Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Синтез хімічних елементів в надрах зірок



В ядрах гігантів водню вже нема, а с 6 . Джерелом енергії стає потрійний – процес:

(7.18)

За таких умов еВ, й вони легше долають кулонівський бар’єр. Їх зіткнення утворює берилій:

А потім

Кількість енергії, що виділяється: (7.19)

де Y ~ 1 – масова концентрація гелію. Після вигорання гелію відбувається подальше стискання ядра (~10·106 років) і досягається 6 . Сотні тисяч років йдуть реакції утвореного в (7.18) вуглецю з гелієм:

(7.20)

Вже при Т ~100·106K кожне ядро може приєднувати до 3–4 протонів з швидкими виділенням енергії. При 3·109К починаються реакції синтезу важких ядер:

(7.21)

і так далі аж до утворення заліза в неоновому ядрі. Ці реакції йдуть дуже швидко () при енерговиділенні ·1017 , що може привести до вибуху зірки. При бомбардуванні - частинками заліза починається вже розпад ядер заліза. В глибоких надрах зірки утворюються вільні нейтрони:

(7.22)

та йде захват нейтронів ядрами (S -процес). Попавши в ядро, нейтрон переходить в протон раніше, ніж ядро захопить ще один нейтрон і стане стійким. Тому утворене ядро знову здатне захоплювати нейтрони з утворенням елементів аж до . Перехід від одного джерела термоядерної енергії до іншого супроводжується стисканням ядра з підвищенням Т. При основну частину енергії уносять нейтрино, що прискорює стискання ядра й веде до вибуху зірки як наднової.





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 439 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...