Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Жири і жироподібні речовини



8.1. Класифікація жирів за консистенцією та складом ненасичених кислот. Біосинтез жирів і фактори, які впливають на накопичення жирів у рослинах.

8.2. Поняття про ліпоїди. Особливості їх будови. Фізико-хімічні властивості та їх застосування у медицині.

8.3. Фізико-хімічні показники, що визначають доброякісність жиру.

8.4. Якісні реакції на жири (акролеїнова проба, реакція з бромною водою, елаїдинова проба, виявлення присутності мінеральних речовин, реакція Крейса).

8.5. Омилення жирів. Хіміз реакції. Процес згіркнення жирів, хіміз реакцій. Методи Державної Фармакопеї, які використовуються для характеристики прогіркання жирів (визначення числа Рейхерта-Мейсля, числа Поленске).

8.6. Висихання жирів. Характеристика невисихаючих, напіввисихаючих та висихаючи жирних олій. Критерії висихання жирів (елаїдинова проба, йодне число).

8.7. Загальна характеристика жирних кислот, жирів, хімізм реакції. ЛР, сировина і продукти, які містять жири і жироподібні речовини. Аналіз жирних олій. Олія маслинова, мигдальна, персикова, рицинова, соняшникова.

8.8. Жири і жироподібні речовини. Рибячий жир. Масло какао. Воски. Продукти переробки сої (олія, білок, фосфоліпіди).

8.9. Жири і жироподібні речовини: насіння гарбуза, олія арахісова, льняна, зародків кукурудзи; енотери дворічної (ослінника), масло кокоса, пальми; масляні і фреонові екстракти зародків пшениці, грецького горіха, плодів шипшини і аронії чорноплодої.

8.10. В яких органах рослин накопичуються жири і яка їх біологічна роль? Як міняється склад жирів при просуванні олійних культур з півдня на північ? Що таке омилення і гідроліз жирів, яке його значення?

8.11. Які олії висихають, а які не висихають і чому? Як зберігають жири? Що таке кислотне число і як його визначають?

8.12. Охарактеризуйте сировину мигдалю, за якими ознаками вона бракується? В чому особливості зберігання насіння мигдалю? В яких лікарських засобах використовується насіння мигдалю? Який хімічний склад жиру, що міститься в мигдалевій олії? Вкажіть формули.

8.13. Із насіння яких рослин одержують персикову олію? Який її хімічний склад? Наведіть формули. Чому мигдалеву та персикову олію для медичних цілей одержують холодним пресуванням?

8.14. В чому народногосподарське значення рицинової олії? Чому рицинова олія за фізичними властивостями відрізняється від інших рослинних олій? Охарактеризуйте сировину, з якої одержують рицинову олію?

8.15. Особливості заготівлі насіння рицини. Чому вони отруйні? Який їх хімічний склад? Наведіть формули. Вкажіть лікарські засоби, які одержують із рицини, де застосовують.

8.16. Які жирні олії використовують при виробництві ін'єкційних розчинів камфори, препаратів статевих гормонів? Як визначають їх доброякісність?

8.17. Як зберігають жирні олії? Чому при зберіганні у несприятливих умовах жирні олії набувають гіркого смаку і неприємного запаху? Поясніть процеси, що відбуваються при цьому. Як можна проконтролювати погіршення якості олії?

8.18. Що є джерелом одержання препарату лінетолу, де він використовується. Вкажіть формули діючих речовин препарату.

8.19. Що таке йодне число? Як його визначають? Чому йодне число є одним з найважливіших хімічних констант жирів? Які ще числові показники використовують для характеристики жирів?

8.20. Яка олія є замінником мигдальної та персикової? Охарактеризуйте цю олію та сировину, з якої її одержують.

8.21. Чому соняшникова олія називається напіввисихаючою? Охарактеризуйте цю олію та сировину, з якої її одержують. Наведіть формули основних діючих речовин.

8.22. Чому кукурудзяна олія називається напіввисихаючою? Охарактеризуйте цю олію та сировину, з якої її одержують. Наведіть формули основних діючих речовин.

8.23. Чому масло какао має низьке значення йодного числа? Охарактеризуйте хімічний склад масла какао. Наведіть формули основних діючих речовий. На чому основане використання масла какао у медицині?

8.24. Які фосфоліпіди входять до складу соєвої олії? Наведіть їх формули. Чому соєва олія належить до напіввисихаючнх? Наведіть формули гліцеридів, які входять до складу соєвої олії? Яка сировина використовується для одержання соєвої олії? Охарактеризуйте її.

8.25. Що таке неомилюваний залишок жиру? З яких речовин він складається? Охарактеризуйте їх. Як впливає вміст супутніх речовин на фізичні властивості жирів?

8.26. Вкажіть жири тваринного походження, що застосовуються в медицині, їх хімічний склад, властивості.





Дата публикования: 2015-11-01; Прочитано: 1645 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...