Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Порядок виконання роботи. 1) На рис.6.9 наведено схему лабораторної установки



1) На рис.6.9 наведено схему лабораторної установки. Ознайомитись з кон­струкцією використовуваних приладів, ва-ріантами переміщення вимірюваного середовища, провести зовнішній огляд приладів і переконатись у відсутності на них механічних пошкоджень.

2) Спочатку виконується послідовність робіт за повіркою мембранного лі­чиль­ника газу 5, за допомогою витратоміра змінного перепаду тиску (1, 2, 3), як взірцевого засобу вимірювання.

З цією метою контрольований об’єм газу (повітря) з навколишнього середовища під час атмосферного тиску і за допомогою трубопроводу 15 послідовно пропускається спочатку через камеру діафрагми 1 витратоміра змінного перепаду тиску і далі за трубопровід через мембранний лічильник 5 в генератор витрати 10 (пилосос), тиск в якому нижчий за атмосферний. Різниця між атмосферним тиском і нижчим від атмосферного значенням тиску у вхідній лінії генератора витрати призводить до утворення потоку газу (повітря) через трубопроводи і лічильники вимірю­валь­ної установки. Зміна продуктивності генератора витрати (кількості обертів робочого ко­ле­са) призводить до зміни кількості газу (повітря) за одиницю часу, що про­хо­дить через вимірювальні пристрої, або іншими словами до зміни витрати газу.

3) Враховуючи, що витратомір змінного перепаду тиску забезпечує інформа­цію про власне витрату газу3/год), а мембранний лічильник газу дає дані тільки про об’єм газу, що пройшов через його вимірювальні камери3), то кожне вимірювання повинно виконуватись визначений період часу і для визначення виміряного значення витрати мембранного лічильник покази об’єму газу, що пройшов через його вимірювальні камери3) треба розділити на зареєстрований час вимірювання цього об’єму (год). Для забезпечення вищої точності вимірювань доцільно точно відслідковувати за показами відлікового механізму лічильника контрольний об’єм (наприкла 1 м3) газу, що проходить через вимірювальні пристрої і під час цього синхронно реєструвати час проходження цього контрольного об’єму і стабільність різниці тисків рідинного дифманометра 1. Паралельно реєструється за показами термометра 2 температура газу і за показами барометра атмосферний тиск.

1 – вимірювальна камера з діафрагмою; 2 – рідинний диф-манометр; 3 – електронний дифманометр; 4 – роторний лічильник газу (РЛ-6); 5 – мембранний лічильник; 6 – роторний лічильник (РГ-60); 7 – роторний лічильник (РГ-100); 8 – термометр; 9 – барометр; 10 – генератор витрати (по-рохотяг); 11 – автотрансформатор; 12 – гребінка кранів підключення виходів лічильників до трубопроводу генератора витрати; 13 – крани подачі повітря; 14 – заглушка;

15 – вимірювальний трубопровід

Рисунок 6. 9 – Схема лабораторної установки

4) Для безпосереднього виконання вимірювань спочатку занести в протокол вимірювань значення атмосферного тиску і температури. Відкрити середній кран гребінки 12 і верхній кран 13, закривши попередньо нижній і верхній крани гребінки 12 і нижній кран 13. Записати значення різниці рівні рідини дифманометра 2 під час відсутності потоку, яке далі приймається, як нульове і буде відніматись від робочих показів різниці рівнів.

5) Включити живлення генератора витрати 10 і поволі обертаючи ручку ЛАТРу (лабораторного автотрансформатора 11) забезпечити мінімальну по­дачу газу (повітря) у вимірювальну лінію. Про наявність потоку газу свідчить стабілізація зміни показів дифманометра 2 і зміна відліків найменшого лімба мембранного лічильника 5. Після стабілізації режиму течії газу (2- 4 хвилини) виконати одночасно на протязі інтервалу часу вимірювання різниці рівнів рідини дифманометром 2 і об’єму газу 1 м3 мембранним лічильником. За допомогою секундоміра зареєструвати час вимірювань. Дані вимірювань за-нести в протокол. Повторити вимірювання 3 рази.

6) За допомогою подальшого поступового обертання ручки ЛАТРу (лабораторного автотрансформатора 11) забезпечити по­дачу газу (повітря) у вимірювальну лінію до такої величини, коли різниця рівнів рідини дифманометра (рис. 6.10) складатиме 20 мм.

Після стабілізації режиму потоку виконати вимірюванн та реєстрацію показів відповідно до методики, викладеної в пункті 5.

7) Повторити вимірювання і зареєструвати в протокол вимірювань результати під час витрат яким відповідають різниці рівнів рідини дифманометра (рис.6.10) відповідно: 30 мм, 40 мм, 50 мм, 60 мм, 70 мм і 80 мм.

8) Аналогічні вимірювання виконується для повірки ротаційних лі­чиль­ників газу 4 за допомогою витратоміра змінного перепаду тиску (1, 2, 4), як взірцевого засобу вимірювання.

9) Для безпосереднього виконання вимірювань спочатку занести в протокол вимірювань значення атмосферного тиску і температури. Відкрити нижній кран гребінки 12 і кран 6, закривши попередньо середній і верхній крани гребінки 12 і кран 5. Записати значення різниці рівні рідини дифманометра 1 при відсутності потоку, яке далі приймається як нульове і буде відніматись від робочих показів різниці рівнів.

10) Виконати послідовність робіт відповідно до пунктів 5-7, але із застосуванням пристрою, який повіряється – ротаційних лічильника газу 7.

Рисунок 6. 10 - Різниця рівнів рідинного дифманометра складає 43 мм (відлік за краями меніску)

11) Здійснити опрацювання результатів дослідження згідно форми табл. 6.2 зробити висновок про придатність повірююваних приладів до експлуатації.


Таблиця 6. 1 - Константи і приклад розрахунку витрати газу за формулами, які використовуються для розрахунку значень витрати витратоміра змінного перепаду тиску





Дата публикования: 2014-11-03; Прочитано: 518 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...