Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Дослiд 16.1. Отримання метиламiну з ацетамiду



Реактиви та матеріали: ацетамiд, бромна вода, етиловий спирт, хлороформ, 0,1Н і концентрований розчини NаOH
Обладнання: газовiдвiдна трубка, пробiрки

Увага! Дослiд проводять у витяжнiй шафi.

У пробiрку з газовiдвiдною трубкою вносять декiлька кристалiв ацетамiду, 4 краплi води i 2 краплi брому. Сумiш обережно розмiшують, охолоджують водою i краплями додають концентрований розчин лугу до знебарвлення брому.

Потiм додають стiльки ж крапель 0,1Н розчину NаОН. Кiнець газовiдвiдної трубки занурюють у пробiрку з водою, яка охолоджується льодом, а пробiрку з сумiшшю пiдiгрiвають в полум'ї пальника. З'являється характерний для метиламiну запах сирої риби та амiаку.

Хiмiзм процесу:

ефір ізоціанової кислоти

CH3 - N =½= C = O + H2O ® CH3 - NH2 + CO2

Розпад амiдiв проходить кiлька послiдовних стадiй. Спочатку утворюється похiдне амiду, бромоване по азоту. Пiд впливом надлишку лугу з бромiду утворюється нестiйка натрiєва сiль, яка легко вiдщеплює бром. Ця сiль зазнає одночасно внутрiшньомолекулярного перегрупування з утворенням ефiру iзоцiанової кислоти, який миттєво гiдролiзується з утворенням амiну.

Розчин метиламiну зберiгають для наступного дослiду.





Дата публикования: 2014-11-19; Прочитано: 351 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...