Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Пристрої введення



Клавіатура призначена для введення в комп'ютер інформації.

Розміщення клавіш на клавіатурі показано на рис. 2.13.

Рис. 2.13. Групи клавіш: алфавітно-цифрові клавіші; керуючі курсором; цифрові клавіші;

функціональні клавіші; спеціальні

При введенні з клавіатури текстів, чисел відповідний символ на екрані буде з'являтися в тому місці, де знаходиться курсор - блимаюча рухома полоска на екрані. Клавіші за своїм функціональним призначенням діляться на групи:

- алфавітно-цифрові;

- цифрові;

- функціональні;

- керуючі курсором;

- спеціальні.

Алфавітно-цифрові призначені для вводу текстової і цифрової інформації в ЕОМ. Це клавіші-символи і клавіші-цифри центральної частини клавіатури.

Умовно до складу алфавітно-цифрових клавіш відносять деякі клавіші:

Enter - клавіша введення. Натискування цієї клавіші сприймається комп'ютером, як вказівка приступити до виконання введеної команди. Якщо Enter натискується при введенні даних, то це сприймається як вказівка завершити введення даних в даному рядку і перейти на початок наступного рядка.

Tab - клавіша табуляції. При наборі текстів використовується для фіксації абзацу. При роботі з програмами значення цієї клавіші може змінюватися.

Backspase (←) - клавіша стирання літери зліва від курсора. При цьому курсор зміщується на одну позицію ліворуч.

Цифрові призначені для вводу цифр з правої частини клавіатури. Відноситься до цифрових також: клавіша Num Lock. Якщо положення цієї клавіші визначене, то починають працювати клавіші-цифри правої частини клавіатури (загоряється індикаторна лампочка). Повторне натиснення Num Lock блокує роботу цифрових клавіш правої частини клавіатури (виключається індикаторна лампочка).

Функціональні клавіші призначені для виконання певних функцій. Призначення цих клавіш визначається операційною системою, з якою в даний момент працює користувач.

Клавіші керування курсором, дозволяють переміщати текстовий курсор по всьому екрану. Це клавіші:

←, ↑, →, ↓, - зумовлюють переміщення курсора на екрані монітора на одну позицію відповідно ліворуч, вгору, праворуч, вниз;

Home - переміщення курсора на початок рядка;

End - переміщення курсора на кінець рядка;

PgUp - сторінка вгору. Використовують у ситуаціях, пов'язаних з переглядом на екрані дисплея текстів, що займають більше, ніж один екран (сторінку). При натискуванні цієї клавіші на екран виводиться попередня сторінка тексту.

PgDn - сторінка вниз. При натискуванні цієї клавіші в режимі перегляду тексту на екран виводиться наступна сторінка тексту.

Спеціальні клавіші призначені для змін змісту використання клавіш. Вони виконують певну функцію лише тоді, коли натискуються в парі з іншими клавішами. До складу спеціальних входять такі клавіші:

Ctrl - клавіша управління;

Alt- додаткова клавіша;

Shift - клавіша фіксування великих букв.

Коротко про зміст і функцію клавіш, які не відносяться до жодної з вищеназваних груп, але необхідні при роботі з комп'ютером.

Esc - вихід. Натискування цієї клавіші дозволяє відмінити команду або дію, завершити роботу в якому-небудь режимі і вийти з програми.

Caps Lock — фіксування великих букв. Натискування цієї клавіші дозволяє перейти у режим введення великих літер (загоряється індикаторна лампочка). Повторне натиснення клавіші Caps Lock переводить клавіатуру в режим введення малих літер (індикаторна лампочка гасне).

Ins (Insert) - переключення клавіатури з режиму вставки в режим, заміни і навпаки;

Del (Delete) - вилучення символа. Натискування цієї клавіші призводить до витирання символа справа від курсора;

Print Screen - використовується для друкування змісту екрана, копіювання його у файл або буфер обміну.

Pause - тимчасове припинення виконання програми. Для продовження виконання треба натиснути будь-яку клавішу.

Розглянемо допоміжні пристрої комп'ютера, які можуть входити до його складу.

Миша - це допоміжний пристрій для вводу інформації в комп'ютер. Маніпулятор "миша" не замінює, а доповнює клавіатуру. Миша у багатьох випадках полегшує та прискорює роботу користувача з комп'ютером.

Миша - це коробочка, яка містить дві або три кнопки. Всередині миші є шарик, який обертається в різних напрямках. Переміщуючи мишу по поверхні столу, синхронно переміщується на екрані і курсор цієї миші. Таким чином, можна розташувати курсор миші у будь-якому місці екрана. Використовувати мишу - означає натискувати на кнопки. Допускають одно- та дворазові клацання по кнопці. У першому випадку кажуть, що здійснюється "фіксація курсора миші", а в другому - "подвійна фіксація курсора миші" (завантаження програм).

Принтер - це пристрій, який призначений для виводу як текстової так і графічної інформації з комп'ютера на папір. Тепер використовують такі основні типи принтерів:

- матричні принтери - звичайні і лінійні (рядкові);

- струминні і світлодіодні принтери - звичайні і порта­тивні (мобільні);

- лазерні принтери - чорно-білі і кольорові;

- твердочорнильні принтери;

- сублімаційні принтери;

- воскові принтери;

- автохромні принтери.

Матричні принтери - це самі дешеві апарати, в них багато механічних деталей, які при інтенсивній експлуатації швидко ламаються.Матричний принтерпрацює за контактною технологією, усі інші ти­пи принтерів - безконтактні,тобто механізм друкування безпосередньо не торкається носія. Усі типи принтерів друкують текст не по символах, як друкарська машинка, а по точках, тобто так, як виконується виведення на екран монітора

Струминні принтери більш високої якості, які дуже зручні для виведення кольорових зображень, але потребують систематичного і якісного обслуговування. Струминні принтеритак само, як і матричні, виводять зображення по точках, але точки утворюються за допомогою дуже маленьких крапель рідкого чорнила.

Лазерні принтери коштують дорого, але мають ряд переваг. Вони забезпечують найкращу якість друкування, найвищу швидкість, а також: ці принтери дуже надійні і можуть використовуватися для безперервного друкування великого об'єму інформації. Лазерні принтеридля фіксації точок на папері засто­совують промінь лазера.

Твердочорнильні принтери. Чорнило для твердочорнильних прин­терів розробила за спеціальною технологією фірма Xe­rox. При кімнатній температурі це чорнило зберігається у твердому стані у вигляді невеликих брикетів. Якщо тверде чорнило нагріти до певної температури, то воно становиться рідким але в процесі друкування дуже швидко знову набуває твердого стану. Тому твердочорнильні принтери іноді називають принтерами зі зміною фази.

Сублімаційні і воскові принтери,так само, як і твердочорнильні, є термічними принтерами, тобто використовують для нанесення кольорового зображення на папір нагрі­вання барвників, що знаходяться у твердому стані.

Барвник,використовуваний у сублімаційних принтерах, під час нагрівання переходить із твердого стану в газоподібний без проміжного рідкого стану (такий процес називають сублімацією). Воскові принтери використовують рідке чорнило, що утворюється у процесі нагрівання твердого барвника на основі воску і застигає на папері, тобто за такою самою технологією, що й твердочорнильні принтери.

Автохромні принтери,які розробила фірма Fuji, відрізняються від ін­ших типів принтерів тим, що, крім спеціального паперу, для друкування не потрібно ніяких інших видаткових матеріалів (чорнила, тонеру чи барв­ника). Нижній шар спеціального паперу є основою, на яку наносяться три шари, що містять мікрокапсули відповідно ціанового, пурпурного і жовто­го кольорів. Ці мікрокапсули «проявляються» на папері під час нагрівання паперу. Зверху папір покрито тонким захисним теплостійким шаром.

Сканер - це пристрій, який призначений для введення в комп'ютер графічних об'єктів.

Принцип дії сканера грунтується на перетворенні зображення в електричні сигнали, т.б. в комп'ютері створюється деяка "електронна копія" зображення.

Сканери безпосередньо не призначені для введення текстової інформації, але в такій якості вони можуть використовуватися.

Ксерокс - це пристрій, який призначений для копіювання як текстових так і графічних документів.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 514 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...