Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

A.Sinus costodiaphragmaticus pleurae B.Sinus costomediastinalis pleurae A. 16 страница



кторне звуження судин. У якому з за-значених органiв звуження судин буде найменшим?

U. Серце

V. Шкiра

W. Кишечник

X. Скелетнi м’язи

Y. Печiнка

133. На електроннiй мiкрофотогра-фiї фрагменту власної залози шлунка представлена велика клiтина непра-вильної кулястої форми, у цитоплазмi якої є велика кiлькiсть внутрiшньоклi-тинних канальцiв та мiтохондрiй. Ви-значте дану клiтину:

U. Парiєтальна

V. Головна

W. Недиференцiйована

X. Слизова

Y. Ендокринна

134. При аналiзi кровi у спортсменавиявлено: ер.- 5, 5 · 1012/л, Hb- 180 г/л, лейк.- 7 · 109/л, н.- 64%, б.- 0,5%, е.- 0,5%, м.- 8%, л.- 27%. Такi показники свiдчать про стимуляцiю, перш за все:

U. Еритропоезу

V. Лейкопоезу

W. Лiмфопоезу

X. Гранулоцитопоезу

Y. Iмуногенезу

135. Хворий помер вiд наростаючоїлегенево-серцевої недостатностi. При гiстологiчному дослiдженнi виявлено: дифузне ураження легенiв з iнтерсти-цiальним набряком, iнфiльтрацiєю iн-терстицiальної тканини лiмфоцитами, макрофагами, плазмоцидами; пневмо-фiброз, панацинарна емфiзема. Який найбiльш вiрогiдний дiагноз?

U. Фiброзуючий альвеолiт

V. Хронiчний бронхiт

W. Бронхопневмонiя

X. Ателектаз легенiв

Y. Бронхiальна астма

136. У людини з нападом бронхоспазмунеобхiдно зменшити вплив блукаючого нерва на гладеньку мускулатуру брон-хiв. Якi мембраннi циторецептори до-цiльно заблокувати для цього?


U. M -холiнорецептори

V. H -холiнорецептори

W. α -адренорецептори

X. β -адренорецептори

Y. α - та β -адренорецептори

137. У хворого виявлена виразка шлун-ка. При бактерiологiчному дослiджен-нi бiоптату, отриманого iз ушкодженої дiлянки шлунка, на 5-й день на шо-коладному агарi виросли дрiбнi коло-нiї грамнегативних оксидоредуктазопо-зитивних звивистих бактерiй. Який iз перерахованих мiкроорганiзмiв є най-бiльш вiрогiдним збудником?

U. Helicobacter pylori

V. Campilobacter jejuni

W. Campilobacter fetus

X. Mycoplasma hominis

Y. Chlamydia trachomatis

138. Видiляють декiлька груп молеку-лярних механiзмiв, якi мають важливе значення в патогенезi ушкодження клi-тин, що сприяє розвитку патологiї. Якi процеси забезпечують протеїновi меха-нiзми ушкодження?

P. Пригнiчення ферментiв

Q. Перекисне окиснення лiпiдiв

R. Активацiя фосфолiпаз

S. Осмотичне розтягнення мембран

T. Ацидоз

139. У пацiєнта дiагностовано компре-сiйний перелом поперекового хребця. При цьому рiзко збiльшилась кривизна лордозу поперекового вiддiлу хребта. Ушкодженням якої зв’язки може су-проводжуватись така змiна кривизни хребта?

P. Передня поздовжня

Q. Задня поздовжня

R. Жовта

S. Клубово-поперекова

T. Мiжостиста

140. При розтинi тiла померлого 49-тирокiв, який хворiв на крупозну пнев-монiю i помер вiд пневмококового се-псису, в лiвiй плевральнiй порожни-нi мiстилось до 700 мл каламутної рi-дини зеленувато-жовтого кольору з неприємним запахом. Листки плеври тьмянi, повнокровнi. Назвiть клiнiко-морфологiчну форму запалення в плев-ральнiй порожнинi:

Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант, вiтчизнянi студенти) 2011 рiк  

1. До хiрургiчного вiддiлення достав-лено чоловiка 35-ти рокiв з гнiйною ра-ною на шиї попереду трахеї (в дiлян-цi передвiсцерального простору). Куди може розповсюдитись iнфекцiя, якщо хворому термiново не зроблять опера-цiю?

EE. В грудну порожнину - переднє сере-достiння

FF. В грудну порожнину - середнє сере-достiння

GG. В грудну порожнину - заднє середо-стiння

HH. В ретровiсцеральний простiр

II. В надгрудинний мiжапоневротичний простiр

2. Внаслiдок iнсульту (крововилив в го-ловний мозок) у хворого вiдсутнi во-льовi рухи м’язiв голови i шиї. Обсте-ження головного мозку за допомогою ЯМР показало, що гематома знаходи-ться в колiнi внутрiшньої капсули. Який провiдний шлях пошкоджено у хворо-го?

EE. Tr.cortico-nuclearis

FF. Tr.cortico-spinalis

GG. Тr.cortico-thalamicus

HH. Tr.cortico-fronto-pontinus

II. Tr.thalamo-corticalis

3. Хворому з гiперсекрецiєю шлунково-го соку лiкар рекомендував виключити з дiєти насиченi бульйони i овочевi вiд-вари, тому що вони стимулюють шлун-кову секрецiю переважно через акти-вацiю:

EE. Вироблення гастрину

FF. Смакових рецепторiв

GG. Механорецепторiв ротової порожни-

ни

HH. Механорецепторiв шлунка

II. Вироблення секретину

4. У хворого пiсля короткочасного опе-ративного втручання, проведеного iз застосуванням дитилiну, понад 30 хви-лин вiдмiчалось пригнiчення дихання, не вiдновився попереднiй тонус м’язiв. Яку допомогу необхiдно надати хворо-му?

EE. Переливання кровi

FF. Гемодiалiз

GG. Гемосорбцiя

HH. Форсований дiурез

II. Перитонеальний дiалiз

5. Хворий з дiагнозом "вогнищевий ту-беркульоз верхньої долi правої леге-


нi"в складi комбiнованої терапiї одер-жує iзонiазид. Через деякий час пацiєнт почав пред’являти скарги на м’язову слабкiсть, зниження шкiрної чутливо-стi, порушення зору, координацiї рухiв. Який вiтамiнний препарат доцiльно ви-користати для усунення даних явищ?

EE. Вiтамiн B 6

FF. Вiтамiн A

GG. Вiтамiн D

HH. Вiтамiн B 12

II. Вiтамiн C

6. Хворому на гiпертонiчну хворобуз супутнiм обструктивним бронхiтом призначили гiпотензивний засiб. Через деякий час у пацiєнта почали з’явля-тися напади ядухи, розвинулась вира-жена брадикардiя. На ЕКГ вiдмiчались ознаки порушення атрiовентрикуляр-ного проведення. При призначеннi яко-го препарату найбiльш iмовiрний роз-виток подiбних симптомiв?

EE. Анаприлiн

FF. Клофелiн

GG. Корданум

HH. Верапамiл

II. Резерпiн

7. Хворий 60-ти рокiв впродовж 9-тирокiв хворiє на цукровий дiабет, отри-мує для корекцiї гiперглiкемiї iнсулiн-семiленте. 10 днiв тому почав лiкуван-ня гiпертонiчної хвороби анаприлiном. Через годину пiсля прийому антигiпер-тензивного препарату розвинулась гi-поглiкемiчна кома. Який механiзм ви-никнення гiпоглiкемiї за умови прийо-му анаприлiну?

EE. Пригнiчення глiкогенолiзу

FF. Зменшення перiоду напiввиведення глюкагону

GG. Збiльшення перiоду напiввиведення iнсулiну-семiленте

HH. Збiльшення бiодоступностi iнсулiну-семiленте

II. Зменшення всмоктування глюкози

8. Хворий надiйшов до хiрургiчного вiд-дiлення з дiагнозом: гострий панкреа-тит. Розпочато консервативне лiкуван-ня. Призначення якого препарату є па-тогенетично обґрунтованим?

EE. Контрикал

FF. Трипсин

GG. Хiмотрипсин

HH. Панкреатин

II. Фiбринолiзин


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант, вiтчизнянi студенти) 2011 рiк  

9. До приймального вiддiлення достав-лений хворий зi скаргами на сухiсть в ротi, свiтлобоязнь та порушення зору. Об’єктивно: шкiра гiперемована, суха, зiницi розширенi, тахiкардiя. При по-дальшому обстеженнi був встановле-ний дiагноз: отруєння алкалоїдами бе-ладонни. Який лiкарський засiб доцiль-но застосувати?

EE. Прозерин

FF. Ацеклiдин

GG. Пiлокарпiн

HH. Армiн

II. Дипiроксим

10. При обстеженнi 2-мiсячного хло-пчика педiатр звернув увагу, що плач дитини схожий на нявкання кiшки, вiд-значаються мiкроцефалiя i вада серця. За допомогою цитогенетичного мето-ду був встановлений карiотип - 46 XY, 5р-. На якiй стадiї мiтозу дослiджували карiотип хворого?

EE. Метафаза

FF. Прометафаза

GG. Профаза

HH. Анафаза

II. Телофаза

11. Чоловiк, що страждає на спадковухворобу, одружився iз здоровою жiн-кою. У них було 5 дiтей, три дiвчинки i два хлопчика. Усi дiвчатка успадкували хворобу батька. Який тип спадкування цього захворювання?

EE. Домiнантний, зчеплений з X - хромосомою

FF. Аутосомно-рецесивний

GG. Аутосомно-домiнантний

HH. Зчеплений з Y -хромосомою

II. Рецесивний, зчеплений з X - хромосомою

12. Похiднi птерину (амiноптерин i ме-тотрексат) - є конкурентними iнгiбiто-рами дигiдрофолатредуктази, внаслi-док чого вони пригнiчують регенера-цiю тетрагiдрофолiєвої кислоти з дигi-дрофолату. Цi лiкарськi засоби призво-дять до гальмування мiжмолекулярно-го транспорту одновуглецевих груп. Бi-осинтез якого полiмеру при цьому при-гнiчується?

EE. ДНК

FF. Бiлок

GG. Гомополiсахариди

HH. Ганглiозиди

II. Глiкозамiноглiкани


13. До лiкарнi надiйшов хворий iз скар-гами на головний бiль, бiль у м’язах пiд час руху, слабкiсть, температуру, на-бряк повiк i обличчя. Лiкар пов’язує цей стан iз вживанням свинини, купле-ної у приватних осiб. Який попереднiй дiагноз може поставити лiкар?

EE. Трихiнельоз

FF. Тенiоз

GG. Тенiарiнхоз

HH. Опiсторхоз

II. Фасцiольоз

14. В шкiрi виявлена щiльна, рухома,чiтко вiдмежована вiд оточуючих тка-нин пухлина. На розрiзi вона бiлого ко-льору, представлена волокнистою тка-ниною. Мiкроскопiчно: хаотично пере-плетенi колагеновi волокна, клiтин ма-ло. Що це за пухлина?

EE. Фiброма

FF. Мiома

GG. Гiстiоцитома

HH. Дерматофiброма

II. Десмоїд

15. На розтинi тiла померлої виявле-но морфологiчнi змiни: стеноз лiвого атрiовентрикулярного отвору, недоста-тнiсть мiтрального клапана. Гiстоло-гiчно в мiокардi - вогнищевий кардiо-склероз, наявнiсть квiтучих гранульом Ашофф-Талалаєва. Який з перерахова-них нижче дiагнозiв найбiльш iмовiр-ний?

EE. Ревматизм

FF. Склеродермiя

GG. Дерматомiозит

HH. Вузликовий перiартерiїт

II. Системний червоний вовчак

16. У постраждалого виявлено рануверхньої частини передньої дiлянки плеча. При обстеженнi встановлена втрата активного згинання в лiктьово-му суглобi i чутливостi шкiри передньо-бiчної поверхнi передплiччя. Порушен-ня функцiї якого нерва має мiсце?

EE. М’язово-шкiрний

FF. Променевий

GG. Серединний

HH. Лiктьовий

II. Пахвовий

17. При мiкроскопiчному дослiдженнiшийного лiмфатичного вузла виявле-но скупчення епiтелiоїдних клiтин, лiм-фоцитiв i гiгантських клiтин Пирогова-Лангханса. В центрi - казеозний некроз.


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант, вiтчизнянi студенти) 2011 рiк  

Вкажiть найбiльш iмовiрну патологiю:

EE. Туберкульоз

FF. Риносклерома

GG. Саркоїдоз

HH. Сап

II. Сифiлiс

18. При гiстологiчному дослiдженнi но-воутворення шкiри виявлено: паренхi-ма сформована з покривного епiтелiю iз збiльшеним числом шарiв. Строма разом з розростаннями епiтелiю фор-мує сосочки. Вкажiть вид атипiзму:

EE. Тканинний

FF. Клiтинний

GG. Гiстохiмiчний

HH. Функцiональний

II. Метаболiчний

19. Пiсля перенесеного сепсису у хво-рої 27-ми рокiв з’явився бронзовий ко-лiр шкiри, характерний для аддiсонової хвороби. Механiзм гiперпiгментацiї по-лягає в пiдвищеннi секрецiї такого гор-мону:

EE. Меланоцитстимулюючий

FF. Соматотропний

GG. Гонадотропний

HH. B-лiпотропний

II. Тиреотропний

20. У пацiєнта, який пiвтора мiсяця то-му перенiс iнфаркт мiокарда, дiагносто-вано синдром Дреслера з характерною трiадою: перикардит, плеврит, пнев-монiя. Який головний механiзм цього ускладнення?

EE. Сенсибiлiзацiя органiзму антигенами мiокарда

FF. Зниження резистентностi до iнфе-кцiйних агентiв

GG. Активацiя сапрофiтної мiкрофлори

HH. Iнтоксикацiя органiзму продуктами некрозу

II. Викидання у кров мiокардiальних ферментiв

21. Жiнка пiсля перенесеного нерво-вого потрясiння погано спить. Якому снодiйному засобу слiд вiддати перева-гу для лiкування безсоння?

EE. Нiтразепам

FF. Фенобарбiтал

GG. Етамiнал-натрiй

HH. Барбамiл

II. Барбiтал

22. У хворої на дифтерiю дитини через


10 днiв пiсля введення антитоксичної протидифтерiйної сироватки з’явила-ся висипка на шкiрi, яка супроводжува-лася сильним свербежем, пiдвищенням температура тiла до 38 oC, появою бо-лю у суглобах. Яку причину цих явищ можна припустити?

EE. Сироваткова хвороба

FF. Анафiлактична реакцiя

GG. Атопiя

HH. Гiперчутливiсть уповiльненого типу

II. Контактна алергiя

23. У хворого з розладом мозковогокровообiгу порушений акт ковтання, вiн може поперхнутися при прийомi рiдкої їжi. Який вiддiл мозку уражений?

EE. Довгастий мозок

FF. Середнiй мозок

GG. Промiжний мозок

HH. Мозочок

II. Шийний вiддiл спинного мозку

24. Молодий чоловiк 19-ти рокiв стра-ждав з раннього дитинства на бронхо-ектатичну хворобу, помер вiд ниркової недостатностi. На розтинi окрiм мно-жинних бронхоектатичних каверн, за-повнених гнiйним ексудатом, виявле-но збiльшенi в розмiрах нирки щiльної консистенцiї, кiрковий шар потовще-ний, бiлого кольору, щiльний. Пiрамiди нирки анемiчнi, чiткi. Назвiть процес, який розвинувся в нирках:

EE. Вторинний амiлоїдоз

FF. Гломерулонефрит

GG. Хронiчний пiєлонефрит

HH. Вроджений кiстоз нирок

II. Вторинний нефросклероз

25. Дитина 3-х рокiв з множинними по-рушеннями розвитку кiсток лицевого вiддiлу черепа померла. Причина смер-тi - сепсис, який розвинувся на фонi бронхопневмонiї. В кровi вмiст iмуно-глобулiнiв в межах фiзiологiчної нор-ми. На розтинi встановлена вiдсутнiсть тимусу. Назвiть головну причину хво-роби дитини:

EE. Синдром недостатностi клiтинного iмунiтету

FF. Синдром комбiнованого iмунодефi-циту

GG. Вторинний iмунодефiцитний синдром

HH. Гострий лiмфолейкоз

II. Синдром хронiчної iнтоксикацiї

26. До лiкарнi доставлено пораненоговогнепальною зброєю з сильною кро-


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант, вiтчизнянi студенти) 2011 рiк  

вотечею. При оглядi хiрургом установ-лено, що кульовий канал пройшов че-рез передню стiнку живота, склепiн-ня шлунка i вийшов на рiвнi IХ ребра по лiвiй середнiй пахвовiй лiнiї. Який орган постраждав разом з пораненням шлунка?

EE. Селезiнка

FF. Лiва нирка

GG. Пiдшлункова залоза

HH. Поперечна ободова кишка

II. Лiва частка печiнки

27. У хворого iз захворюванням печiнкивиявлено зниження вмiсту протромбiну в кровi. Це призведе, перш за все, до порушення:

EE. Другої фази коагуляцiйного гемоста-

зу

FF. Першої фази коагуляцiйного гемо-стазу

GG. Судинно-тромбоцитарного гемостазу

HH. Фiбринолiзу

II. Антикоагулянтних властивостей кровi

28. У хворого в кровi: ер.-3, 0 · 1012/л;Hb- 90г/л; ретикул.- 0,5%. В мазку: пой-кiлоцити, гiпохромнi еритроцити. Залi-зо сироватки кровi - 80 мкмоль/л. Для якої патологiї це характерно?

EE. Залiзорефрактерна анемiя

FF. Хвороба Мiнковського-Шоффара

GG. Залiзодефiцитна анемiя

HH. B 12-дефiцитна анемiя

II. Серпоподiбноклiтинна анемiя

29. У фiзично здорових молодих кур-сантiв пiсля важкого фiзичного наван-таження при одноденному пiшому пе-реходi на 50 км в сечi виявлено бiлок, рiвень якого в середньому не переви-щував 1 г/л. Який рiзновид протеїнурiї мав мiсце?

EE. Маршова

FF. Дегiдратацiйна

GG. Алiментарна

HH. Органiчна

II. Несправжня

30. Яким буде скорочення м’язiв верх-ньої кiнцiвки при намаганнi пiдняти не-посильний вантаж?


EE. Iзометричне

FF. Iзотонiчне

GG. Ауксотонiчне

HH. Фазичне

II. Одиночне

31. У хворих на поворотний тиф вини-кає лихоманка, яка характеризується кiлькаденними перiодами високої га-рячки, що чергується з перiодами нор-мальної температури. Така температур-на крива називається:

EE. Febris recurrns

FF. Febris hectica

GG. Febris intermittens

HH. Febris continua

II. Febris atypica

32. У хворого з алкогольним цирозомпечiнки скарги на загальну слабкiсть, задишку. Встановлено зниження арте-рiального тиску, асцит, розширення по-верхневих вен передньої стiнки живота, спленомегалiю. Яке порушення гемо-динамiки спостерiгається у хворого?

EE. Синдром портальної гiпертензiї

FF. Недостатнiсть лiвого шлуночка серця

GG. Недостатнiсть правого шлуночка серця

HH. Колапс

II. Тотальна серцева недостатнiсть

33. Пiд час обертання на каруселi у жiн-ки 25-ти рокiв з’явилися нудота, блю-вання, посилення потовидiлення. Акти-вацiя яких рецепторiв зумовила рефле-кторний розвиток цих симптомiв?

EE. Вестибулярнi пiвколовi канали

FF. Пропрiорецептори скелетних м’язiв

GG. Кортiєвого органу

HH. Зоровi

II. Отолiтовi вестибуляри

34. У студента 18-ти рокiв пiд час фiзи-чного навантаження реографiчно за-реєстровано перерозподiл кровотоку органiв. У яких судинах кровотiк пiдви-щився найбiльшою мiрою?

EE. Скелетнi м’язи

FF. Печiнка

GG. Головний мозок

HH. Нирки

II. Шлунково-кишковий тракт

35. Пiд час ревiзiї порожнини очере-вини з приводу перитонiту виявлений обмежений гнiйник у кореня брижi си-гмоподiбної кишки. У якому утвореннi очеревини знаходиться гнiйник?


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант, вiтчизнянi студенти) 2011 рiк  

EE. Мiжсигмоподiбна ямка

FF. Правий брижовий синус

GG. Правий бiчний канал

HH. Лiвий бiчний канал

II. Лiвий брижовий синус

36. Пiд час розтину трупа шахтаря, щопроробив у шахтi бiльше 10-ти рокiв, у легенi виявленi тяжi бiлуватої волокни-стої тканини i вузлики 0,2-0,3 см у дiа-метрi. При гiстологiчному дослiдженнi у вузликах невелика кiлькiсть коричне-вого пилу, концентричнi розростання сполучної тканини, бiдної на клiтини, з вираженим гiалiнозом. Про який пнев-моконiоз слiд думати у даному випадку?

EE. Силiкоз

FF. Талькоз

GG. Асбестоз

HH. Сидероз

II. Берилiоз

37. При ендоскопiчному дослiдженнi се-чового мiхура проведена бiопсiя пухли-ни, що складається з тонких, розгалу-жених сосочкiв, вкритих декiлькома ря-дами клiтин перехiдного епiтелiю. На-звiть пухлину:

EE. Папiлома

FF. Базалiома

GG. Перехiдноклiтинна карцинома

HH. Плоскоклiтинна карцинома

II. Фiброаденома

38. Хворий 23-х рокiв надiйшов до лi-карнi iз черепно-мозковою травмою у важкому станi. Дихання характеризує-ться судомним тривалим вдихом, який переривається коротким видихом. Для якого типу дихання це характерно?

EE. Апнейстичне

FF. Гаспiнг-дихання

GG. Куссмауля

HH. Чейн-Стокса

II. Бiота

39. Внаслiдок дiї на органiзм електри-чного струму мiської електромережi впродовж 0,1 сек у напрямку "права рука-голова"у постраждалого спосте-рiгалась зупинка дихання. Вкажiть най-бiльш iмовiрний механiзм цього ускла-днення:


EE. Тотальний паралiч дихального цен-

тру

FF. Рефлекторна зупинка дихання (бо-льовий шок)

GG. Паралiч дихальних м’язiв

HH. Емоцiйний стрес

II. Паралiч центрiв вдиху

40. В експериментi дослiджували порiгсили подразника клiтин рiзних тканин. Де вiн виявився найменшим?

EE. Мотонейрони спинного мозку

FF. Залозистi клiтини

GG. Мiоцити скелетного м’яза

HH. Мiоцити гладенького м’яза

II. Типовi кардiомiоцити

41. На iзольованому серцi вивчаласьшвидкiсть проведення збудження у рi-зних його дiлянках. Де була виявлена найменша швидкiсть?

EE. Атрiовентрикулярний вузол

FF. Пучок Гiса

GG. Волокна Пуркiн’є

HH. Мiокард передсердь

II. Мiокард шлуночкiв

42. Пiд час операцiї в печiнцi хвороговиявленi дрiбнi мiхурцi малих розмiрiв з незначною кiлькiстю рiдини, якi щiль-но прилягають один до одного. Який гельмiнтоз виявився у хворого?

EE. Альвеококоз

FF. Фасцiольоз

GG. Опiсторхоз

HH. Клонорхоз

II. Дiкроцелiоз

43. У хворого 70-ти рокiв атеросклерозускладнився тромбозом судин нижнiх кiнцiвок, виникла гангрена пальцiв лi-вої стопи. Початок тромбоутворення, найбiльш iмовiрно, пов’язаний з:

DD. Адгезiєю тромбоцитiв

EE. Активацiєю протромбiнази

FF. Перетворенням протромбiну в тром-бiн

GG. Перетворенням фiбриногену в фi-брин

HH. Зниженням синтезу гепарину

44. Жiнку госпiталiзовано в клiнiку зсимптомами гострого живота. При об-стеженнi виникла пiдозра на позама-ткову вагiтнiсть. Яке з анатомiчних утворень таза необхiдно пропунктува-ти для пiдтвердження дiагнозу?


Крок 1 Загальна лiкарська пiдготовка (україномовний варiант, вiтчизнянi студенти) 2011 рiк  

EE. Excavatio rectouterina

FF. Excavatio vesicouterina

GG. Excavatio rectovesicalis

HH. Fossa ischiorectalis

II. Processus vaginalis peritonei

45. Дитина 10-ти рокiв страждає на ста-фiлококовий дерматит. Лiкування бен-зилпенiцилiном не дало результатiв. Призначення комбiнованого препарату пенiцилiну з клавулановою кислотою дало швидке одужання. Яка причина позитивної дiї цього препарату?

EE. Iнактивацiя бета-лактамази

FF. Блокада транслокази

GG. Гальмування аденозиндезамiнази

HH. Гальмування транспептидази

II. Активацiя фосфодiестерази

46. У кровi хворого виявлено пiдвищен-ня активностi ЛДГ 4,5, АлАТ, карбамо-їлорнiтинтрансферази. В якому органi можна передбачити розвиток патологi-чного процесу?

EE. Печiнка (можливий гепатит)

FF. Серцевий м’яз (можливий iнфаркт мiокарда)

GG. Скелетнi м’язи

HH. Нирки

II. Сполучна тканина

47. Апендикс, надiсланий до патомор-фологiчного вiддiлення пiсля апенде-ктомiї, потовщений i збiльшений у розмiрах, серозна оболонка тьмяна, су-дини повнокровнi, з просвiту вiдростка на розрiзi видiляється рiдина жовто-зеленого кольору. При якiй формi апен-дициту виникають такi змiни?

EE. Флегмонозний

FF. Простий катаральний

GG. Поверхневий катаральний

HH. Гангренозний

II. Апостематозний

48. Внаслiдок травми у чоловiка 40-карокiв зруйнованi заднi корiнцi спинного мозку. Якi розлади будуть спостерiгати-ся в зонi iннервацiї цих корiнцiв?





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 337 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.048 с)...