, створення перешкод для діяльності посадових осіб, органів державного нагляду за ОП, професійних спілок винних працівників притягують до адміністративної, дисциплінарної матеріальної, кримінальної відповідальності.

Адміністративну відповідальність накладають на посадових осіб, винних у порушеннях законодавства про ОП у вигляді грошового штрафу. Штраф накладають інспектори обласних рад, профспілок і відповідних служб державного нагляду. Адміністративній відповідальності підлягають особи віком не менше 16р.

Дисциплінарна відповідальність полягає у виконанні дисциплінарних стягнень, передбачених чинним законодавством на робітників на ІТП. Відповідно до ст. 147 КЗпП встановлено такі дисциплінарні стягнення: догана, пониження в посаді, переведення на нижче оплачувану роботу на термін до трьох місяців, можливе звільнення.

Право накладати дисциплінарні стягнення на працівників має орган, який користується правом прийняття на роботу цього працівника. Дисциплінарне стягнення можна накладати щ ініціативи органів, що здійснюють державний і громадський контроль за ОП. При обранні дисциплінарного стягнення необхідно врахувати ступінь важкості вчиненого поступку і заподіяної ним шкоди, обставини, за яких вчинено поступок, попередню роботу працівника.

Матеріальна відповідальність включає відповідальність як працівника, так і роботодавця. У ст. 130 КЗпП зазначається, що працівник несе матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству (установі) через порушення покладених на них обов’язків, зокрема і внаслідок порушення правил ОП. Матарвальна відповідальність встановлюється лише за пряму дійсну шкоду і за умови, що така шкода заподіяна підприємству протиправними діями працівника. Ця відповідальність обмежується певною частиною заробітку працівника і не перевищує 1/3 місячної заробітної плати. До збитків у зв’язку з порушенням законодавства про ОП можуть входити відшкодування потерпілому втраченого заробітку, одноразова допомога, додаткові витрати на лікування, протезування, а також витрати на поховання, одноразова допомога на сім’ю та на утриманців.

Кримінальна відповідальність настає, якщо порушення вимог законодавства та ін. нормативних актів про ОП створило небезпеку для життя або здоров’я громадян. Суб’єктом кримінальної відповідальності з питань ОП може бути будь-яка службова особа підприємства, установи, організації незалежно від форм власності. Кримінальна відповідальність визначається у судовому порядку. (0,5 – 8 р позбав волі).





Дата публикования: 2015-01-15; Прочитано: 636 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...