Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

VІІ. Пояснення домашнього завдання (1 хв). Вивчити Урок 17. Робочий зошит з інформатики для учнів 3 класу



Вивчити Урок 17. Робочий зошит з інформатики для учнів 3 класу.

Виконати завдання до уроку 14 – 15. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

VІІІ. Закріплення (2 хв).

- Що є головою комп'ютера?

- Чому ви так вважаєте?

— Що є руками, язиком ПК? Чому?

— Що ви можете розповісти про мікропроцесор?

— Чим є для комп'ютера клавіатура? Чому?

ІХ. Підсумок уроку (1 хв).

Урок 16

Тема. Клавіатура. Клавіатурний тренажер.

Мета.

Навчальна: ознайомити учнів із розміщенням клавіш на клавіатурі: клавіші управління курсором, алфавітно-цифровими клавішами, пробілом, вводом, Caps Lock; формувати навички роботи з клавіатурою та мишею;

Розвиваюча: розвивати увагу, логічне та образне мислення, мов­лення дітей; уміння та навички роботи за персональним комп'ютером.

Виховна: виховувати дбайливе ставлення до пристроїв ПК, доброзичливість, дружне ставлення один до одного.

Обладнання. Картки, розкладка клавіатури, таблиця символів, комп'ютерний клас.

Програмне забезпечення: клавіатурний тренажер або комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики».

Вимоги до учнів: мати уявлення про клавіатуру, розкладку клавіатури, групи клавіш та основні навички роботи з клавіатурою.

Хід уроку

І. Організаційний момент (1 хв).

Схилились голівки до праці мерщій.

Ти всі перешкоди здолати зумій.

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб кожна хвилинка не втратилась марно!

ІІ. Повторення правил техніки безпеки в комп’ютерному класі (1 хв).

Правила поведінки.

* * *

Щоб з комп’ютером дружити,

Треба правила завчити.

Не торкатись проводів,

Ні розеток, ні дротів.

Екран руками не чіпати,

Довго на комп’ютері не грати.

На клавіші легенько натискай,

З мокрими руками не сідай.

З чистими руками працювати,

Носика в екрана не «встромляти».

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів і мотивація навчальної діяльності (3 хв).

Гра «Останнє слово за мною».

Діти по черзі називають терміни, пов’язані з комп’ютером, інформатикою.

Чиє слово є останнім, той і перемагає.(Інший варіант: об’єднати дітей у групи, слово якої групи буде останнім, та група перемагає)

ІV. Оголошення теми і мети уроку (1 хв).

Протягом кількох наступних уроків ми з вами будемо працювати над створенням текстів, знайомитися із програмами для роботи з текстами, а як ви знаєте – неможливо створити текст за допомогою комп’ютера, не маючи клавіатури.

V. Пояснення нового матеріалу (8 хв).

Клавіатура допомагає людині «спілкуватися» з комп’ютером. На клавіатурі є клавіші, на яких зображені цифри, букви та різні символи. Клавіш на клавіатурі може бути 102, 104 і більше.

Подивись на клавіатуру. Вона складається з чотирьох груп клавіш:

7 алфавітно-цифрові клавіші - клавіші з буквами і цифрами

7 цифрова клавіатура або калькулятор - тут розміщені клавіші з цифрами та математичними символами.

7 службові клавіші - клавіші навколо клавіш з буквами

7 керуючі клавіші або курсорні - клавіші із стрілочками і група клавіш над ними (вони керують рухом курсору).

VІ. Робота із зошитом (10 хв).

1. Напиши в прямокутниках назви груп клавіш.

Розкладка клавіатури



2. З’ясуй, для чого призначені клавіші, і заповни таблицю:

 
   
 
 
   
 
 
 

_____________________________________________

3. При наборі спеціальних символів і розділових знаків використовуйте таблицю.

Символ Комбінація клавіш
! Shift + 1
«» Shift + 2
Shift + 3
; Shift + 4
% Shift + 5
: Shift + 6
? Shift + 7
* Shift + 8
( Shift + 9
) Shift + 0
Alt (лівий) + 39 (на цифровій клавіатурі)

VІІ. Фізкультурна хвилинка (1 хв).

Раз! Два! Час вставати

Будемо відпочивати.

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

П’ять! Шість! Засміялись,

Кілька разів нахилились.

Сім! Вісім! Час настав

Повертатися до справ.

VІІІ. Робота із комп’ютерною програмою (10 хв).

Вибрати сходинку «Кіт-риболов» або інший клавіатурний тренажер.

ІХ. Пояснення домашнього завдання (1 хв).

На картках-схемах позначити клавіші з цифрами по пам’яті.(ст. 42 підручника).

Завдання для уважних ст.43.

Вивчити Урок 12. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.

Х. Релаксація (1 хв).

Уявіть собі білий вітрильник, що гойдається на хвилях. Він чекає вітру. Ви теж гойдаєтесь на цій яхті. Нарешті по­дув свіжий вітерець. Вам приємно. Дуже легко дихається. Яхта теж легко пливе у відкрите море. А ви розплющуєте очі. Повільно переводьте погляд вгору - вниз і навпаки. Стоп.

Поаплодуйте собі - ви добре попрацювали за комп'ютером.

ХІ. Підсумок уроку (3 хв).

- Покажіть, де на клавіатурі знаходяться алфавітно-цифрові клавіші?

- За допомогою яких клавіш можна переміщувати курсор?

- Яка клавіша допомагає нам робити відступи між літерами, словами?

- За допомогою яких клавіш можна написати слово «МОЛОДЦІ»?

Ось і уроку кінець!

Хто працював, той молодець!

Урок 17

Тема. Текстовий редактор. Програма для набору текстів «Блокнот»

Мета.

Навчальна: ознайомити із поняттям «текстового редактора», знайомство з комп’ютерною програмою «Блокнот», вчити правила введення тексту, основним прийомам редагування; тренування клавіатурних навичок.

Розвиваюча: розвивати увагу, мов­лення дітей, культуру введення тексту; уміння та навички роботи за персональним комп'ютером.

Виховна: виховувати дбайливе ставлення до пристроїв ПК, доброзичливість, дружне ставлення один до одного.

Обладнання. Плакат вікна програми «Блокнот», розкладка клавіатури, комп'ютерний клас.

Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Блокнот».

Вимоги до учнів: мати уявлення про текстовий редактор «Блокнот», розкладку клавіатури, групи клавіш та основні навички роботи з клавіатурою.

Хід уроку

І. Організаційна частина (3 хв).

Розпочнемо урок,

Часу не гаючи.

І радість ми пізнаємо

Лиш труднощі долаючи!





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 318 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.009 с)...