Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Вимоги, які пред’являють до будинків



Основні вимоги, які пред’являють до будинків, - функціональна доцільність, тобто повна відповідність своєму призначенню. Цій вимозі повинно підкорюватися як об’ємно-планувальне рішення (склад і розміри приміщень, їх поєднання), так і конструктивне рішення (конструктивна схема будинку, матеріал основних конструкцій, оброблюючи матеріали). Функціональне призначення будинку визначається вимогами до освітлення, температурі, звукоізоляції, вентиляції, опаленню, водо- і газо постачанню, каналізації, ліфтам, побутовому обладнанню, теле- і радіофікації, до обробці приміщення і благоустрою будинку і т. ін.

Інші важливі вимоги - міцність будинку, в тому числі стійкість, тобто опір перекиданню і здвигу, а також жорсткість, тобто незмінність його геометричних форм і розмірів; довговічність будівельних матеріалів основних конструкцій будинку (вогнестійкість, морозостійкість, вологостійкість, біостійкість, стійкість до корозії.

Встановлені три ступені довговічності будинків (100років, не менше 50 і не менше 20 років) і п’ять ступіней вогнестійкості: I - конструкції з матеріалів які не горять (кам’яні); II – внутрішні стіни з матеріалів які важко горять (кам’яні); III – перекриття з матеріалів які важко горять (кам’яні); IV - всі несучі конструкції з матеріалів які важко горять (деревинні оштукатурені); V - повністю з матеріалів які не горять.

Естетичні вимоги до будинку пов’язані з поняттям краси в архітектурі або архітектурній виразності, оскільки архітектура утворює поряд з утилітарними цінностями художні образи. Витвори архітектури існують в системі (ансамблі), де архітектура очолює інші мистецтва, визначаючи їх синтез.

Одною з найважливішою є вимога економічності будівництва. На економічні показники житлової забудови впливають поверховість будинку, планувальна та конструктивна схеми, довжина будинку, площа квартир, щільність забудови, благоустрій, в тому числі інженерні комунікації, вулиці, дороги, транспорт, загальноміські підводящі сіті, зелені насадження.

Економічна оцінка об’ємно - планувального рішення житлового будинку проводиться з застосуванням коефіцієнту К1 - відношення житлової площі квартири до корисної (0,65 – 0,8), коефіцієнту К2 – відношення будівельного об’єму будинку до житлової площі (4,5.- 5,5).





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 1214 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...