Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Засоби колективного захисту на виробництві



До заходів колективного захисту належать захисні пристрої, що забезпечують запобігання або зменшення впливу на працівників вражаючих, небезпечних і шкідливих виробничих факторів.

Огороджувальні захисні пристрої - це фізична перешкода, різного роду кожухи, щити, екрани, козирки, планки, бар'єри. Вони можуть бути стаціонарні, пересувні, знімні, розсувні та т.п. Внутрішня поверхня огороджень краситься в сигнальний колір. На зовнішню поверхню наноситься (вивішується) попереджуючий знак.

Блокувальні захисні пристрої забезпечують функціонування робочих органів, механізмів або доступ до них тільки в тому випадку, якщо вони перебувають у певному заздалегідь заданому положенні.

Попереджуючі захисні пристрої забезпечують безпечну експлуатацію машин, пристроїв, установок шляхом обмеження небезпечного параметра (швидкості, температури, сили струму і т.д.), подальший ріст якого може привести до руйнування устаткування або до нещасного випадку.

Спеціальні пристрої характерні для певного устаткування. Наприклад, уловлювачі в ліфтах, шахтах, підйомниках (зупиняють кабіну при розриві троса).

Гальмові пристрої служать для вповільнення та припинення руху частин або самого устаткування при виникненні небезпечного фактора.

Пристрої автоматичного контролю та сигналізації - це пристосування для передачі інформації з метою залучення уваги персоналу. Вони здійснюють контроль параметрів: тиску, температури, швидкості, вологості й т.п.

Пристрої дистанційного управління - це механізми для керування устаткуванням на відстані, людина при цьому перебуває за межами небезпечної зони.

Для попередження про можливу небезпеку застосовуються знаки безпеки. Вони діляться на 4 групи:

- заборонні (форма знака кругла, ободок червоного кольору);

- попереджуючі (форма знака трикутна, ободок чорного кольору);

- що пропонують (форма знака прямокутна, ободок зеленого кольору);

- що вказують (форма знака прямокутна, ободок синього кольору).

Носіями інформації про небезпеці є сигнальні кольори:

- червоний - "небезпека", "стоп". У червоний колір офарблюються: знаки, інструмент, техніка пожежної безпеки; вимикаючі пристрої; внутрішні поверхні кожухів, огороджень; частини, що рухаються і обертаються; аварійні крани, ключі, ручки і т.п.;

- жовтий - "увага", попередження про можливу небезпеку. У жовтий колір красяться: попереджуючі знаки безпеки; елементи будівельних конструкцій і обладнання, які можуть бути причиною нещасного випадку; підйомно-транспортне устаткування; ємності та трубопроводи з небезпечними і шкідливими речовинами;

- зелений - "безпека", "дозвіл", показує, що шлях вільний. У зелений колір офарблюються: евакуаційні, запасні виходи; сигнальні лампи, табло пунктів першої допомоги; місця знаходження аптечок, рятувальних засобів.

- синій колір несе в собі інформацію.

- білим кольором позначають границі проїзду, проходу, місць складування.





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 195 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...