Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Робоча навчальна програма. Програма складається з одного змістового модуля, що включає теми: „система вищої освіти в Україні”, „університетська освіта в контексті Болонського процесу”



Вступ

Програма складається з одного змістового модуля, що включає теми: „Система вищої освіти в Україні”, „Університетська освіта в контексті Болонського процесу”, „Основні форми та методи організації навчання в університеті”, „Самостійна робота студентів університету”, «Фахова підготовка в КУТЕП: вступ до спеціальності».

Основна увага на заняттях зосереджується на різних видах роботи, що допоможуть студентам адаптуватися в умовах вищого навчального закладу

На самостійну та індивідуальну роботу студентів з дисципліни відводиться від 10 до 49 годин (залежно від напряму підготовки).

Самостійна робота студента – це активна, цілеспрямована, відносно самостійна його діяльність (індивідуальна чи колективна) та форма організації навчального процесу, яка включає заплановану навчальну і наукову роботу студента, що виконується ним у позааудиторний час під методичним керівництвом викладача.

Самостійна робота є важливою складовою навчального процесу. Сучасною тенденцією реформування галузі освіти є перехід від інформативних до активних методів навчання студентів із застосуванням різних форм самостійної роботи. З огляду на це, в умовах кредитно-модульної системи організації навчального процесу особливий акцент робиться на самостійну роботу студентів, зокрема це знаходить свій прояв у скороченні аудиторного навантаження і збільшенні кількості годин на самостійну роботу.

Метою самостійної роботи є:

Ø закріплення знань і навичок студента, що одержані ним під час аудиторних занять;

Ø розширення і поглиблення теоретичного матеріалу;

Ø формування умінь і навичок самостійної роботи з літературою та виконання практичних завдань;

Ø розвиток здатності самостійно організовувати, планувати і контролювати свою діяльність, систематизувати інформацію, що отримується в процесі роботи;

Ø забезпечення розвитку творчої особистості студента та формування його професійної компетентності, самостійності і пізнавальної активності та ін.

Самостійна робота із залікового кредиту «Університетська освіта» включає такі види роботи:

1. Опрацювання питань з кожної теми (конспектування навчального матеріалу)

2. Підготовка індивідуальних творчих завдань (реферат, доповідь, есе, узагальнюючі таблиці, схеми)

3. Підготовка домашньої контрольної роботи (заочна форма навчання)

4. Підготовка до семінарських занять (денна форма навчання).

Слово “конспект” традиційно вживається у двох значеннях: спосіб фіксації навчального матеріалу та результат цієї роботи, тобто сам запис інформації з певної дисципліни.

Конспект (від латинського “conspectus”, що означає “огляд”, “виклад”) – короткий, систематизований, логічно зв’язаний запис змісту матеріалу.

Раціональним (від латинського “rationalis” – “розумний”) вважається тільки такий конспективний запис, який є доцільним з точки зору відображення змісту інформації, форми її фіксації та подальшої роботи з нею. Такий конспект повинен забезпечувати:

· осмислення навчального матеріалу;

· високу швидкість запису;

· міцне запам’ятовування змісту;

· легке прочитання рукописного тексту;

· надійне розгортання скороченого запису, тобто відновлення отриманої на лекції інформації негайно або через певний термін.

Конспектування – це процес розумової переробки тексту, яка призводить до його скорочення без істотних змістових втрат. Складовою цього процесу є письмова фіксація саме змісту.

Конспектування є досить складним видом інтелектуальної діяльності, що передбачає майже одночасне виконання таких операцій:

1. Аналіз навчального матеріалу, відбір суттєвої інформації

2. Виділення найбільш важливих, ключових слів і побудова на їх основі складових змісту

3. Скорочений запис змісту інформації

Реферат - коротке повідомлення у письмовій формі або у формі публічної доповіді змісту книги, наукової статті, проблеми, результатів наукового дослідження; доповідь на наукову тему, що висвітлює її на основі огляду літератури чи інших джерел, що включає основні відомості та висновки, а також кількісні та якісні дані про об’єкт, що описується.

Мета написання реферату - підтвердити рівень опанування студентами в процесі навчання основних положень з вивченої тематики, продемонструвати знання відповідної літератури, вміння аналізувати матеріал, робити узагальнення та самостійні висновки.

Завдання написання реферату:

· вивчення стану розробки обраної проблеми в літературі та публікаціях;

· розгляд у контексті обраної теми практики й підходів до розв'язання конкретних проблем;

· вивчення відповідних інформаційних та статистичних даних, що стосуються теми реферату та їх аналітична обробка;

· логічний, аргументований виклад матеріалу;

Види рефератів

Оглядовий реферат – реферат, що складений на певну кількість документів-першоджерел, що є узагальненою характеристикою певного змісту документів.

Табличний реферат – реферат у вигляді довідкової, аналітичної, динамічної чи іншої таблиці. Складається з метою передачі документальної інформації у зіставленні та наочності.

Ілюстративний реферат – реферат, що сформований на основі опрацювання ілюстративного матеріалу першоджерел. Ілюстративні реферати використовуються для наочності, полегшення сприйняття, аналізу, оцінки, підвищення інформованості.

Критичний реферат – реферат, в якому ставиться завдання:

- відобразити зміст першоджерела;

- висловити своє ставлення до змісту першоджерела.

Реферат телеграфного стилю – реферат, зміст якого подано у вигляді коротких називних речень чи набору ключових слів (дескрипторів). Такі реферати використовуються для констатації певних відомостей з документів, що аналізуються.

Захист рефератів проводиться протягом 5-15 хв.

Під час захисту визначається:

- актуальність поставленої мети і завдань;

- структура основної частини;

- висновки, що зроблені в ході написання.





Дата публикования: 2014-12-08; Прочитано: 249 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...