Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Перша допомога при ураженні електричним струмом



Коли людина знаходиться у межах дії інтенсивного поля або безпосередньо торкається провідників електричного струму від напругою, по його тілу проходить електричний струм. У результат дії струму на організм людини може виникнути електротравма, тобто порушення функції.

Характер та інтенсивність порушень в організмі під дією струму визначається видом та си­лою струму, тривалістю його дії поряд з іншими факторами. Ураження організму у більшості залежить від сили струму, що проходить крізь органи людини - мозок, центральну нервову систему, серце, органи дихання. Сила струму визначається величиною прикладеної напруги та опору тіла людини (за законом Ома).

Дії струму різної сили на організм людини.

0,5 - 1,5 ма - людина починає відчувати поколювання

2.0 - 5,0 ма - можуть з’явитися больові відчуття у руці

12 ма - дуже відчутна біль

15 - 25 ма - сильна біль, керування м’язами не можливе.

При ураженні електричним струмом перша долікарняна допомога заключається у звільненні потерпілого від дії струму і наданні йому першої медичної допомоги. У людини, ураженої елект­ричним струмом напругою до 380 В, різко скорочуються м’язи, тому він міцно тримає предмет, який знаходиться під струмом. Щоб звільнити потерпілого від дії струму, необхідно припинити доступ струму до апарату, відключити рубильник, кнопку пуску або викрутити запобіжникк, або розірвати провід ізольованим предметом (сокира з сухою ручкою, багор з сухою дерев’яною руч­кою)

Надавати допомогу, необхідно застосовуючи всі міри перестороги, щоб не попасти під елек­тричний удар, стояти на сухій дошці, взути боти, діелектричні рукавички або ізолювати руки су­хою ганчіркою.

Якщо потерпілий міцно тримає провід в руках, необхідно розняти йому руки, при цьому обов’язково необхідно бути взутому у ботах і діелектричних рукавичках. Якщо потерпілий у свідомості, а до цього часу був в обмороці або на протязі деякого часу був під дією електричного струму його необхідно вивести на повітря або відкрити кватирку, звільнивши його тіло від одягу, який заважає легко дихати і забезпечити повний спокій до прибуття лікаря.

При відсутності свідомості, але збереженні дихання необхідно рівно і зручно покласти потерпіло­го на м’яку підстилку, забезпечити доступ свіжого повітря, давати нюхати нашатирний спирт, об­терти обличчя водою, розтерти і зігріти тіло. Якщо потерпілий не подає признаків життя (немає дихання, пульсу) необхідно розпочати робити штучне дихання і робити його до тих пір, поки у потерпілого не відновиться нормальний ритм життя.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 736 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...