Главная Случайная страница Контакты | Мы поможем в написании вашей работы! | ||
|
- Виконання «тамбурного шва», та шва «козлик»
-Правила безпечної праці. Організація робочого місця, санітарно-гігієнічні вимоги.
VII. Поточний інструктаж.
-Дотримання ПБП, організація робочого місця. Дотримання технологічної послідовності виконання швів.
VIII. Пояснення помилок.
IX. Демонстрація кращих робіт.
X. Оцінювання. Пояснення помилок.
XI. Д/завдання: виконати шви охайно, та правильно. Покласти їх в папку.
Принести голку, гольницю, нитки, наперсток,мило, ножиці, бавовняну тканину однокольорову, розміром 20см*20см, (ту ж саму),лінійка. Вчити види швів. ПБП.
XIІ. Прибирання.
Урок: 6.6
Тема: Систематазація та узагальнення знань учнів з теми. Контроль знань
Мета: -навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів за тематичним блоком. Технологія виготовлення виробів з текстильних і нетканих матеріалів ручним способом (за зразком).
-розвиваюча: розвивати навички самостійного мислення, уміння узагальнювати й систематизувати вивчений матеріал;
-виховна: виховувати акуратність під час виконання завдання.
Обладнання:
- голка, гольниця, нитки, наперсток,мило, ножиці, бавовняна тканина однокольорова, розміром 20см*20см, (виконані шви охайно, та правильно),лінійка.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Перевірка наявності учнів, чергових.
ІІ. Перевірка знань, готовності учнів до уроку:
-спец одяг;
- виконані шви охайно, та правильно.
- голка, гольниця, нитки, наперсток,мило, ножиці, бавовняна тканина однокольорова, розміром 20см*20см, (та ж саму),лінійка.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
-формування позитивного ставлення учнів до навчальної діяльності на уроці.
IV. Повідомлення теми.
-Запис на дошці
V.Повторення вивченого матеріалу (усно)
1.Які види ручних швів ви знаєте?
-вперед голка, назад голка. Тамбурний, петельний, козлик.
2. Які з перелічених швів можна віднести до зшивних, які до оздоблювальних. А які до обметувальних?
-з'єднувальні: вперед голка, назад голка; обметувальний: петельний; оздоблювальні:козлик, тамбурний.
3. Які шви виконуються зліва направо. А які справа наліво?
-справа наліво: вперед голка, назад голка; зліва направо: козлик, петельний, тамбурний(знизу вгору)
VI. Практична робота.
1.Закінчити шви. Покласти їх у папку, підписати.
2. Самостійна робота.
1.Які види ручних швів ви знаєте?
2. Які з перелічених швів можна віднести до зшивних, які до оздоблювальних. А які до обметувальних?
3. Які шви виконуються зліва направо. А які справа наліво?
4. Напишіть ПБП при роботі з голкою.
5. Як правильно організувати своє робоче місце?
X. Оцінювання. Пояснення помилок.
XI. Д/завдання: закінчити шви. Покласти в папку. Кольорові олівці. Аркуш паперу ф А4, см стрічка.
XIІ. Прибирання.
Урок: 7.1
Розділ 2. Конструювання та виготовлення виробів з текстильних і нетканих матеріалів. (7 *60)
Тема: Методи проектування: фантазування. Загальні відомості про процес конструювання виробу, його етапи. Ескізні малюнки як складова процесу конструювання. Використання біоформ у створенні виробу.
Мета: -навчальна: ознайомити учнів із технічним конструюванням як етапом проектування виробу, з типами ліній і умовних позначок на кресленнях, дати визначення технічного рисунка, та ескізного малюнка;
-розвиваюча: розвивати технічне мислення;
-виховна: виховувати акуратність під час створення ескізного малюнку.
Обладнання:
- Кольорові олівці. Аркуш паперу ф А4. см стрічка. Лінійка. Креслярські інструменти. Зразки виробів.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Перевірка наявності учнів, чергових.
ІІ. Перевірка знань, готовності учнів до уроку:
-спец одяг;
- Кольорові олівці. Аркуш паперу ф А4. см стрічка. Лінійка. Креслярські інструменти
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
-формування позитивного ставлення учнів до навчальної діяльності на уроці.
IV. Повідомлення теми.
-Запис на дошці
V. Викладання нового матеріалу.
-У створенні нових зразків технологічних об’єктів широко застосовується метод фантазування.
Творчий процес художньої розробки нового зразка промислового виробу наз. художнім конструюванням.
Це важлива складова, колективний процес, у якому співпрацюють дизайнер, конструктор, мистецтвознавець, гігієніст, економіст та ін..
Ескіз - це конструкторський документ, виконаний без застосування креслярських інструментів(від руки) з дотриманням на око пропорцій між частинами предмета.
Розрізняють робочий ескіз (чіткі лінії, показують окремі деталі-кишені, складки, застібки, вид спереду і ззаду), Художній ескіз можна виконувати олівцями, акварельними фарбами, гуашшю, тушшю, фломастерами.
Процес конструювання виробу: визначення розміру, Зняття мірок. Розробка креслення.
Нескінченні ідеї, які нам підказує сама природа, справжні творці перетворюють на створення нових об’єктів. Втілення природних біоформ у життя дає змогу зробити щось цікаве, нове, незвичне або навіть неповторне. Кожен з вас може також користуватись ідеями природи, для створення свого, ексклюзивного виробу(форма сумки за формою комахи, подушка за формою квітки, гольниця – форма тварини).
Технологічний процес:
-визначитися з тим, який виріб хочемо створити, його призначення, де його будемо використовувати, хто буде використовувати;
- матеріал (з якої тканини буде виготовлятися виріб), колір;
-інструменти;
-розміри виробу;
-елементи оздоблення: тасьма, бісер,ґудзики (пуговицы);
Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 624 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!