Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Перелік умовних скорочень



ЕС- Європейський Союз

МВС – Міністерство внутрішніх справ

КФС – Кредитно-фінансова система

УСРР -Українська Радянська Соціалістична Республіка

СРСР -Союз Радянських Соціалістичних Республік

ДСБЕЗ -Державна служба боротьби з економічною злочинністю

ДФС - Державна фіскальна служба України

НБУ - Національний банк України

ККУ – Кримінальний кодекс України

ВСТУП

Актуальність теми. Інтеграція до Європи є головним напрямом розвитку та розбудови України як правової держави. Конституція України проголосила курс на розбудову суверенної, демократичної, Європейської правової держави. У зв’язку з цим, першочергового значення набуває реформування усіх сфер життя, оновлення політичного і економічного потенціалу України. Перехід до ринкової економіки поєднаний з формуванням необхідних структур та інститутів, сполучною ланкою яких є фінансово-кредитна система, що мобілізує і перетворює в активно діючий капітал грошові кошти, виконує різноманітні кредитні, розрахункові, інвестиційні та інші операції. Невід’ємною складовою економічного механізму держави є банківська система, яка, з урахуванням того, що саме в цій системі відбувається перерозподіл капіталу, й виконує функції спеціалізованого фінансово-кредитного інституту.

Україні не вдалося уникнути негативних процесів у цій сфері. Результатом недоліків і прорахунків у бюджетній і фіскальних системах стало формування потужного тіньового сектора економіки. У найбільш прибуткових видах господарської діяльності в фінансово-економічній та банківській сферах набуває поширення кримінальний бізнес. Для нормального функціонування економіки необхідна надійна, стабільна і розвинена банківська система, що надасть змогу підприємствам отримати повний набір якісних банківських послуг, починаючи від вчасного здійснення платежів і закінчуючи надання своїм клієнтам кредитів, послуг по операціях з цінними паперами. Якщо фінансове положення банка похитнулось, то разом з ним може похитнутися і фінансове положення сотень його клієнтів, що зберігають в даному банку свої грошові кошти. В фінансовій сфері найбільш криміногенною є банківська діяльність.

Злочини, що скоюються в банківській сфері або з її використанням можна віднести до одних з найбільш небезпечних економічних злочинів, оскільки їх негативний вплив відображається не тільки на самому банку, але і на багатьох інших суб'єктах економічної діяльності і фінансовій системі держави в цілому.

Проблема розкриття і попередження злочинів, скоєних з використанням кредитно-фінансової (банківської) системи, набуває в останні роки особливої актуальності. МВС України вживаються певні заходи щодо вдосконалення боротьби зі злочинністю у кредитно-фінансовій сфері. Ускладнюється цей процес тим, що економічна злочинність на сьогодні має здебільшого характер організованої зі складною структурою і значно поширила свій вплив на фінансово-кредитну систему.

Незважаючи на активну протидію злочинності у кредитно-фінансовій системі, в останні роки у даній сфері спостерігається зростання нових посягань, а загальний рівень злочинності збільшується за законами арифметичної прогресії. Контроль держави над злочинністю у даному напрямку з розвитком процесу демократизації суспільства постійно відстає від її динамічного зростання.

У контексті дослідження проблеми криміналізації економіки важливе місце займає вивчення негативних тенденцій, що впливають на економічні процеси розвитку держави і особливо наявності реальних загроз національній безпеці України, які йдуть від злочинної діяльності у кредитно-банківській сфері держави. В теорії кримінального права, кримінології та кримінально-виконавчого права питання боротьби із злочинністю у сфері економіки, кредитно-фінансовій та банківській діяльності, її попередження, застосування покарання за вчинення таких злочинів розглядаються протягом тривалого часу.

Цьому напряму дослідження приділялась увага в працях провідних вітчизняних та зарубіжних вчених: О.Я. Баєва, В.П. Бахіна, Р.С. Бєлкіна, Т.В. Варфоломеєвої, А.Ф. Волобуєва, В.І. Галагана, В.Г. Гончаренка, Ю.М. Грошевого, О.М. Джужи, А.Я. Дубинського, В.А. Журавля, А.В. Іщенка, Н.І. Клименко, І.П. Козаченка, В.О. Коновалової, М.В. Костицького, І.І. Котюка, В.С. Кузьмічова, В.К. Лисиченка, В.Г. Лукашевича, Є.Д. Лук’янчикова, В.Т. Маляренка, Г.А. Матусовського, О.Р. Михайленка, М.В. Салтевського, М.Я. Сегая, В.В. Тіщенка, В.Ю. Шепітька, М.Є. Шумила та ін.

Мета і завдання магістерської роботи. Метою роботи є визначення загальної характеристики злочинів у кредитно-фінансовій системі та розробка на її базі системи попередження злочинам у цій сфері.

Об’єктом дослідження є суспільні відносини, які виникають у зв’язку із вчиненням злочинів у кредитно-фінансовій системі України.

Предметом дослідження є протидія підрозділами ДСБЕЗ злочинам,що вчиняються в кредитно фінансовій (банківській) системі України.

Нормативну базу дослідження склали Конституція України, чинний Кримінальний кодекс України, інші законодавчі і підзаконні акти, міжнародні правові акти з питань протидії злочинності у кредитно-фінансовій системі.

Наукова новизна одержаних результатів полягає у тому, що в роботі розглядаються проблеми попередження злочинності у кредитно-фінансовій системі, з урахуванням сучасних соціальних реалій, у т.ч. правової реформи, організаційно-управлінської перебудови діяльності правоохоронних та контролюючих органів у частині попередження злочинам в сфері економіки, наявних теоретичних досліджень цієї теми, проблем правозастосувальної практики.

Структура роботиобумовлена метою, об’єктом, предметом і завданням дослідження, відповідає логіці наукового пошуку і складається з вступу, трьох розділів, які містять сім підрозділів, висновки, додатків та списку використаних джерел. Загальний обсяг роботи становить 97 сторінок, з них основний текст — 89 сторінок, список використаних джерел — 9 сторінок (91 найменувань).





Дата публикования: 2015-10-09; Прочитано: 209 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...