Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Отримання переказів в іноземній валюті



Іноземна валюта, переказана в Україну на користь фізичних осіб — рези­дентів, зараховується на їх поточні рахунки в іноземній валюті без обмежень сум. Іноземна валюта, переказана в Україну на ім'я фізичної особи — резиден­та, може бути виплачена банком без відкриття поточного рахунку в іноземній валюті та установою в сумі, що не перевищує 3 000 доларів США, або в еквіва­ленті цієї суми в іншій іноземній валюті в один операційний день. Переказана із-за кордону на ім'я фізичної особи іноземна валюта може одержуватися не власником коштів, а іншою особою в порядку, визначеному чинним законо­давством України.

Іноземна валюта, переказана в Україну на ім'я фізичної особи — нерези­дента, може бути виплачена банком без відкриття поточного рахунку в іно­земній валюті та установою в сумі, що не перевищує 10 000 доларів СІЛА, або в еквіваленті цієї суми в іншій іноземній валюті в один операційний день.

Виплата фізичним особам в Україні іноземної валюти, переказаної їм із-за кордону, здійснюється банком, установою після подання документа, що засвід­чує особу, та заяви у довільній формі на одержання переказу. У заяві зазна­чається: "Ця операція не пов'язана зі здійсненням підприємницької діяль­ності". Заява також має містити такі реквізити:

• прізвище, ім'я, по батькові, документ, що засвідчує особу — одержувача переказу;

• суму та мету переказу;

• дату та підпис фізичної особи — одержувача переказу.

При одержанні коштів, переказаних з використанням міжнародних систем грошових переказів (Western Union, Money Gram тощо), фізична особа замість заяви заповнює встановлений відповідною системою бланк на одержання пе­реказу і зазначає в ньому потрібні реквізити. На цьому ж бланку фізична особа робить напис: "Ця операція не пов'язана зі здійсненням підприємницької діяль­ності" і засвідчує його своїм підписом.

Грошові кошти, переказані в Україну із-за кордону на користь фізичних осіб, можуть бути виплачені їм:

а) в іноземній валюті; у разі відсутності в касі банку іноземної валюти пер­шої групи Класифікатора іноземних валют, в якій надійшов переказ, виплата коштів фізичній особі за її згодою здійснюється в іншій іноземній валюті цієї ж групи Класифікатора, а в разі відсутності іноземної валюти другої групи Класифікатора — у гривнях;

б) у гривнях за бажанням фізичної особи та на підставі її заяви (купівля іноземної валюти здійснюється за курсом банку, що діє на день здійснення опе­рації); у разі звернення до установи банку отримувача переказу з вимогою про виплату суми переказу працівник установи банку, який має здійснити видачу готівки отримувачу, перевіряє наявність інформації про надходження перека-зу. У разі підтвердження інформації про надходження переказу працівник установи банку отримує заповнену заяву про одержання переказу, перевіряє повноту її заповнення і відповідність даних, наведених в ній, даним отримувача, зазначеним в електронному документі або в розрахункових документах. Для отримувача — фізичної особи працівник установи банку перевіряє паспорт або документ, що його замінює. Для отримувача — юридичної особи працівник установи банку перевіряє паспорт або документ, що його замінює, керівника або уповноваженої ним особи. Якщо переказ на ім'я юридичної особи отримує уповноважена керівником особа, то ця особа подає ще й належним чином оформлену довіреність.

На підставі повідомлення працівник установи банку вносить інформацію про виплату переказу до системи грошового переказу, проставляє на заяві про

отримання переказу особистий підпис та відбиток печатки і надає його отримувачу коштів разом з готівкою за переказом.

Після закінчення операційного дня працівник установи банку, який здійснював перекази, формує і друкує зведений реєстр прийнятих та відправлених переказів і звіряє його з даними фактичного залишку готівки в касі. На загальну суму прийнятої готівки відповідно до зведеного реєстру складається приходний касовий ордер, який разом з реєстром і заявами додається до касових документів дня, на загальну суму виплачених переказів відповідно до зведеного реєстру складається видатковий касовий ордер, який разом з реєстром, повідомленнями та засвідченими довіреностями на уповноважених осіб додається до касових документів дня (якщо виплата готівки здійснюється за генеральною довіреністю, то до касових документів дня додається її копія, засвідчена уповноваженим працівником банку).

Іноземна валюта, переказана із-за кордону на ім'я фізичних осіб, обліковується банком, установою на балансовому рахунку 2909 "Інша кредиторська заборгованість за операціями з клієнтами банку". Якщо неможливо здійснити виплату коштів фізичній особі у зв'язку з її неявкою та/або неодержанням переказу, то іноземна валюта повертається банком банку — відправнику переказу після завершення 12-місячного терміну від дати зарахування іноземної валюти на балансовий рахунок 2909 "Інша кредиторська заборгованість за операціями з клієнтами банку". У разі письмової відмови фізичної особи в одер жанні коштів іноземна валюта в триденний строк повертається банку - відправнику переказу.

Банки та установи зобов'язані вести Журнал обліку переказів іноземної валюти з-за кордону, одержаних фізичними особами без відкриття поточних рахунків в іноземній валюті, та Журнал обліку переказів іноземної валюти фізичними особами за межі України, здійснених без відкриття поточних рахунків в іноземній валюті. Усі сторінки журналів мають бути пронумеровані, прошнуровані. Журнали засвідчуються підписами керівника та головного бухгалтера банку, які скріпляються печаткою. Операції з переказу та одержання коштів підлягають обов'язковому відображенню в цих журналах у день їх здійснення. Можливе ведення журналів у електронному вигляді з щоденним роздрукуванням сторінок. Роздруковані сторінки складаються за датами та формуються в брошури (брошури прошнуровуються, засвідчуються підписами керівника та головного бухгалтера, печаткою банку). На першій сторінці брошури зазначаються кількість сторінок, які містить брошура, початкова та остання дати. Строк зберігання журналів - 5 років.





Дата публикования: 2014-12-11; Прочитано: 533 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...