Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

З фекалій хворого бактеріолог виділив шигелу Зонне. Яке додаткове дослідження необхідно провести бакте-ріологу для з’ясування джерела інфекції?



А. Фаготипування виділеної чистої культури.

В. Вивчити чутливість бактерії до антибіотиків.

С. Поставити реакцію преципітації.

D. Поставити реакцію зв’язування комплементу.

Е. Поставити реакцію нейтралізації.

У дитячому садку через декілька годин після вживання сиру в усіх дітей раптово з’явилися симптоми гастро-ентериту. Під час бактеріологічного дослідження блю-вотних мас та залишків сиру бактеріолог виділив золо-тистий стафілокок. Як доцільно продовжити дослі-дження для з’ясування джерела інфекції?

А. Провести фаготипування виділених штамів.

В. Визначити здатність штамів до токсиноутворення.

С. Провести обстеження харчоблоку.

D. Визначити наявність антитіл у хворих дітей.

Е. Поставити шкірно-алергічну пробу.

Матеріал з опікової рани бактеріолог посіяв на МПА, на якому виросли плоскі з нерівним краєм напівпрозорі слизуваті досить крупні колонії синьо-зеленого кольору з перламутровим відтінком. Культура мала специфічний запах, який нагадував запах жасмину. Який вид бактерії ідентифікував бактеріолог у досліджуваному матеріалі, проаналізувавши лише його культуральні властивості?

А. Pseudomonas aeruginosa.

В. Escheriсhia coli.

С. Proteus vulgaris.

D. Staphylococcus aureus.

Е. Clostridium perfringens.

У хворого з ознаками харчової токсикоінфекції бакте-ріолог виділив чисту культуру факультативного анаеробу, який на м’ясопептонному агарі утворив два види колоній. Н-форма бактерії (джгутикова) дала характерний повзучий ріст або фенóмен “роїння”; це типова форма бактерії. За несприятливих умов (за наявності у середовищі фенолу, жовчних солей, акридинових сполук) О-форма бактерії на МПА утворила крупні колонії з рівними краями. Під час посіву у конденсаційну воду скошеного МПА (за методом Шукéвича) бактеріальна культура дала характерний повзучий ріст у вигляді ніжної вуалі блакитно-димчастого кольору. До якого роду належить виділена бактеріологом чиста культура бактерій?

А. Proteus.

В. Yersinia.

С. Klebsiella.

D. Salmonella.

Е. Shigella.

У деяких випадках для з’ясування причини гнильної інфекції посів матеріалу на живильне середовище проводиться за допомогою спеціального прийому: досліджуваний матеріал вноситься в конденсаційну воду скошеного м’ясопептонного агару. Наявність бактерій бактеріолог визначає за утворенням повзучого росту – знизу догори, по поверхні живильного середовища. Якому мікроорганізму характерна така особливість росту?

А. Протею.

В. Кишковій паличці.

С. Синьогнійній паличці (Pseudomonas aeruginosa).

D. Стафілококу.

Е. Ентерококу.

Епідеміолог направив на бактеріологічне дослідження м’ясні сосиски, які мали неприємний гнильний запах. Бактеріолог з досліджуваного матеріалу виділив рухливі грамнегативні бактерії паличкоподібної форми, які добре росли на МПА і дали фенóмен “роїння” (під час посіву у конденсаційну воду скошеного МПА бакте-ріальна культура дала характерний повзучий ріст у вигляді ніжної вуалі блакитно-димчастого кольору). Який мікроорганізм спричинив гнильне розкладання досліджуваного продукту?

A. Proteus spp.

B. Eschеrichia coli.

С. Vibrio cholerae.

D. Salmonella spp.

Е. Shigella spp.

Збудники мікозів людини [33]

Під час мікроскопії епідермісу з міжпальцевих проміжків та підошов міколог виявив септований галужений міцелій та артроспори прямокутної форми, які були розміщені у вигляді ланцюжків. Збудник якого мікозу спричинив захворювання?

А. Збудник епідермофітії.

В. Збудник кандидозу.

С. Збудник трихофітії.

D. Збудник мікроспорії.

Е. Збудник фавусу (парші).

У дитини на слизовій оболонці щік педіатр виявив білуваті плями, які нагадували скипіле молоко. У мікропрепаратах міколог виявив видовжені псевдогіфи, хламідоспори (двоконтурні великі спори овальної форми) та бластоспори (клітини, які брунькуються). Який мікроорганізм спричинив ураження слизової оболонки щік дитини?

А. Гриби роду Candida.

В. Corynebacterium diphtheriae.

С. Фузобактерії.

D. Актиноміцети.

Е. Staphylococcus aureus.

У клініку госпіталізували дитину, у якої на слизовій оболонці щік, піднебінні та язику педіатр виявив наліт білого та жовтуватого кольору, характерний для кандидозу. Який матеріал Ви направите на дослідження для підтвердження кандидозу?

А. Плівковий наліт з різних ділянок ротової порожнини.

В. Сечу.

С. Волосся та нігті.

D. Слиз із носоглотки.

Е. Кров.

У робітника хімічного комбінату (стаж роботи 15 років) лікар виявив контактний дерматит шиї та обличчя, який характеризувався гіперемією, висипом, пастозністю. До якої групи станів відносять це захворювання?

А. Гіперчутливість сповільненого типу.

В. Гіперчутливість негайного типу.

С. Імунодефіцит за B-системою.

D. Пізня γ (гамма) - гіпоглобулінемія.

Е. Імунодефіцит за Т-системою.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 619 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...