Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Носії інформації, форми і способи подання інформації



Носій інформації – це фізичне середовище, у якому поширюється чи фіксується інформація. Розрізняють магнітні, оптичні, перфоровані, паперові та екранні носії (див. рис.4) [7, c. 19].

До магнітних носіїв належать магнітні стрічки і диски, до оптичних – лазерні компкат-диски, до перфорованих - перфокарти і перфострічки, до паперових – папір друкарських пристрорїв, до екранних – екрани дисплеїв.

У пристроях, призначених для передавання й опрацювання інформації, використовуються два фізичних способи подання інформації (див. рис. 5):

· Аналоговий – за допомогою неперервних сиганлів. Прикладами аналогових способів передавання сигналу є людська мова, радіо, звукозапис на магнітні стрічки тощо.

· Цифровий – за допомогою дискретних сигналів. Найяскравішим прикладом дискретного способу подання інформації є обчислювальні процеси в комп’ютерах.

Основою подання інформації у комп’ютерах є системи числення (СЧ). Запис числа в деякій СЧ називається кодом числа:

А=аnan-1…a2a1a0,

де кожна позиція в зображенні числа називається розрядом, а номер позиції – номером розряду. Значення, яких набувають числа аn, називаються алфавітом. У комп’ютері вся інформація подається у двійковій системі числення з алфавітом 0 і 1. Усі двійкові числа можна подати у такому вигляді:

А=an2n+an-12n-1+…+a121+a0

Наприклад, код числа 4 запишемо як 100, а код числа 9 – 1001.

Сучасні засоби передавання інформації, незалежно від свого практичного призначення й типу, використовують схему, запропоновану Шеноном (див. рис. 6). Вона припускає, що інформація від джерела інформації через передавач (кодувальний пристрій) передається по каналах зв’язку до користувача. З боку користувача знаходиться приймач або декодувальний пристрій. Як канали зв’язку можуть використовуватися комп’ютерні мережі, засоби телекомунікації, а також зовнішні накопичувачі інформації, за допомогою яких обмінюються інформацією автономні комп’ютери чи незв’язані мережі.





Дата публикования: 2014-11-04; Прочитано: 4578 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...