Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Знакові зображення та закономірності їх утворення. Стилізація і формалізація як способи отримання знакових зображень



Знак в дизайні - образотворча частина логотипу, як правило, включає також назва (письмову - буквенную або ієрогліфічний - частина, часто також художньо оформлену) маркується товару, послуги, організації, заходи або персони. Знак покликаний закріпити у адресата асоціацію з маркується об'єктом або його власником і служить для розрізнення однотипних об'єктів в інформаційному полі адресата (наприклад, на ринку відповідних товарів). Разом з ім'ям і логотипом знак становить основу фірмового стилю (ID, ідентичності, айдентики) маркується об'єкта.

Будучи зареєстрований в патентному відомстві, знак або логотип отримує статус образотворчого або комбінованого товарного знака (знака обслуговування). У цьому випадку знак може бути забезпечений попереджувальної маркуванням - індексом ® (registered). Знак, що знаходиться в процесі реєстрації, може бути маркований індексом ™ (trade mark, торгова марка).

Стилізація.

Це засіб композиції в основному пов'язано з декоративним мистецтвом, де дуже важлива ритмічна організація цілого. Стилізація - узагальнення і спрощення зображуваних фігур по малюнку і кольору, твір фігур в зручну для орнаменту форму. Стилізація застосовується як засіб дизайну, монументального мистецтва та в декоративному мистецтві для посилення декоративності.

Стилізація.

Особливо широко використовується стилізація при створенні рослинного орнаменту. Природні форми, намальовані з натури, занадто перевантажені несуттєвими деталями. Стилізуючи, художник, виявляє декоративну закономірність форм, відкидає випадковості, спрощує деталі, знаходить ритмічну основу зображення.

Стилізація орнаменту

При роботі з орнаментом потрібно звернути увагу на ракурс зображуваного елемента. При статичної композиції не рекомендується використовувати розвороти в три чверті, а от вид збоку або зверху, розташовуючи мотив по вертикальній або горизонтальній осях буде в самий раз. Динамічна композиція буде виглядати вдалою, якщо використовувати різні ракурси і нахили.

При стилізації орнаменту особливу увагу потрібно приділяти ділянкам елемента, де є вигини і злами. Трансформуючи об'єкт, працювати стоїть не тільки з його розміщенням, але і зі зміною пропорцій і розміру.

Стилізація орнаменту

Колір в стилізації орнаментальних мотивів відіграє важливу роль. Він може бути умовним, цілком абстрактним від реального варіанту або ж задуманий заздалегідь.

Зображення звірів у орнаментальної композиції також має бути досить умовним. Насиченість деталями порушить цілісність силуету і ускладнить загальне сприйняття композиції.

При стилізації орнаментальної композиції об'ємно-просторову форму бажано трансформувати в плоску, при необхідності ж об'ємного зображення обов'язково використовувати узагальнення й умовності.

Стилізований натюрморт

Натюрморт-жанр образотворчого мистецтва в якому різні предмети об'єднані в єдину групу, але специфіка натюрморту така, що вимагає від художника особливої ​​уваги до структури обсягів, фактурі поверхні предметів та їх просторових співвідношень.

У стилізації натюрморту важлива не тільки умовність, властива всьому декоративному мистецтву, а важливо скомпонувати всі елементи зображення в єдиному плані. Колір, фактура, лінія повинні бути підпорядковані одному задумом.

Стилізований натюрморт

Побудова декоративного натюрморту базується на виділенні одного головного елемента, навколо якого вибудовується, що об'єднує всі компоненти композиція. Стилізація може спрощувати предмети до символів і силуетів, а може навпаки за рахунок ускладнення форми і насичення декоративними деталями створити єдиний композиційний ансамбль.

Головне в натюрморті, в тому числі і стилізованому - врівноваженість. Динаміка в композиції стилізованого натюрморту створюється з форм з гострими кутами, похилих ліній, яскравих контрастів, а також не зайвим буде застосування членування площини на нерівні частини.

При створенні статичних і симетричних натюрмортів краще використовувати форми з суворими обрисами, спокійних ніжних квітів і неяскравих контрастів. При необхідності можна розчленувати площину на рівні частини.

При роботі зі стилізованим натюрмортом необхідно зосередити увагу на пластику форм, їх виразності, декоративності, не забуваючи при цьому про принципи побудови, піклуючись про правильне розміщення предметів на площині.

Стилізований краєвид

У відмінності від мальовничого пейзажу, в стилізованому пейзажі відсутня повітряна перспектива і всі елементи переднього і заднього планів зображуються однаково чіткими.

Стилізований краєвид

Декор в пейзажі може використовуватися як в більшій, так і у меншій мірі. Композиція може бути досить насичена деталями або ж акцентована лише на деяких ділянках форм, які бажано виділити.

В основному декоративний пейзаж будується на спрощенні деталей і акцентуванні характерних ліній і контурів. Можливо і кількісне зміна зображуваних об'єктів. Якщо цього вимагає задум художника.

2.Принципи утворення знаків на основі відібраних та свідомо виявлених характеристик об’єктів у графічних зображеннях.

Розробка і подальша реєстрація товарного знака має декілька чітко виділених етапів [12], наведених нижче. Так само докладний алгоритм та опис процедури наведено тут

Постановка мети позиціонування товару на ринку

Визначення основних елементів знака як символів галузі або фірми

Вибір з ряду виконаних серій ескізів позначення двох-трьох варіантів для проведення фокус-групи

Постановка завдання для пошуку обраних в результаті роботи фокус-групи позначень по фонду зареєстрованих в Росії товарних знаків і проведення пошуку в БД Роспатенту з виявленням схожих позначень

Порівняння обраних ескізів з відібраною в результаті пошуку інформацією. При необхідності - коригування позначення з метою уникнути схожості з зареєстрованим позначенням

Затвердження обраного позначення

Роботи з комплектування заявки на товарний знак

Подача позначення на реєстрацію в якості товарного знака

Діловодство за заявкою на товарний знак

Отримання охоронного документа (свідоцтва) на товарний знак

Юридичний супровід свідоцтва на товарний знак

Постановка зареєстрованого товарного знака на бухгалтерський облік як нематеріального активу підприємства

3.Види знаків

Товарні знаки можуть бути образотворчими, словесними [9], комбінованими [10], звуковими [11], тривимірними - представляють собою упаковку товарів або самі товари. Крім того, можуть бути, звичайно, захищені та колірні рішення товарних знаків, тобто товарний знак захищається в тій колірній гамі, в якій він був поданий на реєстрацію. 1.Словесний - тільки шрифтова композиція, в теорії дизайн - логограм. Словесні знаки становлять 80% від усіх існуючих товарних знаків. Такими знаками можуть бути особисті імена «Оленка», «Тінькофф». Також придумані новоутворення-ксерокс, kodak. Абревіатури - МУЗТВ, РТР, ТНТ. Числа - перший канал. Зустрічаються, особливо останнім часом, нові види товарного знака, що фігурують на ринку. Це товарний знак у вигляді голограми. Наприклад, на кредитній картці можна побачити маленьке зображення, яке змінюється залежно від кута, під яким ви на нього дивитеся. У деяких країнах існують нюхові знаки, коли певний запах може бути захищений в якості товарного знака. 2. Образотворчий - до 5% не більше від загального числа товарних знаків. Найчастіше використовується в індивідуальній професійній діяльності. Являє собою абстрактні (знак індекс) або конкретні (іконічні знаки) зображення. 3. Комбінований - до його складу входять в різних комбінаціях словесні і образотворчі складові (такий знак розібрати не можна). Саме комбіновані знаки у теорії дизайну називають логотипом (відбиток графіки).

Правовласник не може контролювати товарний знак, подібний з належним йому, якщо не зможе довести, що вони «збігаються до ступеня змішання». Таким чином, товарний знак, що складається нероздільним чином з трьох і більше товарних знаків (товарний знак не може збігатися з понад одним зареєстрованим товарним знаком) не підлягає контролю власників вихідних елементів.

Існує цілий ряд різноманітних позначень, використовуваних як товарні знаки, проте завжди діють два однакових умови: знак повинен мати розпізнавальну здатність і не повинен вводити в оману.

Приклади, які допоможуть зрозуміти, які товарні знаки є:

словесними - «Apple» для комп'ютерів, Deutsche Bank для банку, «Холлофайбер» для нетканих матеріалів;

довільними або вигаданими позначеннями - Coca-Cola, Nikon, Sony, NIKE і Easy Jet;

іменами - Ford, Peugeot, Hilton (готель);

рекламними девізами - «Літайте літаками Аерофлоту!»;

містять елементи - трипроменева зірка для Mercedes-Benz, статуетка богині («Дух екстазу») для Rolls-Royce;

цифри - одеколон 4711;

букви - GM, FIAT, VW, KLM;

картинки або символи - Lacoste (маленький крокодил);

звуками - мелодія мобільного телефону Nokia, Philips і ін

Існують фірми, які мають намір видобувати недобросовісну вигоду з існування загальновідомих товарних знаків, створюючи знаки, подібні з ними до ступеня змішання, вводячи таким чином споживачів в оману. З метою вирішення цієї проблеми Паризька конвенція, Угода ТРІПС, а також багато національні закони передбачають спеціальну охорону загальновідомих знаків.

4.Візуальні носії знакової мови та використання знаків у сучасній промисловій графіці і рекламі.





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 3842 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...