Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Перша допомога при опіках, обмороженні і тепловому ударі



При наданні першої допомоги при опіках, теплових ударах слід швидко припинити дію високої температури. Це має особливе велике значення при займанні одягу і при опіках рідиною че­рез одяг. У першому випадку необхідно загасити полум’я, негайно накинути на людину, що горить, будь-яку цупку тканину. Щільно притиснути її до тіла. Знімають тліючий одяг або обливають його водою.

При промоканні одягу гарячою водою, його також необхідно облити холодною водою або зірвати. Швидке занурення обпеченого лиця у холодну воду зменшує біль і тяжкість опіку.

Опіки - бувають І, ІІ,ІІІ, ІV ступенів - від легкого почервоніння до обвуглення. При опіках І та ІІ ступенів слід негайно покласти на вражене місце примочку зі спирту, горілки, одеколону або слабкого розчину марганцевокислого калію. Спирт і його похідні стримують подальше руйнування клітин і водночас знезаражують місце ушкодження.Якщо допомога надана вчасно, пухирі не збільшуються і досить швидко зникають больові відчуття.


При опіках ІІІ,ІV ступенів на вражені місця слід накладати стерильні пов’язки. При великих опіках використовують чисті випрасувані простирадла. Потерпілого слід напоїти чаєм, мінеральною водою і терміново доставити до лікарні. При невеликих опіках хімічними речовинами місце опіку треба сильно облити холодною водою.

При опіках кислотою ушкоджене місце опіку краще промити розчином питної соди, а потім великою кількістю води.

При опіках лугами - промити слабким розчином оцту з подальшим промиванням водою.

При опіках очей слід негайно промити їх водою, закрити чистою пов’язкою та звернутися до лікаря. Обмороження - це ушкодження тканини, що спричиняється дією низьких температур.

За глибиною ураження розрізняють обмороження І,ІІ,ІІІ,ІV ступенів.

I ступінь - шкіра стає блідою.

II ступінь - поява пухирів, шк н а навкруги пухирів має синюшно-червоний колір.

III ступінь - часткове омертвшня м’яких тканин:

IV ступінь - поряд з омертвінням м’яких тканин настає омертвіння кістки. Загальне правило першої допомоги: швидке відновлення повноцінного кровообігу! Обморожену ділянку слід обтерти спиртом, змастити вазеліном або несолоним жиром та обережно розтерти у напрямку до серця. Розтирання краще робити чистою, обтертою спиртом, сухою рукою до відновлення чутливості шкіри. Робити розтирання слід обережно, бо мерзлі судини легко ламаються, що може призвести до крововиливів.

Пошкоджена шкіра а хладогенами може викликати обмороження.

При наданні першої медичної допомоги слід пошкоджену кінцівку занурити на 5-10 хвилин в теплу воду (35-40 ОС) або зробити загальну ванну (у випадку пошкодженої великої поверхні тіла), а потім підсушити шкіру, прикладаючи до неї бавовняного рушника. Після цього на ушкоджене місце слід наложити мазеву пов’язку або змастити його маззю Вишневського. При відсутності мазі можна змастити вершковим або рослинним маслом. Пухирі, які з’являться не проколювати, а на­кладати на них мазеву пов’язку.

При роботі у гарячому цеху внаслідок перегріву організму може виникнути тепловий удар, признаками якого є блювота, головний біль, підвищена температура. Потерпілого необхідно винести на свіже повітря, роздягнути, охолодити тіло, змочити голову і грудну клітку водою дати понюхати нашатирний спирт.

При зупинці дихання слід зробити штучне дихання.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 950 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...