Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Тема 2. Філософія Стародавнього Сходу



Історичне становлення філософського знання. Міфоепічні засади філософії. Філософські ідеї в Стародавньому Єгипті і Вавилоні.

Давньоіндійська філософія. Особливості індоарійського шляху виникнення філософії. Своєрідність індійської філософії. Передфілософія Давньої Індії. Ведична література: Самхіти, Брахмани, Аран’яки, Упанішади. Ведична література про світ, людину та їх взаємодію. Основні світоглядні ідеї Упанішад: ідея первоначала (Брахман, Атман, Пуруша), ідеї сансари, карми і драхми. Гносеологічна та морально-етична проблематика Упанішад.

Основні філософські школи Стародавньої Індії (астіка і настіка). Філософія Джайнізму. Морально-етична спрямованість вчення. Аскеза як шлях спасіння людини. Вчення про карму.

Буддизм. Виникнення буддизму. Основні філософські ідеї буддизму. Вчення про “благородні (шляхетні) істини”. Ідея “восьмирічного (восьмиступінчатого) шляху” сходження людини. Поняття ”нірвана” та його місце у філософії буддизму.

Філософія Чарвака-Локаята. Матеріалістична спрямованість поглядів. Ідея первоначала: земля, вода, повітря і вогонь. Заперечення існування карми, сансари і мокши. Гносеологічний сенсуалізм. Морально-етичні та суспільно-політичні погляди “локаятиків”.

Філософія Стародавнього Китаю. Виникнення давньокитай-ської філософії та її своєрідність. Передфілософія Китаю. ”П’яти-книжжя” і його світоглядний зміст. Ідея зла як центральна проб-лема “п’ятикнижжя”. Поняття “Дао”, “Де”, “Інь” і “Янь” і їх місце у світорозумінні, вираженому у ”п’ятикнижжі”.

Основні філософські школи Давнього Китаю: конфуціанство, даосизм, моїзм, легізм та ін. Основні філософські ідеї конфуціанства. Морально-етична спрямованість філософії Конфуція. Вчення Конфуція про “благородного (шляхетного) мужа” (Цзюн-цзи) та основні моральні принципи його поведінки. Соціально-політичні

погляди Конфуція та його послідовників.

Школа даосів (дао-де-цзя). Заснування школи. Вчення даосів про Дао і Де, Інь і Янь. Етика даосів. Вчення про “досконало мудру людину” (Шенжень) та недіяння, як основний принцип її поведінки. Соціальні погляди даосів.





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 666 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...