Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!

Аускультация легких 4 страница

21.3.1
Зауваження
Перша груба поведінка в матчі будь-якого члена команди карається очком і право подачі переходить супернику.
Сх.11 (6)
4.1.1, 21.2.1
21.3.2
21.3.2.1
Вилучення
Член команди, якого покарано вилученням, не може грати до кінця партії і повинен сидіти в місці для штрафників, без інших наслідків.
Вилучений головний тренер втрачає право втручатися в гру до кінця партії і повинен сидіти в місці для штрафників.
21.3.3.3
Перша образлива поведінка члена команди карається вилученням без інших наслідків.
Друга груба поведінка в цьому ж матчі того ж члена команди карається вилученням без інших наслідків.
Дискваліфікація
Член команди, який покараний дискваліфікацією, повинен покинути контрольну зону змагань до кінця матчу без інших наслідків.
Перша агресивна поведінка або напад, спроба чи загрозлива агресія карається дискваліфікацією без інших наслідків.
Друга образлива поведінка в цьому ж матчі того ж члена команди карається дискваліфікацією без інших наслідків.
Третя груба поведінка в цьому ж матчі того ж члена команди карається дискваліфікацією без інших наслідків.
ЗАСТОСУВАННЯ САНКЦІЙ ЗА НЕПРАВИЛЬНУ ПОВЕДІНКУ
Всі санкції за неправильну поведінку є індивідуальними (персональними) і мають чинність протягом всього матчу та записуються до протоколу.
Повторення неправильної поведінки одним і тим самим членом команди в цьому ж матчі карається в зростаючому порядку прогресивно (член команди отримує більш важке покарання за кожну наступну провину).
Вилучення або дискваліфікація, зумовлені образливою поведінкою або агресивними діями (нападом), не вимагають попередніх санкцій.
НЕПРАВИЛЬНА ПОВЕДІНКА ДО І МІЖ ПАРТІЯМИ
Будь-яка неправильна поведінка до або між партіями карається згідно до Правила 21.3 і санкції застосовуються в наступній партії.
КАРТКИ ДЛЯ САНКЦІЙ
Попередження: усно або жестом, без картки.
Зауваження: жовта картка.
Вилучення: червона картка.
Дискваліфікація: жовта + червона картки (разом).

Їх розташування показане на схемі 10.
Для Світових і Офіційних Змагань під егідою ФІВБ, oбов’язковий помічник секретаря.

22.2
22.2.1 22.2.1.1
22.2.1.2
ПРОЦЕДУРИ
Тільки перший і другий судді можуть давати свисток під час матчу: - перший суддя дає сигнал на подачу, який починає розігрування;
- перший і другий судді дають сигнал про закінчення розігрування, за умови, що вони впевнені в тому, що була здійснена помилка і вони визначили її характер.
Судді можуть давати свисток, коли м’яч поза грою для того, щоб вказати, дозволяють вони чи відхиляють прохання команди.
Негайно після свистка судді про завершення розігрування, він/вона повинен(на) показати офіційними жестами:
якщо помилка зафіксована свистком першого судді, він/вона повинен показати:
a) команду, яка подаватиме;
б) характер помилки;
в) гравця, котрий зробив помилку (при необхідності).
Другий суддя повторює жести першого судді.
б) гравця, що зробив помилку (при необхідності);
в) команду, яка подаватиме, повторюючи жест першого судді.
В цьому випадку перший суддя не показує ні характер помилки, ні гравця, котрий допустив її, а тільки команду, яка повинна подавати.
12.2.2
Сх11(2)
12.2.2, 13.3.3, 13.3.5, 19.3.1.2, 23.3.2.3г, 23.3.2.3е Сх. 11(21)
22.2.3.3
У випадку помилки при атакуючому ударі гравцем задньої лінії або гравцем Ліберо обоє суддів діють згідно правил 22.2.3.1 і 22.2.3.2.

Офіційні волейбольні правила• 2009-2012

ПРАВИЛО
22.2.3.4
У випадку подвійної помилки обидва судді показують в наступному порядку:
б) гравців, які зробили помилку (якщо необхідно);
в) команду, яка повинна подавати, як вказує 1-й суддя.
17.2, Сх.11(23)

23.1
ПЕРШИЙ СУДДЯ
МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ   Перший суддя виконує свої функції сидячи або стоячи на суддівській вишці, яка розташована на одному з сторін сітки. Його рівень очей повинен бути приблизно 50 см над сіткою.
ПОВНОВАЖЕННЯ
Перший суддя керує матчем від початку до кінця. Він/вона керує всіма членами суддівської бригади і членами команд.
Під час матчу рішення першого судді є остаточними. Він/вона має право відмінити рішення інших членів суддівської бригади, якщо помітив(ла), що вони помилкові.
Він може навіть замінити члена суддівської бригади, який не виконує правильно свої обов'язки.
23.2.4
Перший суддя, також, контролює роботу подавальників м'ячів і протиральників підлоги.
Перший суддя має право вирішувати будь-які питання, що стосуються гри, включаючи і ті, які не передбачені Правилами.
Перший суддя не повинен дозволяти жодних обговорень його/її рішень.
Проте, на прохання ігрового капітана, перший суддя повинен дати пояснення щодо застосування або інтерпретації Правил, на основі яких він/вона прийняв(ла) своє рішення.
Якщо ігровий капітан не згоден з поясненням першого судді і вирішує опротестувати це рішення, він/вона повинен негайно зарезервувати право записати цей протест після закінчення матчу. Перший суддя повинен дозволити ігровому капітану реалізувати це право.
3.3
20.1.2
5.1.2.1
5.1.2.1, 5.1.3.2, 25.2.3.2
Розділ 1, 23.3.1.1
23.2.5
Перший суддя відповідає за відповідність до і під час матчу ОБЛАДНАННЯ і умов ігрового поля ігровим вимогам.

- приймати рішення про:
a) помилки гравця, що подає та в розташуванні команди, що подає, включаючи заслон;
25.2.3.3
д) завершені атакуючі удари, виконані гравцем по м'ячу вище верхнього краю сітки, направлені Ліберо зверху пальцями зі своєї передньої зони;
е) м'яч, що повністю перісікає нижнью площину під сіткою;
є) здійснене блокування гравцями задньої лінії чи спроба блокування гравцем Ліберо.
23.3.3

24.1
Після закінчення матчу він/вона перевіряє протокол і підписує його.
ДРУГИЙ СУДДЯ
МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ
Другий суддя виконує свої обов'язки, стоячи за межами ігрового майданчика біля стійки, на протилежному боці від першого судді, обличчям до першого судді.
24.2
24.2.1
Другий суддя є помічником першого судді, але має, також, свою власну сферу повноважень.
Якщо перший суддя виявляється не в змозі продовжувати виконання своїх обов'язків, другий суддя може замінити першого суддю.
24.2.2
24.2.3
24.2.4
24.2.5
24.2.6
24.2.7
Другий суддя може, без свистка, показувати помилки, що не відносяться до його/її сфери повноважень, але не може наполягати на їх прийнятті першим суддею.
Другий суддя контролює роботу секретаря(ів).
Другий суддя спостерігає за членами команди, що знаходяться на лавці і повідомляє про їх неправильну поведінку першому судді.
Другий суддя контролює гравців в зонах розминки.
Другий суддя дозволяє перерви, контролює їх тривалість і відхиляє неправильні запити.
Другий суддя контролює кількість тайм-аутів і замін, використаних кожною командою, і повідомляє першого суддю і головного тренера, відповідно, про другий тайм-аут і про 5-у, і 6-у заміни.
У разі травми гравця другий суддя дозволяє виняткову заміну або надає 3 хвилини часу для відновлення.

24.2.9
Другий суддя контролює стан підлоги, особливо в передній зоні. Він, також, перевіряє під час матчу відповідність м'ячів вимогам правил.
Другий суддя спостерігає за членами команди в штрафних зонах і повідомляє про їх неправильну поведінку першому судді.
ОБОВ'ЯЗКИ
На початку кожної партії, після зміни сторін майданчика у вирішальній партії і при необхідності, він перевіряє відповідність дійсних позицій гравців на майданчиках із записом в картках розташування.
11.3.1
13.3.3, 14.6.2, 14.6.6, 23.3.2.3г,д,е Сх.11 (12)
- торкання м'яча з підлогою, коли перший суддя не перебуває в позиції, що дозволяє побачити це торкання;
- м'яч, який пересікає сітку на майданчик суперника повністю або частково за межами площини переходу, або торкається антени на його/її стороні майданчика.
Після закінчення матчу він підписує протокол.
СЕКРЕТАР
МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ Секретар виконує свої обов'язки сидячи за столиком секретаря на протилежній від першого судді стороні майданчика, обличчям до нього/неї.
ОБОВ’ЯЗКИ   Він/вона веде протокол відповідно до Правил, співпрацюючи з другим суддею.
Він/вона використовує зумер або інший звуковий пристрій для повідомлення про невідповідності або для подачі сигналу суддям відповідно до своїх обов'язків.
24.3.3

25.1
25.2
25.2.1
25.2.1.1
Перед матчем і партією, секретар:
- записує в протокол дані про матч і команди, включаючи прізвище і номер гравця(ів) Ліберо, відповідно до процедур, що діють, і отримує підписи капітанів і головних тренерів;
- записує початкове розташування кожної команди з картки Розташування.
Якщо він/вона не зміг(ла) отримати картки розташування вчасно, він/вона негайно повідомляє про цей факт другому судді;