Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

VIII. Пояснення домашнього завдання (1 хв)



Виконати завдання до уроку 21. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

IX. Підсумок уроку (1 хв).

Молодці, ви всі гарно справились із завданням.

Що ми вивчали на сьогоднішньому уроці?

За допомогою яких органів чуття людина сприймає інформацію?

Що вам сподобалось на цьому уроці?

Урок 23

Тема. Графічний редактор Paint. Геометричні побудови.

Мета.

Навчальна: повторити призначення графічного редактора та елементи вікна«Раіnt»; ознайомити учнів з інструментами «багатокутник», «прямокутник», «пряма лінія», «заокруглений прямокутник» та принципами побудови різних геометричних фігур;ознайомити учнів з інструментом «прямокутне виділення»; перевірити знання і вміння учнів з пройденого матеріалу; тренування навичок роботи в графічному редакторі Paint.

Розвиваюча: розвивати навички роботи з мишкою, спостережливість, пам'ять, мову, образне мислення, естетичний смак.

Виховна: розвивати логічне мислення, увагу та уяву; сприяти самостійності учнів під час виконання роботи за комп’ютером.

Обладнання: ПК, редактор Paint, таблиці, картки з індивідуальними завданнями.

Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Раіnt».

Вимоги до учнів: мати уявлення про графічний редактор «Раіnt», панель інструментів та палітру, мати основні навички роботи в графічному редакторі.

Хід уроку

І. Організація класу (1 хв).

Привітатися і перевірити готовність учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань умінь і навичок (3 хв).

1. Для чого призначена програма Paint?

2. Як завантажити програму Paint?

3. З яких елементів складається вікно редактора Paint?

4. Що таке палітра?

5. Які інструменти розміщені на панелі інструментів? Для чого вони призначені?

6. Як вибрати колір малювання?

7. Як вибрати колір фону?

-
Напевно, можна вже приступати до роботи, створити за допомогою редактора Paint ось таке зображення.

- Як ви думаєте, які інструменти потрібно використати для малювання цього святкового хороводу?

- Цей святковий хоровод налічує всього 6 діток, а яким чином можна збільшити кількість діток не малюючи їх?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (1 хв).

- Сьогодні на уроці ми навчимося створювати зображення з геометричних фігур та копіювати їх за допомогою інструменту «прямокутне виділення».

ІV. Повідомлення теми і мети уроку. Пояснення нового матеріалу (10 хв).

1. Малювання дівчинки. Які використовуємо інструменти?

Овал (голова, очі)

Заокруглений прямокутник (руки, ноги, черевики)

Багатокутник (сукня, рот, бантик)

Олівець (волосся, вуха, ніс)

2. Малювання хлопчика.

Овал (голова, очі)

Заокруглений прямокутник (руки, ноги, тулуб, черевики)

Багатокутник (рот)

Олівець (волосся, вуха, ніс)

3. Створення хороводу.

Вибрати інструмент «прямокутне виділення».

Виділити дівчинку і хлопчика (розтягнути навколо зображення прямокутник, тримаючи ЛКМ)

Вибрати пункт меню Правка _ Копіювати.

Вибрати пункт меню Правка _ Вставити.

Тримаючи ЛКМ скопійоване зображення, перемістити його у потрібне місце.

4. Розфарбувати хоровод, використовуючи палітру.

5. Правила виділення та копіювання фрагментів малюнка:

З допомогою цього інструменту на екрані можна виділити об’єкт. Є виділення прямокутної області і довільної області. Виділений об’єкт можна перетягнути на потрібне місце, тримаючи ліву кнопку миші; можна скопіювати, вирізати, видалити об’єкт натиснувши праву кнопку миші і вибравши у меню, що з’явилося потрібний пункт.

Щоб розмножити об’єкт – зробити його копії, потрібно виділити його. Далі натиснути праву кнопку миші і вибрати пункт Копіювати.

Щоб вставити копію малюнка, треба знову натиснути праву кнопку миші у будь-якому місці на малюнку і вибрати пункт Вставка.

V. Фізкультурна хвилинка (1хв).

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись,

Руки вгору, руки в боки,

І зроби чотири кроки,

Дерева високі-високі,

Травичка низенька-низенька,

Вітер дерева колише, гойдає,то вниз пригинає.

Птахи з дерев летять, відлітають,

А учні тихенько на місця сідають


VІ. Робота з комп’ютером (10 хв).

Учні індивідуально пробують створити зображення «Хоровод» на своїх робочих місцях.

Релаксація.

Вправи для рук.

Покласти руки, зігнуті в ліктях, на край столу. кисті рук підняти вгору долонями одну до одної. На рахунок раз - прогнути долоні, на рахунок два - стиснути палці в кулак.

VІІ. Запитання для закріплення (4 хв).

1. Як виділити фрагмент малюнка?

2. Які є види виділення?

3. Як скопіювати малюнок?

4. Як вставити малюнок?

5. Як перемістити малюнок?

Робота із зошитом (8 хв)

Виконати завдання до уроку 22. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

VІІІ. Домашнє завдання (1хв).

ІХ. Підсумок уроку (1 хв).


Урок 24

Тема. Розфарбовування. Поворот фрагментів малюнку.

Мета.

Навчальна: повторити призначення інструментів «прямокутне і довільне виділення»; ознайомити учнів з можливістю повороту фрагменту малюнка на певний кут; перевірити знання і вміння учнів з пройденого матеріалу; тренування навичок роботи в графічному редакторі Paint.

Розвиваюча: розвивати навички роботи з мишкою, спостережливість, пам'ять, мову, образне мислення, естетичний смак.

Виховна: розвивати логічне мислення, увагу та уяву; сприяти самостійності учнів під час виконання роботи за комп’ютером.

Обладнання: ПК, графічний редактор Paint, таблиці, відео фрагменти мультфільма «Петух и краски», зображення півня в електронному варіанті, картки з індивідуальними завданнями.

Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Раіnt».

Вимоги до учнів: мати уявлення про графічний редактор «Раіnt», панель інструментів та палітру, мати основні навички роботи в графічному редакторі.

Хід уроку

І. Організація класу (1 хв).

Привітатися і перевірити готовність учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань умінь і навичок (5 хв).

Сьогодні до нас на урок інформатики завітали гості, тому давайте спочатку розповімо їм і пригадаємо самі з якою програмою ми працюємо і чого ми вже навчилися.

1. Для чого призначена програма Paint?

2. Як завантажити програму Paint?

(розглянути елементи вікна Paint за допомогою таблиці)

3. З яких елементів складається вікно редактора Paint?

4. Які інструменти розміщені на панелі інструментів?

5. Для чого вони призначені?

Молодці, ви вже так багато знаєте і вмієте, що здається ми не в комп’ютерному класі, а в справжній художній майстерні. А ось і самий головний інструмент для малювання – олівець.

(Відеофрагмент №1)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (1 хв).

Виявляється, що намалювати малюнок – це ще не все. Зображення потрібно розфарбувати, редагувати (можливо змінити, домалювати). Сьогодні на уроці ми пригадаємо як створювати та розфарбовувати зображення, а також навчимося здійснювати відображення (поворот) фрагментів малюнку.

ІV. Робота з комп’ютером (10 хв).

1) Завантажте будь ласка програму Paint.

Пуск _ Усі програми _ Стандартні _ Paint

Учні індивідуально на місцях запускають графічний редактор.

(Відеофрагмент №2)

- Хто це? Здається я знаю. Це не розфарбований півень з казки «Півень і фарби». Напевно він заблукав, шукаючі казкові фарби, які б його розфарбували. А може ми йому зможемо допомогти? Як ви гадаєте?

2) Щоб зображення півня з’явилося в робочій області програми Paint, потрібно відкрити відповідний файл:

Файл _ Відкрити _ папка Мої рисунки _ півень. bmp

- Як називається набір фарб для малювання в програмі Paint?

- Як вибрати колір малювання?

- А як вибрати колір фону?

- Який інструмент призначено для розфарбовування?

- В яких випадках фарба «розливається»?

Молодці, отже до роботи. Допоможіть півнику стати різнобарвним красенем.

Учні індивідуально на місцях розфарбовують зображення.

(Відеофрагмент №3)

Чудово, півник став справжнім і гарним, він вам подякував, але йому час повертатися додому, на пташиний двір. Давайте його проводимо.

(Музичний супровід)

V. Фізкультурна хвилинка (1 хв).

Ми руками працювали,

Півню крила малювали.,

Руки вгору, руки вниз,

Ти на півня подивись.

Руки вгору, в боки,

ми закінчили роботу.,

Дерева високі-високі,

Травичка низенька-низенька,

Вітер дерева колише, гойдає, вниз пригинає.

Птахи з дерев летять, відлітають,

Півник додому рушає,

А учні тихенько на місця сідають


VІ. Пояснення нового матеріалу (6 хв).

(Відеофрагмент №4)

Півнику потрібно додому, отже його зображення потрібно повернути в протилежний бік – відобразити зліва на право.

Для цього потрібно виконати такі дії:

1) Виділити півня, вибравши інструмент «прямокутне виділення»;

2) Вибрати меню Зображення;

3) Вибрати команду Відобразити / повернути;

4) Вибрати команду відобразити зліва на право;

5) Натиснути кнопку ОК.

Учні відображають зображення півня на робочих місцях. Створюють сюжетне зображення або лісу, через який мандрує півень, або пташиного двору, куди він повернувся (за власним бажанням).

VІІ. Запитання для закріплення (4 хв)

6. Як виділити фрагмент малюнка?

7. Як перемістити малюнок?

8. Як повернути/відобразити малюнок?

9. Що таке палітра?

10. Як розфарбувати малюнок?

11. Як зберегти малюнок?

Файл _ Зберегти _ півень. bmp

Учні зберігають свої малюнки.

VІІІ. Робота із зошитом (9 хв).

Виконай завдання до Уроку 22. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

ІХ. Релаксація (1 хв)..

Х. Пояснення домашнього завдання. Підсумок уроку (2 хв).

Молодці! Сьогодні на уроці ми побували в справжній казковій майстерні і ви могли уявити себе в ролі казкових Фарб. Ви чудово справились із завданням.

Урок завершено. До побачення!


Урок 25

Тема. Поняття команди.

Мета.

Навчальна: Ознайомити учнів із поняттям «команда» та властивостями команд; тренування навичок чіткого виконання команд.

Розвиваюча: розвивати спостережливість, пам'ять, мову, образне мислення.

Виховна:: виховувати дбайливе ставлення до пристроїв ПК, доброзичливість, дружне ставлення один до одного.

Обладнання: картки із завданнями.

Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики».

Вимоги до учнів: мати уявлення про поняття «команда», вміти виконувати та давати чіткі, виконувані і зрозумілі команди.

Хід уроку

І. Організація класу (1 хв).

Розпочинаємо урок,

За парти сідаючи.

Відкриваємо зошити,

Сторінки гортаючи.

ІІ. Актуалізація опорних знань умінь і навичок. Робота в зошиті (5 хв).

Ти знаєш що таке РОБОТ? Спробуй відповісти на такі питання:

1. Він живий? Ні
2. Він з дерева? Ні
3. Він з металу? Так
4. Він машина? Так
5. У нього є мозок? Ні
6. Він сам може думати? Ні
7. Хто ж ним керує? Людина
8. А як же людина керує роботом? За допомогою комп’ютера

Робот – це машина, зроблена з металу. Робот допомагає людям виконувати складну роботу. Керується робот комп’ютером. Комп’ютер – це електронний мозок робота.

Щоб керувати роботом, йому потрібно давати чіткі і зрозумілі команди.

Наприклад,

1. Робот, підійди до книжної полиці.

2. Робот, знайди книгу «Українські народні казки».

3. Робот, візьми книгу з полиці.

4. Робот, дай книгу Петрику.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку. Пояснення вчителя (10 хв)..

Команда – це речення, яке спонукає до дії.

Команда - це точна, зрозуміла вказівка для виконання якоїсь дії.

Гра «Робот виконай команду»

Учню пропонується виконати роль Робота і виконати команди, які буде давати вчитель. Вчитель запрошує для виконання завдання одного учня на середину класу.

Завдання 1. Зроби два кроки вперед. Руки вгору.

Руки вниз. Нахились… Повернись…

- Чому виконання таких простих команд виявилося складним? (не точними були команди. Куди повернутися? Куди нахилитися?)

Завдання 2. (викликати іншого учня) Hands up! Hands down!

Jumping! Sit down!

- Чи правильно впорався із завданням учень? Чи для всіх це завдання може бути легким? (для тих, хто не знає англійської мови, це команди є незрозумілими)

Завдання 3. (викликати іншого учня)

На лівій нозі два рази пострибай.

На правій нозі три рази пострибай.

А тепер, дзвінок з уроку дай.

- А де ж дзвінок? Чому ти не виконав мою команду? (цю команду зараз не можна виконати)

Завдання 4. (викликати іншого учня)

Повернись праворуч. Зроби 1 крок вперед.

Повернись праворуч. Зроби 1 крок вперед.

Повернись праворуч. Зроби 1 крок вперед.

Повернись праворуч. Зроби 1 крок вперед.

Молодець. Всі команди виконано правильно, і учень повернувся в те місце з якого розпочав виконання команд.

Отже, всі команди повинні бути:

• точними, чіткими;

• зрозумілими;

• виконуваними (такими, щоб їх можна було виконати).

ІV. Робота із зошитом (10 хв)..

Виконайте завдання до уроку 23. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

V. Фізкультурна хвилинка (1 хв)..

Слухати ми перестали

I тепер всі дружно встали.

Будемо ми відпочивати,

Нумо вправу починати:

Руки - вгору, руки - вниз

I легесенько прогнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали,

Раз - присіли, другий - встали.

VІ.Робота з комп’ютерною програмою «Сходинки до інформатики» (10 хв).

Вибрати сходинку «Кенгуру». Виконай команди, які записані стрілочками.

Æ1, È1, Æ2,Ç1, Æ1, È1, Æ1, È1, Æ1, È2,Å 1, È1, Å2, È1, Æ6, È1, Å2, È1, Å3, È7, Æ1, È1, Å2, Ç4, Å2, È4, Å2, Ç1, Æ1, Ç7, Å3, Ç1, Å2, Ç1, Æ6, Ç1, Å2, Ç1, Å1, Ç2, Æ1, Ç1, Æ1, Ç1

Якщо ти виконаєш завдання правильно, то побачиш, як виглядає робот. Починай малювати лінії від лівого верхнього кутика чорного квадрата.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 3427 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.022 с)...