Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

VI. Практична робота. Схемы сравнения вычисляют значение отношения двух двоичных величин



Мета

Ознайомитись з загальними правилами внутрішнього розпорядку в майстерні, правилами безпечної роботи при виконанні ручних швейних робіт, правилами безпечної праці при розкроюванні, та послідовністю виконання розкрою виробу.

Навчитись виготовляти лекало – викрійки, робити розкрій тканини, виконувати аплікацію з різних видів текстильних матеріалів, складати технологічну послідовність виготовлення виробу.

Вивчити види ручних швів, та застосовувати набуті знання на практиці.

Мета

Ознайомитись з правилами поведінки в шкільній майстерні, правилами безпечної роботи при виконанні ручних швів, послідовністю розкроювання виробу, прасувальних робіт, та технологічною послідовністю виготовлення виробу.

Навчитись виконувати шви: вперед голка, назад голка, козлик, тамбурний, петельний шви.

Вивчити короткі відомості про текстильні волокна, будову тканини. Здобути навички виготовлення лекало – викрійок, розробку конструкції виробу.

Застосовувати набуті знання при виготовленні нескладного виробу: мішечок для новорічних подарунків, м'яка іграшка.

Загальні правила внутрішнього розпорядку в

майстерні

1. Перед початком робіт у майстерні потрібно ознайомитись з правилами безпечної праці та особистої гігієни.

2. Приходити на заняття за кілька хвилин до дзвоника.

3. Заходити до майстерні організовано з дозволу вчителя.

4. Перед початком роботи одягнути робочий одяг (халат, або фартух, косинку). Робочий одяг має бути чистим і охайним.

5. Старанно вимити руки, протерти робочий стіл.

6. Підготувати своє робоче місце до роботи: на робочому місці не повинно бути зайвих інструментів, матеріалів; робоче місце тримати в чистоті й порядку. Інструменти повинні зберігатися в спеціальній коробці.

7. Приступати до виконання робіт тільки з дозволу вчителя. Працювати на своєму робочому місці, не залишати його без дозволу вчителя. Не відволікатися від роботи, не заважати працювати іншим.

8. Під час роботи світло на робоче місце повинно падати ліворуч або праворуч. Краще працювати при денному освітленні.

9. Виконуючи роботу сидячи, слід сидіти прямо, на всій поверхні стільця, на відстані 10-15см від краю стола. Відстань від очей до виробу має дорівнювати 30-35см (неправильна робоча поза псує поставу, спричиняє швидку втомлюваність і заважає роботі органів травлення).

10. Працювати спокійно, не поспішаючи, суворо дотримуватись правил техніки безпеки, протипожежної безпеки і виробничої санітарії.

11. Роботу виконувати лише за допомогою справного інструменту та обладнання. Обережно й дбайливо поводитись з інструментами й матеріалами, використовувати їх лише за призначенням. Матеріал використовувати економно.

12. Працювати сумлінно, своєчасно і якісно виконувати доручену роботу.

13. Не вмикати електричні прилади й обладнання без дозволу вчителя, без потреби не крутити ручки й важелі швейних машин, інших пристроїв, не торкатися електричних проводів та рухомих частин механізмів.

14. За вказівкою вчителя припинити роботу й уважно вислухати його зауваження, пояснення.

15. У випадку одержання травми та при виявленні несправностей у швейній машині, електропрасці – негайно повідомити про це вчителя.

16. Під час перерви виходити з майстерні й провітрювати приміщення.

17. Після закінчення роботи прибрати своє робоче місце: щіткою або вологою ганчіркою (змахувати сміття або змітати рукою – забороняється); покласти інструменти, пристрої, матеріал у відповідні місця. Залишки паперу, ниток, тканини складати у спеціально призначену для цього коробку (або смітник).

18. Обов'язки чергових по майстерні учні повинні виконувати сумлінно і добросовісно.

19. Здати виріб вчителю для оцінювання. Зняти спецодяг.

Правила безпечної праці при виконанні ручних швейних робіт

1. Правильно одягніть спецодяг: застебніть його на всі ґудзики, сховайте волосся під головний убір).

2. Перед початком роботи підготувати робоче місце: обладнати необхідними інструментами, знаряддями праці та матеріалом.

3. Уважно вислухайте вчителя і отримайте завдання на урок. Бути дисциплінованими, точно виконувати всі вказівки і завдання вчителя.

4. Використовувати весь навчальний час для виконання завдань і не займатися сторонніми справами та розмовами, не заважати працювати іншим учням, не ходити по майстерні без справи.

5. Не класти ножиці на тканину, стежити, щоб вони лежали праворуч зі стуленими лезами, спрямованими кільцями до працівника.

6. Голки і шпильки тримати у спеціальних коробках, а ножиці, шило, кілочок – у чохлах.

7. При шитті користуватися подушечкою для голок.

8. Перед роботою та після неї перелічувати голки і шпильки. Не користуватися тупими та іржавими інструментами (ножиці, голки, шпильки).

9. Забороняється брати голку до рота, заколювати голку у власний одяг, або залишати її у виробі.

10. Щоб не поколоти палець при проколюванні голкою тканини, користуватися наперстком.

11. Не використовуйте голку замість шпильки.

12. Передавати голку разом з ниткою, зав’язаною у вузлик.

13. Не беріть нитку довше, ніж 80-90см.

14. Якщо голка зламалась, її уламки покласти у спеціальну коробку.

15. Нитку відрізувати ножицями, а не відкушувати її.

16. Не відволікайтеся під час роботи і не відволікайте інших.

17. Перед прасуванням перевірити справність праски, шнура, та штепсельной вилки.

18. Праску ставити на спеціальну підставку.

19. При прасуванні стояти на гумовому килимку.

20. Після закінчення роботи, вимкнути праску, прибрати робоче місце.

Правила безпечної праці при розкроюванні

1. Робоче місце треба організувати так, щоб виключити будь – яку можливість одержання травми.

2. Робота несправними інструментами забороняється.

3. Виконувати роботу треба в спецодязі (халат чи фартух, волосся під хустинкою).

4. Шпильки для приколювання зберігати у спеціальній коробці. Знати їх кількість.

5. Ножиці зберігати у спеціально відведеному місці, або у чохлі.

6. Приколюючи викрійку до тканини, вістря шпильок спрямувати в один бік, у напрямку від себе.

7. Ножиці у неробочому стані зберігати зі ступленими лезами, під час роботи не класти на тканину.

8. При розкроюванні не можна піднімати тканину. Її слід притримувати долонею лівої руки на відстані від ножиць. Ножиці при розкроювання мають торкатися стола.

9. Передавати ножиці кільцями вперед, зі ступленими лезами.

10. Під час роботи не тримайте ножиці лезом вгору.

11. Не підходьте до товариша під час різання.

12. Не використовуйте ножиці на ходу.

13. Під час різання не слід дуже низько нахилятися, слідкуйте за поставою.

14. Після закінчення роботи прибрати своє робоче місце.

Послідовність виконання розкроювання

1. Декатування, намочування або зволожування тканини з подальшим просушуванням її на повітрі, або під праскою.

2. Перевірити, щоб на тканині не було дефектів. При виявленні дефектів позначити їх з виворітного боку.

3. Визначити лицьовий і виворітний боки тканини.

4. Врахувати нитку основи, малюнок на тканині.

5. Розкласти тканину на столі виворітним боком до гори.

6. Розкроювати виріб краще на великім розкроювальному столі.

7. Розкрій виконують стоячи.

8. Тканину можна розкласти: в розгортку, у згин. Вибір способу залежить від ширини тканини, розмірів деталей виробу, малюнками тощо.

9. Спочатку розкладають великі, потім малі викрійки.

10. Деталі викрійки розкладають економно, щоб залишилось менш відходів тканини.

11. Деталі викрійки приколюють кравецькими голками, обводять милом, крейдою, або простим олівцем за контуром. Другою лінією намічають припуски на шви.

12. Після розкладки перевіряють наявність всіх деталей, припуски на шви, напрямок нитки основи, малюнок.

13. Розкрій треба робити точно по наміченим лініям.

14. Відокремити викрійку.

15. Перевірити якість виконання викрійки.

Урок: 2.2

Тема: Види конструкційних матеріалів для виготовлення аплікації. Технологічний процес. Технологія виконання аплікації з волокнистих матеріалів. Способи розмічання.

Мета: -навчальна: навчити розпізнавати конструкційні матеріаліи для виготовлення аплікації; ознайомити з технологічними процесами виконання аплікацій;, з видами аплікацій.

-розвиваюча: розвивати технічне мислення;

-виховна: виховувати акуратність і чіткість під час виконання розмічання.

Обладнання: олівець, лінійка, аркуш паперу ф А4, циркуль, ножиці,, коробка для інструментів. Зразки аплікацій

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Перевірка наявності учнів, чергових.

ІІ. Перевірка знань, готовності учнів до уроку:

-спец одяг;

- Правила внутрішнього розпорядку в навчальній майстерні. (Ксерокопія)

Правила безпечної праці. (Ксерокопія)

- олівець, лінійка, аркуш паперу ф А4,,циркуль, ножиці, коробка для інструментів.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

-формування позитивного ставлення учнів до навчальної діяльності на уроці.

IV. Повідомлення теми.

-Запис на дошці

V. Викладання нового матеріалу.

1. Види конструкційних матеріалів для виготовлення аплікації це - тканина, нитки, пряжа, неткані матеріали.

2. Технологічний процес:

-визначитися з тим, який виріб хочемо створити, його призначення, де його будемо використовувати, хто буде використовувати;

- матеріал (з якої тканини буде виготовлятися виріб), колір;

-інструменти;

- розміри виробу;

-елементи оздоблення: тасьма, бісер,ґудзики (пуговицы);

3 .Технологія виконання аплікації з волокнистих матеріалів

-виготовлення шаблонів

-підготовка тканини до розкрою (перевірка на наявність дефектів, ВТО, визначення лицьової та зворотньої сторони тканини)

-Розмічання: (за шаблоном, через копіювальний папір, способом перенесення).

- Розкрій

-Пришивання (наклеювання, ін.. способи закріплення)

VI. Практична робота.

-Ознайомлення із обладнанням майстерні.

-Вивчення правил внутрішнього розпорядку в майстерні і загальних правил з безпечної праці. (опитування за ксерокоп)

VII. Поточний інструктаж.

VIII. Пояснення помилок.

ІX. Оцінювання. Пояснення помилок.

X. Д/завдання: олівець, лінійка, аркуш паперу ф А4, зразки аплікацій,циркуль, картон для виготовлення шаблону,ножиці, коробка для інструментів.

Визначити, яку аплікацію за бажанням будете виконувати (ескіз), підібрати тканину різну за властивостями, (придбати папку), покласти в папку:

Правила внутрішнього розпорядку в навчальній майстерні. (Ксерокопія)

Правила безпечної праці. (Ксерокопія)

XI.Прибирання.

Лабораторно - практична робота № 2.

Тема: «Технологія виконання аплікації з волокнистих матеріалів»

Мета: -навчальна: навчити розпізнавати конструкційні матеріаліи для виготовлення аплікації; ознайомити з технологічними процесами виконання аплікацій;, з видами аплікацій.

-розвиваюча: розвивати технічне мислення;

-виховна: виховувати акуратність і чіткість під час виконання розмічання.

Деталі шаблону

1. Ведмідь – 1 деталь

2. Ротик – 1 деталь

3. Око – 2 деталі

4. Зіниця – 2 деталі

5. Ялинка (велика) – 1 деталь

6. Ялинка (маленька) – 1 деталь

7. Бочонок – 1 деталь

8. Мед – 1 деталь

Урок: 3.3

Тема: Планування роботи з виготовлення виробу. Складання послідовності технологічних операцій. Добір матеріалів.

Мета: -навчальна: ознайомити учнів із технічним конструюванням як етапом проектування виробу

-розвиваюча: розвивати технічне мислення

-виховна: виховувати акуратність і чіткість під час побудови креслення і знімання мірок

Обладнання:

- олівець, лінійка, аркуш паперу ф А4, зразки аплікацій,циркуль,картон для виготовлення шаблону,ножиці,ескіз аплікації

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Перевірка наявності учнів, чергових.

ІІ. Перевірка знань, готовності учнів до уроку:

-спец одяг;

- олівець, лінійка, аркуш паперу ф А4, зразки аплікацій,циркуль, ножиці, ескіз аплікації

- проектна папка

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

-формування позитивного ставлення учнів до навчальної діяльності на уроці.

IV. Повідомлення теми.

-Запис на дошці

V. Викладання нового матеріалу.

1.Виготовлення шаблону, за ескізом

2. Підготувати тканину до розкрою (перевірка на наявність дефектів, ВТО, визначення лицьової та зворотньої сторони тканини)

-Розмічання: (за шаблоном, через копіювальний папір, способом перенесення).

-Розкрій

-Пришивання (наклеювання, ін. способи закріплення)





Дата публикования: 2014-11-26; Прочитано: 699 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.017 с)...