Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Зовнішні процеси



На земну поверхню постійно впливають, окрім внутрішніх, зовнішні сили: вивітрювання, текучі й підземні води, вітер, моря і льодовики. Якщо внутрішні сили створюють рельєф, то зовнішні його руйнують.

Вивітрювання – це руйнування і зміни гірських порід під дією коливань температури повітря, вологи й живих організмів.

Розрізняють вивітрювання:

- Фізичне (відбувається здебільшого під впливом зміни температури повітря впродовж доби і року. Наприклад доторкнись до каменя вдень, і відчуєш тепло, вночі – і відчуєш холод. Від нагрівання камінь розширюється, а від охолодження – стискається. Врешті решт він розтріскується. Від скелі відривається брили різної величини, які з подальшим вивітрюванням розпадаються на дрібні уламки, насамкінець перетворюються на пісок та пил);

- Хімічне (при цьому вивітрюванні, долучаються до роботи повітря і вода з розчиненими в ній речовинами. При цьому порода не лише подрібнюється, а й перетворюється на іншу, зовсім не схожу на первісну. Наприклад, твердий польовий шпат перетворюється на м*яку й пухку білу глину, з якої виробляють порцеляновий посуд тощо.)

- Органічне (призводить до руйнування та зміни під впливом живих організмів – бактерій, грибів, лишайників, тварин.)





Дата публикования: 2014-11-18; Прочитано: 438 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...