Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Схема 4



М′язи хребетного стовпа.

Дорсальний тяж Вентральний тяж
Латеральна група (напрям волокон краніовентрально від остистих до поперечних відростків) Медіальна група (напрям волокон краніодорсально від поперечних до остистих відростків) 1. Довгий м′яз шиї 2. Довгий м′яз Голови 3. Квадратний м′яз попереку 4. Поперековий більший м′яз 5. Поперековий менший м′яз  
1. Найдовший м′яз: а) попереку; б) грудної клітки; в) шиї; г) голови й атланта 1. Остистий м′яз
2. Клубово-реберний м′яз: а) попереку; б) грудної клітки; в) шиї. 2. Напівостистий м′яз    
3. Пластироподібний м′яз   3. Багатороздільні м′язи
Короткі м′язи голови та шиї
Прямі Косі
Прямий дорсальний більший м′яз голови Косий краніальний м′яз голови
Прямий дорсальний менший м′яз голови Косий каудальний м′яз голови
Латеральний прямий м′яз голови  
Вентральний прямий м′яз голови  
       

Відмітити, що м′язи латеральної групи розташовані більш поверхнево: безпосередньо під шкірою або під шкірними м′язами, або м′язами, що при-кріплюють грудні кінцівки до тулуба та шиї. Вони, як правило, починаються від остистих відростків, їх волокна прямують краніовентрально та закінчу-ються на поперечних відростках хребців попередніх сегментів. Деякі м′язи цієї групи (наприклад, клубово-реберний м′яз) розташовані між поперечними відростками та проксимальними ділянками реберних кісток або лише на по-перечних відростках. При цьому, краніовентральний напрямок ходу їх воло-кон зберігається, як і в інших м′язах цієї групи.

Підкреслити, що медіальна група м′язів дорсального тяжу розташована під латеральною групою. Напрямок волокон у м′язах цієї групи краніодор-сальний – від поперечних відростків до остистих або по остистих відросткам.

Звернути увагу, що вентральний м′язовий тяж на протязі хребетного стовпа виражений нерівномірно. Підкреслити, що найбільшою мірою розви-нуті вентральні м′язи в ділянці попереку, серед яких виділяють власне м′язи попереку (квадратний м′яз попереку та менший поперековий м′яз) та м′язи, що додатково діють на суглоби тазової кінцівки (більший поперековий м′яз). Нагадати, що в ділянці шиї вентральний м′язовий тяж представлений двома м′язами (довгий м′яз шиї та довгий м′яз голови) (схема 4).

Відмітити, користуючись схемою 4, що короткі м′язи голови представ-лені парними м′язами (двома косими та чотирма прямими), які розташовані на відповідних поверхнях хребців, що формують атланто-потиличний та атланто-осьовий суглоби. Відповідно до напряму м′язових волокон їх можна віднести до дорсального або вентрального тяжів м′язів хребетного стовпа. Функціональне значення коротких м′язів голови полягає у забезпеченні рухів голови відносно шиї (праворуч, ліворуч, доверху, донизу), а також рухів голови з атлантом відносно осьового хребця (праворуч-ліворуч, донизу-доверху). Вказати, що м′язи хвоста майже рівномірно розвинуті по всьому його периметру, поділяючись на підіймачі та опускачі. Вони забезпечують активні різноманітні рухи хвоста у всіх чотирьох напрямках.

Звернути увагу, що вздовж вентролатеральної поверхні шиї, під дов-гими м′язами голови, шиї та плечоголовним м′язом, лежать м′язи, які фор-мують вентральний контур шиї. Ці м′язи мають стрічкоподібну форму, почи-наються переважно від ручки груднини, а закінчуються на голові, впливаючи на рухи нижньої щелепи, гортані та язика (схема 5).





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 215 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...