Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Програмний продукт функціонального моделювання



IDEF0.EM TOOL компанії «ОРІЄНТСОФТ»

IDEF0.EM Tool - це могутній CASE-засіб функціонального мо­делювання, що дозволяє описувати, аналізувати й удосконалюваи складні ділові процеси. Він допомагає виявити й усунути зайві бо неефективні операції, знизити витрати, підвищити продуктивність [52].

Пакет надає користувачам можливості:

1. Чітко виявити найбільш критичні операції, засоби підвищення їх ефективності і необхідні для цього ресурси.

Усе це дозволить одержати цілісне уявлення про те, як працює підприємство, починаючи від маленького підрозділу і закінчуючи підприємством у цілому.

2. Автоматизувати велику частину задач, розв'язуваних при побудові моделей процесів, а також забезпечити автоматичну перевірку синтаксису моделі і контроль зв'язності частин моделі між собою. Ці властивості відрізняють IDEF0.EM Tool від звичайного графічного редактора.

3. «Миттєво» категоризувати елементи моделі, створювати наочні і зручні документи, будувати списки ресурсів по визначеній категорії або списки «використання ресурсів» визначеної категорії операціями процесу.

4. Забезпечити можливість визначення атрибутів, що характеризують окремі операції і модель у цілому. Це дозволяє проводити необхідні обчислення для функціонально-вартісного аналізу (ФВ А) і часового аналізу ділових процесів.

5. Легко збирати витрати (Cost Roll-up) по деякій статті витрат процесу або за структурою робіт оцінюваної операції (Activity Cost Roll-up) за допомогою убудованого механізму агрегації значень загального атрибута при зведенні робіт, пов'язаних з оцінкою операцій (Activity -Based Costing).

6. Завдяки гнучкому механізму побудови виразів не тільки агрегувати витрати операцій («знизу вгору»), але й будувати обчис­лювальні моделі, що розподіляють вихідні статті витрат (General Ledger) за структурою операцій («зверху вниз»), а також проводи­ти досить складне моделювання обліку витрат, які враховують за­лежності витрат операцій від кількості «використаних» ресурсів (Activity-Resource Cost Roll-up).

7. Моделювати паралельність завершення операцій при моделюванні часових витрат процесу.

8. Виявляти «вузькі місця».

9. Описувати не тільки кількісні, але й якісні показники моделі Це дає можливість аналізувати модель за допомогою якісних мет­рик ефективності, наприклад, виявляти в складі ділових процесів операції, що не додають вартість, допоміжні операції тощо. Такого роду операції є «вузькими місцями», тому що вони породжують витрати, але не створюють споживчої вартості.

10. Виконувати вартісне і часове моделювання, а також підтримувати експорт отриманої обчислювальної моделі в MS Excel.

11. Здійснювати імпорт і експорт функціональної моделі через текстовий файл у форматі IDL. Це дозволяє забезпечити введення функціональної моделі, підготовленої в кожній з найбільш розповсюджених систем функціонального моделювання на базі стандарту IDEF0.

12. Описати структуру процесу в М5 Word, використовуючи режим «Структура», а потім імпортувати її в IDEF0.ЕМ Тооl з ме­тою одержання функціональної моделі процесу,

13. За допомогою стилів, що набудовуються, включати специфічну інформацію для рішення різних задач: складання списку об'єкти і по деякій категорії, постановки проблем у вигляді текстів для обговорення, генерації інструкцій і т. п.

14. Підтримувати формат IDL для обміну функціональними моделями (експорт обчислювальної моделі в МS Excel).

15. Забезпечити відкритість формату репозитарію моделей для інтеграції з іншими додатками через стандартний механізм (ОDВС).

10.7. Програмні продукти стратегічного корпоративного планування PRIMAVERA PROJECT PLANNER для підприємства

корпорації «PRIMAVERA SYSTEMS INC.»

Primavera Project Planner for the Enterprise (Р3е) - це комп­лексний програмний продукт для багатопроектного плану­вання і контролю, що забезпечує керування всіма проектами |на підприємстві [52].

Він забезпечує менеджерів, які керують програмами і проекта­ми, проектувальників і планувальників повною картиною всіх про­ектів — від укрупненого аналізу по статтях витрат і структурі декомпозиції робіт до контролю, що випереджає за крайніми термінами завершення проекту, результатами і ризиками.

Р3е дає можливість керівникам проектів ефективно планувати, складати бюджет, відслідковувати і контролювати всі проекти. Р3е побудована на реляційних базах даних Oracle і Місrosoft SQL Server для забезпечення масштабованості керування проек­тами на підприємстві.

Р3е оперативно інформує всіх учасників команди проекту і виконавців про поточний стан проекту. Через динамічний Web-сайт проекту й інформативні звіти і графіки проектна інформація завжди доступна корпоративним користувачам.

Додаткові програмні продукти дозволяють:

Primavera Progress Reporter - виконувати обмін інформацією і контроль робочого часу;

Primavera Portfolio Analyst - виконувати аналіз портфеля про­ектів керівниками й аналітиками.

Контроль проектів корпорації виконується з забезпеченням:

• пріоритетів і керуванням усіма проектами підприємства - великими і малими;

• ефективного обміну інформацією усередині організації;

• аналізу альтернативних варіантів для оптимального вико­ристання ресурсів і своєчасного завершення проектів;

• планування непередбачених ситуацій за допомогою своєчасного визначення й ослаблення ризиків;

• успішного виконання графіка й освоєння бюджету для про­ектів і програм;

• статусу проекту і його виконання;

• аналізу проекту з точки зору: керівника проекту, функціо­нального менеджера, менеджера по фінансах і т. д.

За допомогою P3e можна виконувати попереднє планування. Планування «вниз» дозволяє визначити підходящу структуру декомпозиції робіт, ієрархію ресурсів і структуру статей витрат для детального планування і наступного бюджетування. Ієрархічні структури - ідеальна конструкція для визначення змісту проекту і робіт, що повинні бути досягнуті, а також для оцінки виконання проекту в цілому.

P3e точно визначає проблемні місця проекту - зміну ціни і гра­фіка виконання робіт, ризики або невраховані факти, що дозволяє швидше вирішити всі проблеми або уникнути їх у цілому.

P3e інтегрує керування ризиками й оцінку впливу цих ризиків (обмеження в ресурсах, недолік відповідних навичок або неясність проектних цілей). Ризики можуть бути категоризовані і задоку­ментовані як частина повного проектного плану.

P3e допомагає пла­нувати несподівані ситуації, проводячи аналіз альтернативних ва­ріантів «що, якщо» для визначення графіка і вартості проектних ризиків. Таким чином, користувач може вибирати наступні кроки у випадку настання ризику - недостачі ресурсів, змін в договорах або пріоритетних змін, щоб пом'якшити їх вплив на проект.

P3e має простий, гнучкий інтерфейс. За допомогою модуля «Май­стри» пакета можна додати необхідні роботи і ресурси, створити різні повідомлення, використовуючи набудовані діаграми Ганта, РЕRТ-представлення і ресурсні діаграми для відстеження проект­ної інформації в процесі створення розкладу проекту, і потім, у процесі керування ним.

Забезпечується простота планування і складання графіків. P3e дозволяє визначити, як довго в дійсності будуть продовжуватися роботи, виходячи з доступної кількості ресурсів.

Опції розрахунку розкладу і вирівнювання ресурсів врахову­ють межі споживання ресурсів, пріоритети робіт та інші фактори для створення оптимальних проектних планів.

У випадку перевищення споживання ресурсів P3e вирівнює їх з огляду на пріоритети проектів по використанню ресурсів.

RBS - це структура ресурсів підприємства, що визначає всі ре­сурси, доступні для роботи з проектом, класифікуючи їх як робочу силу, машини, механізми або матеріали. Оскільки користувач при­значає ресурси цілком або частково для виконання задач, Р3е до­зволяє встановити залежності між різними роботами проекту або _ проектів для оптимального використання ресурсів. Р3е відслідковує витрати по роботах і фіксовані витрати, такі як, наприклад, відрядні, матеріальні і накладні витрати. Р3е порівнює кількість І фактичних витрат із плановими, виявляючи розбіжності, що мож­на переглядати в таблицях, графіках або звітах.

Діаграма Ганта і ресурсний профіль допомагають користувачеві акцентувати увагу на ресурсах, призначених на роботи.

Р3е відіграє важливу роль в обміні інформацією з проектів, допомагаючи інформувати всіх учасників роботи щодо просування проекту, проблем і змін. Р3е дозволяє вибрати кращі засоби зв'язку для обміну інформацією - е-mail, Web або надруковані повідомлення.

У Р3е існує понад 100 стандартних звітів, «Майстер швидкого створення звітів» і убудований генератор користувальницьких звітів. Звіти можуть бути побудовані як по всіх, так і по окремих проектах підприємства, або побудовані по визначеному фільтру для виділення необхідних даних.

Крім стандартних звітів можна легко переглянути інформацію у вигляді діаграми Ганта, РЕRТ-представлення тощо; за допомогою колірної розмітки по кодах, форматируючи і групуючи дані, виділити важливі деталі, специфічні роботи, ключові ресурси і т. п. Р3е також зберігає звіти в Web-форматах типу НТМL, JPEG і РNG-файлів.

Primavision -Web -додаток, розроблений спеціально для ви­щої ланки керівників проектів. Він дає можливість керівникам відслідковувати поточний стан проектів усіх рівнів, будувати гра­фіки і створювати звіти. Крім цього, Primavision дозволяє ініціюва­ти початок нових проектів і спілкуватися з менеджерами проектів різних рівнів.

10.8. Комплексне програмне забезпечення стратегічного планування FINANSEER фірми «STERN STEWART& СО.»

FINANSEER є комплексним програмним забезпеченням, що Прораховує всі аспекти процесу стратегічного планування вартості компанії [52].

__ о

В основі FINANSEER лежить концепція планування вартості ЕVА (Economic Value Added. - збільшення ринкової вартості), розроблена компанією «Stern Stewart & Со». ЕVА визначає дійсний економічний прибуток компанії. Оскільки в своїх розрахунках EVA враховує вартість активів, програма представляє ясну картину діяльності як усього колективу компанії, так і її керівництва. Дотримуючись принципів економічної теорії, ЕVА ефективно враховує всі способи, які можуть застосувати керівники і співробітники компанії для збільшення ринкової вартості акцій - прибуток від поточних операцій, зростання компанії і нові напрямки її діяльності, проведення аналізу бухгалтерського балансу, реструктуризація бізнесу і про ведення фінансової політики.

FINANSEER дозволяє проводити аналіз і оцінку корпорації в цілому або деяких її відділів на основі ЕVА. Ця оцінка більш ефективна, ніж одержувана традиційним способом. ЕVА дає більш комплексну картину стану компанії, ніж звичайний бухгалтерський звіт, оскільки ЕVА включає вартість капіталу в оцінку діяльності. Крім того, ЕVА дає керівництву ясну відповідь на питання про те, які його дії можуть збільшити ринкову вартість фірми.

FINANSEER має достатню потужність і набір засобів для здійснення прогнозів і стратегічного планування бізнесу. На додаток до проведення економічного аналізу на основі ЕVА можна формувати повний набір звичайної бухгалтерської звітності, а також розраховувати коефіцієнти ефективності. Крім того, при проведенні аналізу і складанні звітів надається великий вибір варіантів FINANSEER зберігає цілісність звітів протягом усієї роботи.

Завдяки дружньому інтерфейсу Windows FINANSEER дужі простий у використанні.

За допомогою установок, зроблених вручну, FINANSEER може легко імпортувати як історичні дані, так і різні прогнози з файлів Lotus або Microsoft Excel, або навіть із системи фінансової звітності корпорації.

Аналітичні засоби FINANSEER, що дозволяють приймати рішення і здійснювати планування, не тільки могутні, а й і гнучкі. Наприклад, «Редактор прогнозів» (Forecast Editor) пропонує на вибір 14І різних стандартних методологій прогнозування. На додаток є компонент програми «Власна форма» (Free Form), що дозволяє створювати свої власні методології прогнозів і формули. Що також важливо, у FINANSEER можна легко зробити порівняльний аналіз остаточних варіантів прогнозів.

За допомогою підпрограми FINANSEER Compustat Мар можна одержати ретроспективні фінансові звіти будь-якої державної фірми за період у 20 років лише за кілька секунд.

Крім потужності, простоти і гнучкості у використанні, FINANSEER також передбачає високий рівень обліку деталей, у такий спосіб представляючи всеосяжну картину стану фірми або її визна­чених відділів. Наприклад, інтегрована база даних «Оцінка ризиків підприємства» (Assess Business Risk) дозволяє оцінювати рівень підтримки й еластичності акцій державної або приватної компанії чи її відділів і в такий спосіб розраховувати вартість капіталу.

Інша інтегрована база даних - Bond Rater - дозволяє прогнозу­вати наступні рейтинги основних і другорядних облігацій фірми після перетворення в життя варіанта фінансової стратегії.

Найбільш важливу роль у розробці моделей на основі ЕVА, або «Чистої приведеної вартості» (Net Present Value) відіграє «Каль­кулятор вартості капіталу» (Cost of Capital Calculator). Ця підпрог­рама являє собою робочу сторінку, в якій вираховується середньо­зважена вартість капіталу відповідно до запланованої користува­чем структури капіталу. Крім того, Cost of Capital Calculator регу­лює середньозважену вартість капіталу для відображення щоріч­них флуктуацій у структурі капіталу.

Підпрограма Treasure дозволяє консолідувати оборотні грошові фонди при їх недостачі і розміщати при їх надлишку, що виника­ють у результаті реалізації стратегічного плану відповідно до вста­новлених цілей і задач. За допомогою Treasure можна простежити, як фінансова політика або вихідна структура капіталу впливає на вартість фірми.

У FINANSEER передбачений консолідуючий модуль (Consolidation Module), що дозволяє розглядати проведений аналіз в більш широкому контексті. Для порівняння продуктивності па­кетів цінних паперів FINANSEER створює в Ехсel звіт, який дозво­ляє порівнювати конкретну фірму з конкурентами по параметрах будь-якої діяльності, наприклад СОGS/Sales, SGг&А/Sales, Рrісе/ Вооk Value, збільшення продажів (Sales Growth), Inventory DOH, а також за коефіцієнтом кредитоспроможності. Виводячи середні показники в галузі, можливо складати фінансові звіти конкурентів з тієї ж сфери бізнесу за умови, що ця фірма належить до тієї ж конкурентної групи.





Дата публикования: 2014-11-28; Прочитано: 554 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.01 с)...