Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Загальна медична мікробіологія



Крок 1. Загальна лікарська підготовка.

Мікробіологія

Загальна медична мікробіологія

При санітарно-бактеріологічному дослідженні води методом мембранних фільтрів виявлено дві червоні колонії на мембранному фільтрі (середовище Ендо), через який пропустили 500 мл досліджуваної води. Розрахуйте колі-індекс та колі-титр досліджуваної води:

A *4 та 250

B 2 та 500

C 250 та 4

D 500 та 2

E 250 та 2

У бактеріологічній лабораторії необхідно простерилізувати живильні середовища, що містять речовини, що змінюються при температурі вище 1000С (сечовина, вуглеводи). Який спосіб стерилізації повинен вибрати лаборант?

A * Текучою парою, дрібно

B Парою під тиском в автоклаві

C Кип'яченням

D Тиндалізація

E Пастеризація

У баклабораторії при мікроскопії мазків з мокротиння хворого з хронічним легеневим захворюванням, забарвлених за Цилем-Нільсеном, виявлені червоні палички. Яка властивість туберкульозної палички виявлена при цьому?

A * Кислотостійкість

B Стійкість до лугів

C Стійкість до спирту

D Капсулоутворення

E Спороутворення

У хворого 37 років в результаті тривалої антибіотико терапії розвинувся дисбактеріоз кишечника. Який вид препаратів необхідно використати для нормалізації кишкової мікрофлори?

A * Еубіотики

B Сульфаніламіди

C Бактеріофаги

D Аутовакцини

E Вітаміни

При мікроскопії мікробної культури виявлено спороутворюючі мікроорганізми, які мають форму веретена і за Грамом фарбуються в синьо-фіолетовий колір.Що це за мікроорганізми?

A * Клостридії.

B Стрептококи.

C Спірохети.

D Актиноміцети.

E Диплококи.

В препараті,зафарбованому за методом Ожешки видно паличковидні мікроорганізми,зафарбовані в синій колір, в яких термінально розміщені компоненти круглої форми,зафарбовані в червоний колір.Як називаються ці компоненти?

A * Спори.

B Війки.

C Джгутики.

D Капсули.

E Мезосоми.

При поточному контролі санітарно-епідемічного стану аптеки проведено бактеріологічне дослідження повітря. Встановлено наявність у ньому бацил,

дріжджоподібних грибів, гемолітичних трептококів, мікрококів. Які з виявлених мікроорганізмів свідчать про пряму епідемічну небезпеку?

A *Гемолітичні стрептококи

B Мікрококи

C Бацили

D Дріжджоподібні гриби

E -

У бактеріологічну лабораторію доставлені блювотні маси хворого з підозрою на холеру. З пат.материалу приготований препарат “висяча крапля”. Який метод мікроскопії буде використаний для виявлення збудника по його рухливості?

A * Фазово-контрастна

B Електронна

C Імунна електронна

D Люмінесцентна

E Імерсійна

Імунологія

У хворого дифтерією дитини через 10 днів після введення антитоксичної протидифтерійної сироватки, з'явилися висипання на шкірі, які супроводжувалися сильним свербінням, підвищилася температура тіла до 38, з'явилися болі в суглобах. Яку причину цих явищ Ви припускаєте?

A * Сироваткова хвороба

B Анафілактична реакція

C Атопія

D Гіперчутливість сповільненого типу

E Контактна алергія

Людина, яка проживала в ендемічному вогнищі перехворіла 3-денною малярією. Після переїзду в іншу місцевість, через 1,5 року після переїзду захворла малярією знову. Яка найбільш вірогідна форма цього захворювання?

A *Рецидив

B Реінфекція

C Суперінфекція

D Персистуюча інфекція

E Вторинна інфекція

Для прискорення заживлення рани слизової оболонки в ротовій порожнині хворому призначено препарат, який являє собою термостабільний білок, що міститься у людини в сльозах, слині, грудному молоці матері, а також його можна виявити в свіжознесеному курячому яйці. Відомо, що він являє собою фактор природної резистентності організму і має назву:

A *Лізоцим

B Комплемент

C Інтерферон

D Інтерлейкін

E Іманін

Хворому з великими опіками зробили пересадку донорської шкіри. На 8-му добу трансплантат набряк, змінився його колір; на 11 добу почав відторгатися. Які клітини приймають у цьому участь?

A *Т-лімфоцити

B Ерітроцити

C Базофіли

D Єозінофіли

E В-лімфоцити

Держсанінспекцією вилучена на базарі партія ковбаси з назвою "свиняча домашня" в зв'язку з підозрою щодо її фальсифікації. За допомогою якої серологічної реакціїімунітету можна ідентифікувати харчовий продукт?

A *Преципітації

B РЗК

C Аглютинації

D Імунофлюорестенції

E РНГА

У хворої з клінічними ознаками імунодефіциту, з незміненою кількістю та функціональною активністю Т- і В-лімфоцитів, при обстеженні виявлений дефект на молекулярному рівні, при якому порушена функція антигенпрезентації імунокомпетентним клітинам. Дефект структур яких клітин є можливим?

A *Макрофаги, моноцити

B Т-лімфоцити, В-лімфоцити

C NK-клітини

D Фібробласти, Т-лімфоцити, В-лімфоцити

E 0-лімфоцити

У місті епідемія грипу. Який препарат із перерахованих нижче можна порекомендувати людям для неспецифічної профілактики захворювання?

A * Лейкоцитарний інтерферон.

B Протигрипозну вакцину.

C Пеніцилін.

D Протигрипозний імуноглобулін.

E Протигрипозну сироватку.

Жінка Д., 54 років звернулася до лікаря зі скаргами на непереносимість курячих яєць, що з’явилася нещодавно. Антигістамінні препарати, що їх призначив лікар призводили до деякого покращення стану хворої. Які антитіла могли сприяти розвитку цієї

реакції?

A *Ig E

B Ig А

C Ig D

D Ig G

E Ig M

У хворого з періодичними нападами ядухи, які виникають при вдиханні різних ароматичних речовин, діагностована атопічна бронхіальна астма. Діагностовано збільшення IgE. Для якого типу реакцій це характерно:

A * Анафілактичні реакції

B Цитотоксичні реакції

C Імунокомплексні реакції

D ГСТ

E Автоімунні реакції

У хворого з клінічними ознаками первинного імунодефіциту виявлено порушення функції антигенпрезентації імунокомпетентним клітинам. Дефект структур яких клітин є можливим?

A *Макрофаги, моноцити

B Т-лімфоцити

C В-лімфоцити

D Фібробласти

E 0-лімфоцити

Пацієнт одужав після перенесеної дизентерії Зонне і повторно заразився цим же збудником. Як називається така форма інфекції?

A * Реінфекція.

B Рецидив.

C Суперінфекція.

D Персистуюча інфекція.

E Хронічна інфекція.

У дитини 10-ти років поставлено пробу Манту (з туберкуліном). Через 48 годин на місці введення туберкуліну з'явилаcя папула розміром до 8 мм у диаметрі. Який тип реакції гіперчутливості розвинувся після введення туберкуліну?

A * Реакція гіперчутливості IV типа

B Реакція типа феномен Артюса

C Реакція типа сироваткової хвороби

D Атопічна реакція

E Реакція гіперчутливості ІІ типа

У хворого з клінічними ознаками імунодефіциту проведено імунологічні дослідження. Виявлено значне зниження кількості клітин, що утворюють розетки з еритроцитами барана. Який висновок слід зробити на основі даних аналізу?

A *Зниження рівня Т-лімфоцитів

B Зниження рівня В-лімфоцитів

C Зниження рівня натуральних кілерів (NK-клітин)

D Зниження рівня системи комлементу

E Недостатність клітин- ефекторів гуморального імунітету

У хворої після трансплантації печінки через 1,5 місяці погіршився стан внаслідок початку реакції відторгнення трансплантату. Який фактор імунної системи відіграє вирішальну роль в цій реакції?

A Т-кілери

B Інтерлейкін-1

C Природні кілери

D В-лімфоцити

E Т-хелпери

Піогенні коки

Бактеріологічне дослідження гнійних виділень з уретри з’ясувало присутність бактерій, які за Грамом фарбуваалися негативно, нагадували кавові зернини,

розкладали глюкозу і мальтозу до кислоти. Розташовувалися в лейкоцитах. До збудників якої хвороби їх віднести?

A * Гонореї

B Сифілісу

C Венеричного лімфогранулематозу

D Мякого шанкру

E Меліоідозу

На спеціальному живильному середовищі, після посіву виділення гною з уретри, виросли ніжні голубуваті колонії. При мікроскопії препаратів з них виявленні грамнегативні бобовидні диплококи. Збудником якої хвороби вони є?

A *Гонореї

B Хламідіозу

C Сифілісу

D Туляремії

E Меліоїдозу

Хворого 55-ти років госпіталізовано у хірургічну клініку з підозрою на сепсис. Який матеріал для дослідження необхідно взяти від хворого і на яке середовище його слід засіяти?

A *Кров, цукровий бульон

B Ліквор, сироватковий агар

C Сечу, м’ясо-пептонний бульон

D Гній, жовточно-сольовий агар

E Пунктат лімфовузла, цистеїновий агар.

Бактеріолог при дослідженні слизу з носоглотки, дотримувася певних заходів щодо збереження збудників у матеріалі. Під час бактереоскопічного дослідження встановлено наявність грамнегативних коків, які нагадують кавові зерна та розташовані парами або тетрадами. Назвіть збудника, який був ізольований бактеріологом:

A *Neisseria meningitidis

B Staphilococcus aureus

C Neisseria gonorrhoeae

D Moraxella lacunata

E Acinetobacter calcoaceticus

У дитини 2-х років з катаральними явищами та висипом на шкірі лікар запідозрив скарлатину. Внутришкірно дитині було введено невелику кількість сироватки до еритрогенного токсину стрептокока, на місці ін'єкції висип зник. Що означають результати реакції?

A * Клінічний діагноз підтвердився

B У дитини підвищена чутливість до еритрогенного токсину

C Захворювання викликав негемолітичний стрептокок

D Всю дозу сироватки можна вводити внутривенно

E Імунна система дитини дуже ослаблена

У пацієнта з гнійничковими ураженнями шкіри виділений збудник, який на кров'яному агарі утворює округлої форми, середніх розмірів, жовті колонії оточені зоною гемолізу. У мазаках з колоній – коки, розташовані скупченнями неправильної форми, Гр+. Виділена культура оксидаза- і каталаза- позитивна, ферментує маніт, синтезує плазмокоагулазу. Якому виду з нижче перерахованих відповідає виділений збудник?

A *Staphylococcus aureus

B Streptococcus agalactiae

C Streptococcus pyogenes

D Staphylococcus epidermidis

E Staphylococcus saprophyticus

Кров, узяту у хворого з підозрою на сепсис, посіяли на цукровий бульйон. У цукровому бульйоні утворився придонний осад. При пересіванні на кров'яний агар виросли дрібні, прозорі, круглі колонії, оточені зоною гемолізу. У мазку приготованому з осаду, визначалися грам-позитивні коки, розташовані у вигляді довгих ланцюжків. Які мікроорганізми присутні в крові у цього хворого?

A * Стрептококи

B Мікрококи

C Стафілококи

D Тетракоки

E Сарцини

Хворій жінці поставили клінічний діагноз “гонорея”. Яке із перерахованих нижче досліджень можна застосувати для підтверджння діагнозу?

A *Мікроскопія патологічного матеріалу.

B Зараження лабораторних тварин

C Проба з бактеріофагом.

D Реакція гемаглютинації.

E Реакція іммобілізації

Офтальмологом у новонародженної дитини виявлено гнійні виділення з кон’юктиви ока. При мікроскопіїї мазка з кон’юктиви ока знайдено велику кількість лейкоцитів та грамнегативні бобовинні диплококи, що знаходилися в середині лейкоцитів. Який збудник є причиною цього захворювання?

A * Neisseria gonnorrhoeae

B Staphylococcus aureus.

C Staphylococcus epidermitis

D Streptococcus pyogenes

E Neisseria catarrhalis.

В хірургічному відділенні лікарні виник спалах госпітальної інфекції, що проявлялась в частому нагноєнні післяопераційних ран. При бактеріологічному дослідженні гною був виділений золотистий стафілокок. Яке дослідження треба використати для виявлення джерела цього збудника серед персоналу відділення.

A Фаготипування

B Мікроскопічний

C Серологічна ідентифікація

D Визначення чутливості до антибіотиків

E Біохімічна ідентифікація

При розслідуванні спалаху внутрішньолікарняної інфекції виділені чисті культури золотистого стафілокока від хворих, мед.персоналу і деяких об'єктів навколишнього середовища. Яке дослідження необхідно провести, щоб встановити ідентичність виділених стафілококів і встановити джерело госпітальної інфекції?

A * Фаготипування

B Визначення біовару

C Серотипування

D Визначення патогенності

E Зараження тварин

У дитини 7-ми років, яка неодноразово хворіла на стрептококову ангіну, лікар запідозрив розвиток ревматизму і призначив серологічне дослідження. Наявність антитіл до якого з стрептококових антигенів найбільш вірогідно підтвердить передбачуваний діагноз?

A *О-стрептолізін

B С-вуглевод

C М-білок

D Еритрогенний токсин

E Капсульний полісахарід

У 65-ти річного чоловіка розвинувся гнійний абсцес на шиї. Виділена культура грампозитивних коків, яка володіє плазмокоагулазной активністю. Швидше за все - це:

A Staphylococcus aureus *

B Streptococcus pyogenes

C Staphylococcus epidermidis

D Staphylococcus saprophyticus

E -

При обстеженні пацієнта стоматолог виявив на багатьох зубах "білі плями" - зони демінералізації емалі. Вкажіть, які мікророганізми беруть участь у розвитку цього процесу?

A *Streptococcus mutans

B Streptococcus salivarius

C Streptococcus pyogenes

D Veilonella parvula

E Staphylococcus epidermidis





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 791 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.023 с)...