Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Метод Гоморі



Метод Гоморі полягає у наступному. Симплексним методом знаходять оптимальний розв’язок задачі. Якщо розв’язок цілочисловий, тоді задача розв’язана. Якщо ж він вміщує хоча б одну дробову координату, тоді закладають додаткове обмеження за цілочисельністю і обчислення продовжують до одержання нового рішення. Якщо ж і воно є не цілочисловим, тоді знову накладають нове обмеження за цілочисельністю. Обчислення продовжують до тих пір, доки не буде одержаний цілочисловий розв’язок або показано, що задача не має цілочислового розв’язку.

Нехай одержано оптимальний розв’язок , який не э цілочисловим, тоді останній крок можна представити у вигляді симплексної таблиці, де - ранг системи обмежень; - коефіцієнт симплексної таблиці -го рядка -го стовпця; - вільний член -го рядка.

    ...   ...   ...
    ...   ...   ...
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
    ...   ...   ...
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
    ...   ...   ...

Нехай і хоча б одне з () – дробові числа.

Позначимо через і цілі частини чисел і .

Цілою частиною числа називається найбільше ціле число, яке не перевищує .

Позначимо через і цілі частини чисел і .

Дробовою частиною чисел і називається різниця та .

П риклад:

Якщо всі і хоча б одне значення дробові, то з урахуванням введених позначень цілих і дробових чисел, додаткове обмеження за цілочисельністю прийме вигляд

Зауваження:

1. Якщо (вільний член) – дробове число, а всі коефіцієнти - цілі числа, тоді задача лінійного програмування не має цілочислового розв’язку.

2. Обмеження цілочисельності може бути накладене не на всі змінні, а лише на їх частину. У цьому випадку задача є частково цілочисловою.





Дата публикования: 2014-11-03; Прочитано: 330 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...