Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Процеси. Ключовим поняттям у всіх операційних системах є процес



Ключовим поняттям у всіх операційних системах є процес. Процесом, по суті, ______________________________________________________________. З кожним процесом пов'язана його адресний простір - ______________________________________________________________________

____________________________________________________________________________________________.

У багатьох операційних системах вся інформація про кожному процесі, за винятком вмісту його власного адресного простору, зберігається в таблиці операційної системи,____________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________.

Процес (в тому числі і призупинений) складається ____________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________.

Якщо процес здатний створювати кілька інших процесів (що називаються дочірніми процесами), а ці процеси в свою чергу можуть створювати власні дочірні процеси, та перед нами постає дерево процесів.

Пов'язані процеси, спільно працюють над виконанням якої-небудь задачі, найчастіше мають потребу в обміні даними один з одним і в синхронізації своїх дій. _______________________

_________________________________________________.

Кожному користувачеві, якому дозволено працювати з системою, системним адміністратором присвоюється ідентифікатор користувача - UID (User IDen-tification). Кожен запущений процес має UID того користувача, який його запустив. Дочірні процеси мають такий же UID, що і у батьківського процесу. Користувачі можуть входити в яку-небудь групу, кожна з яких має власний ідентифікатор групи - GID (Group IDentification).

2.2 Адресні простори

Кожному процесу відводиться під використання деякий безперервний набір адрес, як правило, з нуля і до деякого максимуму. У простому випадку максимальний об'єм адресного простору, що виділяється процесу, менше обсягу оперативної пам'яті. Таким чином, процес може заповнити свій адресний простір і для його розміщення в оперативній пам'яті буде достатньо місця.

Що відбудеться, якщо адресний простір процесу перевищує обсяг оперативної пам'яті, встановленої на комп'ютері, а процесу потрібно використовувати весь свій простір цілком?

Відповісти на питання:_____________________________________________________________________ ____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ Управління адресними просторами і фізичної пам'яттю є важливою частиною роботи


Файли

 
 


Кожен файл, що належить ієрархії каталогів, може бути позначений своїм повним ім'ям, із зазначенням шляху до файлу, починаючи з вершини ієрархії - кореневого каталогу. Цей абсолютний шлях складається зі списку каталогів, які потрібно пройти від кореневого каталогу, щоб дістатися до файлу, де в якості роздільників компонентів служать символи косою риси (слеша). На рис. 1.14 шлях до файлу CS101 буде мати вигляд / Faculty/Prof.Brown/Courses/CS101.

Важливе поняття в UNIX - змонтована файлова система. Практично всі персональні комп'ютери оснащені одним і більше приводами оптичних дисків, в які можуть вставлятися компакт-диски або диски DVD. У комп'ютерів, як правило, є USB-порти, до яких можуть бути підключена USB-пам'ять (фактично це твердотільні пристрої, замінюючі дискові накопичувачі), а деякі комп'ютери мають приводи гнучких дисків або подклю жені до них зовнішні жорсткі диски. Щоб надати зручний спосіб роботи з цими знімними носіями інформації, UNIX дозволяє файловій системі на компакт-дисках або дисках DVD підключатися до основного дереву.

Розглянемо ситуацію, показану на рис. 1.15, а. Перед викликом команди mount коренева файлова система на жорсткому диску і друга файлова система на компакт-диску існують окремо і не пов'язані один з одним.

Ще одним важливим поняттям в UNIX є спеціальний файл. Специціальні файли служать _______

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________.

Блокові спеціальні файли ________________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________.

Аналогічним чином символьні спеціальні файли _________________________________________

_________________________________________________________________________________________.

За прийнятою угодою, спеціальні файли зберігаються в каталозі / dev. Наприклад, шлях / dev/ lp може ставитися до принтера (який колись називався рядковим принтером - line printer).

Рис.1.15. Перед підключенням файли на компакт-диску недоступні (а); після підключення вони стають частиною кореневої файлової системи (б)


Лекція № 3.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 503 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...