Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Основні риси, властиві ефективному контролю



Досягти ефективності контролю вдається далеко не всім фінансовим установам, оскільки фінансова діяльність – це сфера, в якій менеджери тривалий час не приділяли належної уваги розвитку системи контролю, а отже, не приймалися в розрахунок і вимоги до її ефективності.

Основні вимоги до ефективного контролю:

· стратегічний характер контролю;

· результативність контролю;

· гнучкість контролю;

· своєчасність контролю;

· економічність і простота контролю.

Стратегічний характер контролю припускає його спрямованість на тільки стратегічні аспекти діяльності установи. Дана вимога пов'язана з тим, що система контролю не повинна «розмінюватися» на аналіз дрібних і незначних заходів, оскільки це веде лише до розпиленості сил і засобів, а не підвищенню її ефективності. Отже, виявлення видів діяльності, що мають для фінансового інституту стратегічне значення, перетворюється на найважливішу задачу менеджерів, що відповідають за роботу системи контролю.

Результативність контролю – це забезпечення з його допомогою максимального виконання поставлених задач. Контроль не можна розглядати як самоціль, він повинен проводитися не для того, щоб просто зібрати і проаналізувати інформацію, а для надання реальної допомоги керівникам всіх ланок.

Гнучкість контролю є важливою вимогою, завдяки якій можна постійно стежити за відповідністю діяльності установи змінам, що відбуваються на ринку. Наприклад, поява яких-небудь новин в фінансовій сфері незмінно спричиняє за собою процес пристосування установи до умов, які змінилися, що виявляється в наданні клієнтам нових видів послуг, ухваленні на озброєння нових методів здійснення фінансових операцій і т.п.

Ефективність контролю характеризується його своєчасністю. Своєчасний контроль дозволяє вчасно робити регулюючі дії, до того, як наростаючі негативні тенденції переростуть в кризові наслідки. З питаннями своєчасності контролю тісно пов'язане встановлення періодичності проведення контролюючих заходів. Періодичність визначається дією багатьох чинників, серед яких можна виділити: характер самого контрольованого заходу, тимчасові рамки стандартів системи контролю, передбачувана швидкість змін, витрати на проведення контрольних вимірювань і т.д.

Економічність – одна з найважливіших вимог, що пред'являються до системи контролю. Контроль повинен приносити істотну користь фінансовій організації, інакше його проведення було б безглуздим. Установи, в яких віддається пріоритет дуже ретельному контролю, напевно не зважають на дану вимогу, а їх витрати на здійснення контролюючих заходів, як правило, значно перевершують загальний ефект, що приноситься останнім. Тому вищому керівництву слід стежити за дотриманням вказаної відповідності. Економічність контролю досягається в значній мірі за рахунок його простоти. Чим простіше і доступніше методи, які використовуються системою контролю, тим вище її ефективність.





Дата публикования: 2015-01-13; Прочитано: 471 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.01 с)...