Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Принцип дії мембранних лічильників



Вимірювання об’єму газу мембранними лічильниками відбувається шля­хом почергового заповнення і спорожнення вимірювальних камер газом за до­помогою золотникового розподілювача, який приводиться від кривошипного механізму, що приводить до зворотно-поступального руху мембран. Зворотно-по­ступальний рух мембран перетворюється розподільною системою в оберто­вий рух механічного відлікового пристрою, що дозволяє зчитувати значення об’єму газу, що прой-шов через лічильник, в кубічних метрах.

Похибки мембранних лічильників визначаються точністю і плавністю ходу кривошипного механізму, а також щільністю поверхонь золотників і цілісністю мембран. На рис. 6.8 зображено типову криву залежності похибки від витрати. Підйом кривої від нульової витрати до перехідної витрати зумов­ле­ний зменшенням тертя в кінетичних парах кривошипного механізму. Спад кри­вої під час максимальних витратах зумовлений все більшим проявленням інер­ційності розподільної системи.

Рисунок 6. 8 – Типова крива залежності величини похибки від витрати для мембранних лічильників

Для мембранних лічильників характерна інерційність роботи, а також для збільшення пропускної здатності лічильника збільшують циклічний об’єм, що приводить до зростання розміру лічильника, тому мембранні лічильники використовують для вимірювання об’єму газу тільки під час малих витратах і низьких тисках. Вказані лічильники використовують, як правило, для обліку газу в побуті [21].






Дата публикования: 2014-11-03; Прочитано: 608 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...