Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Вправа друга



Ціль — три мішені,,Віконний отвір” на щитах 50x25 см, встановлюються за висоті на рівні 150 см від поверхні землі, нерухомі.

Відстань до мішені — 50 м.

Кількість патронів — 3 шт. (патрони для навчальних стрільб).

Час на виконання вправи — 60 с.

Положення для стрільби — з коліна.

Оцінка:

,,відмінно” — влучено в 3 мішені;

,,добре” — влучено в 2 мішені;

,,задовільно” — влучено в 1 мішень;

за умови, що час на виконання не був перевищений. За кожен постріл, що був виконаний після закінчення встановленого часу, з результату знімається одне влучення.

Порядок виконання.

Працівник за командою керівника стрільб виходить на рубіж відкриття вогню, помпова рушниця споряджена трьома патронами перебуває в положенні ,,На плече”. Керівник, перевіривши приготування стрільця, подає команду ,,Вогонь” (вмикає хронометр). Стрілець приймає положення для стрільби та під наглядом керівника робить по одному пострілу в кожну мішень.

Розділ IV

НОРМАТИВИ З ВОГНЕВОЇ ПІДГОТОВКИ

№ п/п Найменування нормативу Вимоги до виконання нормативу Оцінка та час виконання, сек.  
 
 
,,5” ,,4” ,,3”  

ПІСТОЛЕТ ФОРТ-12 та його модифікаціїї (пістолет Макарова)

  1. Спорядження магазина патронами Магазин у руці, 12 (8) патронів розсипом на столі   (19)     (21)     (23)  
    2. Неповне розбирання пістолета Працівник стоїть біля столу, руки опущені, зібраний пістолет лежить на столі запобіжником догори, магазин в рукоятці     (20)       (25)       (30)  
    3. Збирання пістолета після неповного розбирання Працівник стоїть біля столу, руки опущені, частини пістолета лежать на столі   (25)     (30)     (35)  
    4. Підготовка до стрільби стоячи та проведення пострілу (швидкісна стрільба) Пістолет у кобурі, магазин споряджений учбовими патронами в руці      
п/п Найменування Нормативу Вимоги до виконання нормативу Оцінка та час виконання, сек  
 
 
,,5” ,,4” ,,3”  

АВТОМАТ КАЛАШНИКОВА (АКС-74У/АКМ)

  1. Спорядження магазина патронами Магазин у руці, 30 патронів розсипом на столі      
    2. Неповне розбирання автомата Працівник стоїть біля столу, руки опущені, зібраний автомат лежить на столі. При розбиранні пенал виймають, але не розбирають     18/15     22/19     26/23
    3. Збирання автомата після неповного розбирання Працівник стоїть біля столу, руки опущені, частини автомата лежать на столі 30/25 35/30 40/35
    4. Підготовка до стрільби лежачи Автомат у положенні,,на ремінь” магазин, споряджений учбовими патронами в сумці      

Примітка. При складанні розкладу занять начальники органів внутрішніх справ, виходячи із змісту відпрацьованих тем, визначають нормативи для їх відпрацювання щомісячно.

Під час проведення занять особовий склад спочатку виконує прийоми (дії) у повільному темпі, потім відпрацьовує нормативи на швидкість.

Якщо нормативи відпрацьовуються в процесі навчання декілька разів, то індивідуальна оцінка ставиться за останнім показанням результату або на контрольному занятті.

При виконанні нормативів №№ 2,3 Курсу стрільб необхідно дотримуватись наступного порядку дій:

1. Від’єднати магазин.

2. Перевірити наявність патрона в патроннику.

3. Провести неповне розбирання зброї *.

4. Провести збирання зброї після неповного розбирання *.

5. Перевірити правильність зборки зброї після неповного розбирання.

* - для пістолета Макарова та автомата Калашникова користуватися порядком визначеним Наставлением по стрелковому делу (М.: Воениздат, 1987), а для виробів,,Форт” паспортом виробника для кожної модифікації.

Нормативи вважаються виконаними, якщо дотримано умови їх виконання і не було допущено порушень вимог наказів, настанов, інструкцій.

Якщо при відпрацюванні нормативу допущена принайм­ні одна помилка, що може призвести до травми, поломки техніки, озбро­єння, то виконання нормативу зупиняється і оцінюється,,незадовільно”.

Час виконання нормативу відлічується від початку подання команди (сигналу) до початку доповіді про виконання чи до удару курка по ударнику.

Пістолет Макарова ПМ

Інструкція по експлуатації

Досвід другої світової війни засвідчив практично повну непридатність пістолета ТТ у бойовому застосуванні. Незважаючи на великий калібр кулі та велику дальність стрільби, технічна та експлуатаційна надійність пістолета у польових умовах була вельми низькою. Крім того ТТ мав масу технічних недоліків (випадіння магазину, ламкість корпусу, тощо), які ще більш ускладнювали його експлуатацію. Тож ТТ не користувався популярністю серед вояків і старшин фронтових частин Червоної армії. При всякій нагоді вояки намагалися здобути та використовувати трофейні німецькі пістолети, а надто знаменитий "Парабеллум".

Тож у 1945 році у СРСР було оголошено новий конкурс на розробку нового пістолета для оперативно-бойового застосування, покликаного замінити ТТ. Розробки велися під два види набоїв: 7,62х) застосований на ТТ і новий набій 9x18. У конкурсі прийняли участь як відомі радянські конструктори зброї - Ф.В. Токарєв, П.В. Воєводін, С.А. Коровін, И.И. Раков, С.Г. Сімонов, так і молоді та маловідомі - Є.В. Сєврюгін, А.А. Клімов, А.І. Лобанов та Н.Ф. Макаров.

Технічні вимоги до пістолета були досить жорсткими. Пістолет мав бути компактним, зручним для застосування у ближньому бою, надійним у польових умовах та технологічним у масовому виробництві.

Після серії жорстких випробувань на надійність кращим було визнано зразок Макарова, розроблений під набій 9x18. Випуск пістолета розпочався у 1949 році. У 1951 році пістолет був прийнятий на озброєння під назвою "Пістолет Макарова ПМ".

Пістолет Макарова ПМ та магазин на 8 набоїв до нього.

ПМ, як зброя мирного не зазнавав практично жодних конструктивних змін впродовж десятиліть. У 1992 році російськими конструкторами була здійснена спроба вдосконалити пістолет. Для стрільби почали застосовувати новий більш потужний набій 9x18 ПММ. У пістолета збільшилися розміри рукоятки, яка стала більш зручною для рук стрільця. Ємність магазину збільшилася до 12 набоїв. У пістолеті змінено конструкцію набійника - на поверхні виконано три гвинтові канавки, які забезпечують гальмування відкату затвору та згладжування різниці у динаміці автоматики при стрільбі звичайними та новими високоімпульсними набоями 9х18 ПММ. Російська Федерація впродовж 90-х років ХХ століття здійснювала активні спроби просування ПММ на міжнародний ринок озброєнь.

ПМ має всі переваги компактного пістолета. Компактність дозволяє приховано носити пістолет як у бойовому спорядженні, так і у цивільній одежі. Крім того пістолет зручно використовувати у обмеженому просторі. Ще однією беззаперечною перевагою ПМ є його технічна простота та експлуатаційна надійність. Пістолет простий у розбиранні та складанні, його частини та механізми продовжують працювати навіть при сильному забрудненні та у несприятливому зовнішньому середовищі.

Разом з тим відносно через малопотужний набій та короткий ствол купчастість стрільби є не дуже високою. Проте якщо врахувати що пістолет початково розроблявся як зброя ближнього бою, цей недолік можна вважати терпимим. Зупиняюча дія кулі є відносно високою, хоча на даний момент вважається недостатньою.

На теперішній час, через невисокі технічні характеристики українських пістолетів серії "Форт", ПМ залишається на озброєнні старшинського складу Збройних Сил України, та особового складу Міністерства Внутрішніх Справ України. У найближчому часі заміна ПМ на іншу марку пістолета є нереальною Тож Макаров і надалі залишатиметься на озброєнні силових відомств України.

Глава I. Загальні відомості

Тактико-технічні характеристики:

-

-Калібр 9 мм

-Патрон 9х18 мм ПМ

-Довжина пістолета 161 мм

-Висота пістолета 126,75мм

-Довжина ствола 93 мм

-Довжина прицільної лінії 130 мм

-Вага з порожнім магазином 730 г

-Вага зі спорядженим магазином 810г

-Вага патрона 10г

-Вага кулі 6,1г

-Довжина патрона 25 мм

-Зусилля на спусковий гачок 1.5-3,5 кг

-Кількість нарізів 4 правосторонні

-Місткість магазина 8 патронів

-Бойова скорострільність 30 постр\хв

-Початкова швидкість кулі 315 м\с

-Відстань найбільш ефективного вогню до 50 м

-Забійна сила кулі зберігається до 350 м

-Початкова швидкість польоту кулі 315 м / сек Загальний пристрій і робота частин пістолета

Призначення й бойові властивості пістолета.

9-мм пістолет Макарова (мал. 1) є особистою зброєю нападу й захисту, призначеною для ураження противника на коротких відстанях.

Мал. 1. Загальний вид 9-мм пістолета Макарова.

Вогонь із пістолета найбільш ефективний на відстанях до 50 м. Убійна сила кулі зберігається до 350 м. Вогонь із пістолета ведеться одиночними пострілами. Бойова скорострільність пістолета 30 пострілів у хвилину. Вага пістолета зі спорядженим магазином 810 гр. Для стрільби з пістолета застосовуються 9-мм /9х18/ пістолетні патрони. Початкова швидкість польоту кулі 315 м/сек. Подача набоїв в у патронник при стрільбі виробляється з магазина ємністю на 8 патронів.

Глава II. Загальна будова і робота частин пістолета

Пістолет простий за конструкцією, надійний в експлуатації, малий по своїх розмірах, зручний для носіння й завжди готовий до дії. Пістолет являє собою самозарядну зброю, тому що його перезарядження під час стрільби відбувається автоматично. Робота автоматики пістолета заснована на принципі використання віддачі вільного затвора. Затвор зі стволом зчеплення не має. Надійність запирання каналу ствола при пострілі досягається великою масою затвора й силою зворотної пружини. Завдяки наявності в пістолеті самовзводного ударно-спускового механізму куркового типу можна швидко відкривати вогонь безпосереднім натисканням на хвіст спускового гачка без попереднього зведення курка.

Безпека поводження з пістолетом забезпечується надійно діючими запобіжниками. Пістолет має запобіжник, розташований на лівій стороні затвора. Крім того, курок автоматично стає на запобіжний взвод під дією бойової пружини після спуска курка (відбій курка) і при відпущеному спусковому гачку. Курок під дією вигнутого (відбійного) кінця широкого пера бойової пружини повернутий під деяким кутом від затвора (це є відбій курка) так, що носик шептала знаходиться попереду запобіжного взводу курка.

Після того як спусковий гачок буде відпущений, спускова тяга під дією вузького пера бойової пружини просунеться в заднє крайнє положення. Важіль взводу й шептало опустяться вниз, шептало під дією своєї пружини пригорнеться до курка й автоматично курок встане на запобіжний взвод.

Пістолет складається з наступних основних частин і механізмів (мал. 2):

· рамки зі стволом і спусковою скобою;

· затвора з ударником, викидачем і запобіжником;

· зворотної пружини;

· ударно-спускового механізму;

· рукоятки із гвинтом;

· затворної затримки;

· магазина.

Мал. 2. Основні частини й механізми пістолета: 1.-рамка зі стволом і спусковою скобою; 2.-затвор з ударником, викидачем і запобіжником: 3.-зворотна пружина: 4.-частини ударно-спускового механізму; 5.-рукоятка із гвинтом; 6.-затворна затримка; 7.-магазин.

До кожного пістолета надається приладдя: запасний магазин, протирання, кобура, пістолетний ремінець.

Для здійснення пострілу необхідно натиснути вказівним пальцем на спусковий гачок. Курок при цьому завдає удару по ударнику, який розбиває капсуль набою. У результаті цього запалюється пороховий заряд й утвориться велика кількість порохових газів. Куля під тиском порохових газів викидається з каналу ствола. Затвор під тиском газів, що передаються через дно гільзи, відходить назад, утримуючи викидачем гільзу й стискаючи зворотну пружину. Гільза при зустрічі з віддзеркалювачем викидається назовні через вікно затвора.

Затвор при відході в крайнє заднє положення повертає курок на цапфах назад і ставить його на бойовий звід. Відійшовши назад до відмови, затвор під дією зворотної пружини повертається вперед. При русі вперед затвор досилачем просуває з магазина черговий набій і досилає його в набійник. Канал ствола замкнений вільним затвором; пістолет знову готовий до пострілу.

Для здійснення наступного пострілу потрібно відпустити спусковий гачок, а потім знову натиснути на нього. Так стрільба буде вестися до повного вичерпання набоїв у магазині. Після відстрілу всіх набоїв з магазина затвор стає на затворну затримку й залишається в задньому положенні.

Призначення й будова частин і механізмів пістолета

Рамка зі стволом і спусковою скобою (мал. 3).

Мал.3. Рамка зі стволом і спусковою скобою: а- ліва сторона; б- права сторона; 1- основа рукоятки; 2- ствол; 3- стійка для кріплення ствола; 4- вікно для розміщення спускового гачка й гребеня спускової скоби; 5- цапфові гнізда для цапф спускового гачка; 6- кривий паз для розміщення й руху передньої цапфи спускової тяги; 7- цапфові гнізда для цапф курка й шептала; 8- пази для напрямку руху затвора; 9- вікно для пір'я бойової пружини; 10- виріз для затворної затримки; 11- приплив з різьбовим отвором для кріплення рукоятки за допомогою гвинта й бойової пружини за допомогою засувки; 12- виріз для засувки магазина; 13- приплив із гніздом для кріплення спускової скоби; 14- бічні вікна; 15- спускова скоба; 16- гребінь для обмеження руху затвора назад; 17- вікно для виходу верхньої частини магазина.

Ствол служить для напрямку польоту кулі. Усередині ствол має канал із чотирма нарізами, що в'ються зліва нагору праворуч. Нарізи служать для надання кулі обертового руху. Проміжки між нарізами називаються полями. Відстанню між двома протилежними полями (по діаметру) визначається калібр каналу ствола; він дорівнює 9 мм. З казенної частини канал ствола гладкий і має більший діаметр; він служить для розміщення набою й називається набійником. Набійник має уступ. На казенній частині ствола є приплив для кріплення ствола в стійці рамки й отвір для штифта ствола. На припливі й у нижній частині набійника є скіс для напрямку набою з магазину в набійник. Зовнішня поверхня ствола гладка. На ствол надівається зворотна пружина. Ствол з'єднується з рамкою пресовою посадкою й закріплюється штифтом.

Рамка служить для з'єднання всіх частин пістолета. Рамка з основою рукоятки становить одне ціле. У передній частині рамка має: зверху стійку для кріплення ствола, знизу вікно для розміщення спускового гачка й гребеня спускової скоби. На бічних стінках цього вікна цапфові гнізда для цапф спускового гачка. Стійка рамки має: у верхній частині отвір, у якому закріплюється ствол; знизу вікно для розміщення головки спускового гачка; праворуч кривий паз для розміщення й руху передньої цапфи спускової тяги.

У задній частині рамка має: зверху виступи із цапфовими гніздами для цапф курка й шептала й з пазами для напрямку руху затвора (цапфові гнізда для цапф курка й праве цапфове гніздо для цапфи шептала мають проріз); знизу вікно для пера бойової пружини.

У середній частині рамка має вікно для виходу верхньої частини магазина й виріз на лівій стінці для затворної затримки.

Примітка. У деяких пістолетах для полегшення ваги в рамці просвердлені отвори.

Основа рукоятки служить для кріплення рукоятки, бойової пружини й для приміщення магазина. Воно має бічні вікна (праве й ліве) для зменшення ваги пістолета; нижнє вікно для вставляння магазина; на задній стінці - приплив з різьбовим отвором для кріплення бойової пружини за допомогою засувки й рукоятки за допомогою гвинта; унизу виріз для засувки магазина; у передній стінці приплив із гніздом для кріплення спускової скоби до рамки за допомогою осі.

Спускова скоба служить для запобігання випадкового натиску на хвіст спускового гачка. Вона має на передньому кінці гребінь (приплив) для обмеження ходу затвора при русі назад. Спускова скоба втримується в рамці у верхнім положенні пружиною й гнітком, розташованими в гнізді на передній стінці основи рукоятки.

Затвор (мал. 4) служить для подачі набою з магазина в набійник, запирання каналу ствола при пострілі, утримання гільзи (добування набою) і постановки курка на бойовий звід.

Мал. 4. Затвор: а- ліва сторона; б- вид знизу; 1- мушка; 2- цілик; 3- вікно для викидання гільзи (набою); 4- гніздо для запобіжника; 5- насічка; 6- канал для приміщення ствола з зворотною пружиною; 7- поздовжні виступи для напрямку руху затвора по рамці; 8- зуб для постановки затвора на затворну затримку; 9- паз для віддзеркалювача; 10- паз для роз'єднувального виступу важеля зводу; 11- виїмка для роз'єднання шептала з важелем зводу; 12- досилач; 13- виступ для роз'єднання важеля зводу із шепталом; 14- виїмка для приміщення роз'єднувального виступу важеля зводу; 15- паз для курка; 16- гребінь.

Зовні затвор має: мушку для прицілювання; поперековий паз для цілика; насічку між мушкою й цілком для виключення відсвічування поверхні затвора при прицілюванні; на правій стороні - вікно для викидання гільзи (набою); паз для викидача; гніздо для гнітка із пружиною викидача; з лівої сторони - гніздо для запобіжника й дві виїмки для фіксатора запобіжника: верхню - для положення прапорця "запобіжник" і нижню - для положення прапорця "вогонь"; поруч із верхньою виїмкою - червоний кружок, що відкривається при постановці прапорця в положення "вогонь" і закривається прапорцем при включенні запобіжника; по обидва боки - насічку для зручності відведення затвора рукою; на задньому кінці затвора - паз для проходу курка.

Усередині затвор має: канал для приміщення ствола зі зворотною пружиною; поздовжні виступи для напрямку руху затвора по рамці; зуб для постановки затвора на затворну затримку; гребінь; паз для віддзеркалювача; паз для роз'єднувального виступу важеля зводу; чашечку для приміщення дна гільзи; досилач для досилання набою з магазина в набійник; виступ для роз'єднання важеля взводу із шепталом; виїмка для приміщення роз'єднувального виступу важеля взводу при натиснутому спусковому гачку; на правій стороні гребеня затвора є виїмка, призначена для роз'єднання шептала з важелем взводу при знятті затвора із затворної затримки при натиснутому спусковому гачку; канал для приміщення ударника.

Ударник (мал. 5) служить для розбиття капсуля. Він має: у передній частині - бойок, у задній частині - зріз для запобіжника, що втримує ударник у каналі затвора.

Мал. 5. Ударник:1- бойок; 2- зріз для запобіжника

Ударник виготовляється тригранним з метою зменшення його ваги й зменшення тертьових поверхонь.

Викидач (мал. 6) служить для втримання гільзи (набою) у чашечці затвору до зустрічі з віддзеркалювачем. Він має зачіп, що заскакує в кільцеву проточку гільзи й утримує гільзу (набій) у чашечки затвора, і п'яточку для з'єднання із затвором; у задній частині пяточки викидача зроблений уступ для приміщення головки гнітка. У задній частині викидача перебуває виїмка для зручності утеплювання гнітка виступом протирки при відокремленні викидача від затвору. Викидач уставляється в паз у затворі.

Мал. 6. Викидач:
1- зачіп; 2- п'яточка для з'єднання із затвором; 3- гніток; 4- пружина викидача.

Гніток у головній частині стовщений. У стовщену частину впирається передній кінець пружини викидача, надягнутої на задню частину гнітка (меншого діаметра). Гніток із пружиною викидача вставляється в гніздо в затворі. Під дією пружини зачіп викидача увесь час нахилений до чашечки затвора.

Запобіжник (мал. 7) служить для забезпечення безпеки поводження з пістолетом. Він має: прапорець для переведення запобіжника з положення "Вогонь" у положення "запобіжник" і назад; фіксатор для втримання запобіжника в доданому йому положенні; вісь, на якій зроблений уступ з поличкою для повороту шептала й звільнення курка від бойового взводу при переведенні запобіжника в положення "Запобіжник"; ребро для запирання затвора з рамкою при постановці запобіжника в положення "Запобіжник"; зачіп для запирання курка в положенні "Запобіжник"; виступ для сприйняття удару курка при включенні запобіжника.

Мал. 7. Запобіжник: 1- прапорець запобіжника; 2- фіксатор; 3- уступ; 4- ребро; 5- зачіп; 6- виступ

Запобіжник уставляється в гніздо затвора.

Цілик разом з мушкою служить для прицілювання. Своєю основою він уставляється в поперековий паз затвору.

Зворотна пружина (мал. 8) служить для повернення затвора в переднє положення після пострілу. Крайній виток одного з кінців пружини має менший діаметр у порівнянні з іншими витками. Цим витком пружина при зборці надівається на стовбур, щоб забезпечити її надійне втримання на стовбурі при розбиранні пістолета. Пружина, надягнута на стовбур, міститься разом з ним у каналі затвора.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 1492 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.016 с)...