Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Завдання. №1.У процесі чергування диспетчер за допомогою оператора веде диспетчерський журнал (форма 8) і картотеку термінів



№1. У процесі чергування диспетчер за допомогою оператора веде диспетчерський журнал (форма 8) і картотеку термінів. У журнал заносяться всі розпорядження керівництва підприємства та самого диспетчера, які повинні бути виконані протягом доби. У журналі також фіксуються взаємні вимоги цехів.

Завдання:

Уявіть, що Ви є диспетчером м’ясокомбінату. Заповніть диспетчерський журнал за зміну за прикладом.

Таблиця 3.1

Форма 8

Диспетчерський журнал

№ п.п Дата Зміна Розпорядження Зміст роз- порядження Термін викона-ння Відміт-ка про викона-ння
ким дано кому дано
  5/IX   Головний диспетчер Начальник збірного цеху Зібрати вузли МК-2, 2 шт. 6/IX Здано I6/IX о 12 год. 2 шт.

№3. Планування вихідних днів. Мета. Скласти графік робіт, який мінімізує число службовців, що працюють у режимі п'ятиденного тижня з двома вихідними підряд, за умови виконання потреб щоденного штатного розкладу.

Процедура. Виходячи із загальної кількості працівників, потрібних на кожен день тижня, складається графік із послідовним додаванням по одному працівнику. Ця процедура складається з двох етапів.

Етап 1. Призначити першого працівника на всі дні, які вимагають присутності на роботі. Це можна зробити, просто скопіювавши загальні потреби на кожен день. Позитивне число означає, що цього дня даний працівник повинен працювати.

Оскільки першого працівника ми могли призначити на всі сім днів, виділимо два послідовних дня з найменшою потребою (з найменшими числами). Ці дні вважатимуться вихідними першого працівника. Пара днів із найменшою потребою є та, в якій більше число в парі не перевищує більшого числа в будь-якій іншій парі. Це гарантує, що дні з найбільшими потребами будуть забезпечені необхідним персоналом. Можна вибрати понеділок і неділю, не дивлячись на те, що вони знаходяться в різних тижнях.

Етап 2. Для працівника 2 відніміть одиницю з кожного дня, що не потрапив в рамку, та помістіть результат у наступний рядок для працівника 2. Результати в цьому рядку показують, що у відповідні дні буде потрібно на одного працівника менше, оскільки перший працівник вже призначений на ці дні. При отриманні після віднімання негативних чисел прирівняйте їх до нуля.

Вказані два етапи повторюються для другого працівника, третього і так далі, – поки не буде повністю задоволена потреба в працівниках.

№4. Метод призначень. Припустимо, що в укладача календарного плану є п'ять робіт, які можна виконувати на будь-якому з п'яти верстатів (n = 5). Витрати на виконання кожного поєднання «робота-верстат» представлені в таблиці 1. Укладач календарного плану бажає провести призначення з використанням критерію мінімальних витрат. У цьому випадку існує 5 = 120 можливих варіантів призначень.

№5. Компанія Auto Seat Cover and Paint Shop, що належить Джо, бажає укласти договір на виконання ремонтних робіт із дилерською компанією Еда, що займається продажем підтриманих автомобілів. Однією з основних вимог для укладення цього договору є стислі терміни виконання робіт, оскільки Ед хотів би, щоб його автомобілі щонайшвидше упорядковувалися і виставлялися на продаж. Ед сказав: якщо Джо зможе менш ніж за добу полагодити й перефарбувати п'ять автомобілів, то хай вважає, що договір у нього вже в кишені. У приведеній нижче таблиці вказаний час (в годинах), потрібний ремонтному і фарбувальному цехам на кожен з цих п'яти автомобілів. Допускаємо, що автомобілі спочатку поступають у ремонтний цех (перебирання двигуна й тому подібне), а потім – у фарбувальний. Чи зможе Джо виконати поставлену перед ним умову й отримати контракт?

Таблиця 3.2





Дата публикования: 2014-12-28; Прочитано: 154 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...