Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

VІІ. Пояснення домашнього завдання (2 хв.)



Вивчити Урок 8. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.

Виконати Урок 7. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

VІІІ. Релаксація (1 хв.)

Закрийте очі. Уявіть себе в парку біля озера. Там знахо­диться колесо огляду. Повільно обертається колесо з різноко­льоровими кабінками. Оберіть собі одну з них і стежте за нею очима. Обертається колесо - опускається повільно кабінка. Стоп. Відкрийте повільно очі і подивіться у далину.

ІХ. Підсумок уроку (1 хв.)

Урок 10

Тема. Пам'ять комп’ютера. Диски та види дисків.

(відкритий урок)

Мета.

Навчальна: закріпити і систематизувати знання учнів про збереження інформації;

узагальнити поняття «носій інформації», «пам'ять ПК»; систематизувати знання учнів про диски, ознайомити учнів з видами дисків.

Розвиваюча: розвивати увагу, логічне та образне мислення, мов­лення дітей; уміння та навички роботи за персональним комп'ютером.

Виховна: виховувати дбайливе ставлення до пристроїв ПК, доброзичливість, дружне ставлення один до одного.

Обладнання. Кольорові ілюст­рації, картки, комп'ютерний клас, різні види дисків.

Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики».

Вимоги до учнів: уявлення про поняття «пам’ять комп’ютера», «диск», уміти розрізняти різні види пам’яті та види дисків.

Тип уроку. Урок узагальнення і систематизації знань.

Хід уроку

І. Організаційна частина (1 хв).

Діти, сядьте рівненько. Подивіться, чи ніщо вам не заважає розпочати роботу. Посміхніться один одному.

Пролунав дзвінок,

Розпочався наш урок.

Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім третім класі

Діти - просто молодці!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів (5 хв).

Те, що ви молодці для мене не секрет – я це знаю, ось гості, які завітали до нас на урок, можливо в цьому сумніваються, тому, саме зараз, ми проведемо невеличку розминку.

Розминка. Гра «Кросворд»

1. Цей пристрій виконує роль «мозку» для комп’ютера.

2. Працюючи, комп’ютер виконує твої…

3. Повідомлення, знання, відомості про оточуючий нас світ – це…

4. Електронно-обчислювальна машина для різноманітної роботи з інформацією.

5. Картинка, значок на Робочому столі, що дозволяє легко завантажити улюблену комп’ютерну гру.

6. Пристрій, що дозволяє друкувати текст і малюнки на папері.

7.
Програма, що дозволяє виконувати обчислення.

- Ну, хіба не молодці?!

Розгадавши кросворд, ми визначили ключове слово нашого сьогоднішнього уроку – це ПАМ’ЯТЬ.

ІIІ. Постановка мети уроку (1 хв).

Отже, сьогодні на уроці, ми маємо повторити, що таке пам’ять, які є види пам’яті і де знаходяться пристрої пам’яті ПК, а також з’ясувати, які існують види дисків.

Отже, напишіть будь ласка сьогоднішнє число і тема нашого уроку: «Пам’ять комп’ютера. Види дисків.»

І ще для сьогоднішнього уроку ми вводимо таке правило:

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитись, а бачити.

Не просто відповідати, а міркувати.

Дружно і плідно працювати.

IV. Відтворення і корекція опорних знань. Бесіда з учнями на основі презентації (8 хв).

- Ви вже знаєте, що з давніх-давен люди прагнули до знань. Навіть живучи у печерах і полюючи на диких звірів, вони вчилися рахувати, писати, малювати: спочатку на піску, але дощ і хвилі змивали намальоване; написане на землі теж довго не зберігалося. Пізніше, людина почала для тривалого збереження інформації використовувати камінь… І завдяки цьому збереглися такі історичні пам’ятки.

- Отже, пісок, земля, каміння – це перші носії інформації.

- А як ви розумієте, що таке носій інформації?

- А як сучасна людина зберігає інформацію?

- Що може бути носієм інформації?

(Запам’ятовуємо, записуємо у зошит, щоденник, фотографуємо, записуємо на диктофон, зберігаємо на комп’ютері)

Отже, можна зробити висновок:

Пам’ять людини є

Внутрішня Зовнішня

В голові (в мозку), нею можна На носіях інформації.

швидко скористатися, але багато Можна зберігати довго і багато

інформації зберігати важко інформації

Самим розповсюдженим способом зовнішнього збереження інформації є паперові носії.

Але з появою нашого незамінного зараз помічника КОМП’ЮТЕРА з’явилися і нові носії інформації і нова пам’ять – ПАМ’ЯТЬ КОМП’ЮТЕРА.

V. Повторення і аналіз основних означень і правил. Робота із зошитом (8 хв).

- Що таке комп’ютер?

(Це електронно-обчислювальна машина для сприймання, обробки, збереження і передавання інформації)

- Що називається пам’яттю комп’ютера?

(Це пристрої пам’яті (сховище), які служать для тимчасового або постійного зберігання інформації та програм).

Пам’ять комп’ютера є

Внутрішня Зовнішня

В системному блоці, це гнучкі магнітні диски

мікросхеми оперативної і жорсткі магнітні диски

постійної пам’яті оптичні (лазерні) диски

флеш-пам’ять

Отже, з появою ПК, з’явилися ще

1. Магнітні носії інформації

2. Оптичні носії інформації

VІ. Фізкультурна хвилинка (1 хв).

- Хто ж там, хто вже так стомився? І наліво нахилився. Треба дружно всім нам встати Фізкультпаузу почати.


Руки вгору, руки вниз

Вгору трошки подивись

Руки склали, як вітряк

І покрутимося так

Вище рукипідніміть

І спокійно опустіть

Будемо дружно ми сідати

Ручки в руки брати і до праці приступати.


VІІ. Узагальнення і систематизація понять (5 хв).

Саме з ручкою буде пов’язане наше наступне завдання.

Визначити вид носія інформації. Стрілочками покажіть – який носій до якого виду відноситься.

Молодці! Справилися із завданням, а тепер трішки відпочинемо і влаштуємо невеличку екскурсію… навіть не виходячи з класу.

В нашій школі на третьому поверсі є невеликий музей комп’ютерної техніки і з деякими експонатами цього музею я пропоную познайомитися прямо зараз.

На ній записані програми

І для тата і для мами

В упаковці як конфета

Швидко крутиться...... (дискета)

Міцний диск, дуже яскравий,

Містить він кіно цікаве. (Лазерний диск)

Віршик враз «запам’ятає»,

Гру нам швидко «закачає»,

У комп’ютера (це так!)

Все згадати – він мастак!(вінчестер)

(Демонстрація пристроїв пам’яті. Учні розглядають пристрої)

1. Які види дисків ти знаєш?

2. Чому диски називаються магнітними?

3. Чому диски називаються лазерними або CD?

4. Як прийнято позначати диски для розпізнавання їх комп’ютером?

5. Чому дискета – це диск, адже вона має квадратну форму?

VІІ. Робота за комп’ютером. Виконання вправ на тренування пам’яті (8 хв).

Сьогодні ми цілий урок говорили про пам’ять людини, пам’ять комп’ютера і тепер саме час перевірити чи добре розвинена ваша пам’ять?

Сідаємо до комп’ютерів і перш ніж розпочати роботу, давайте пригадаємо правила техніки безпеки під час роботи за комп’ютером.

Вибрати сходинку «Розгорни серветку» або «Магазин»

Схилились голівки до праці мерщій.

Ти всі перешкоди здолати зумій.

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб кожна хвилинка не втратилась марно!

Сидимо за комп’ютером рівно, не горбимося.

Відстань від очей до екрану 60-70 см.

VІІІ. Релаксація (1 хв).

Закрийте будь-ласка очі.

Уявіть собі, що ви в лісі. Навколо вас засніжені красуні ялинки. З неба повільно падають сніжинки. Вам приємно. Дуже легко дихається. Мимо вас прострибав зайчисько і сховався за кущем. А ви розплющуєте очі. Повільно переводьте погляд вгору - вниз і навпаки. Стоп.

Поаплодуйте собі - ви добре попрацювали за комп'ютером.

Ви добре попрацювали сьогодні на уроці.

Ви молодці!

ІХ. Домашнє завдання (1 хв)..

Виконати завдання до Уроку 9. Сходинки до інформатики. Робочий зошит.

Вивчити Урок 9. Робочий зошит з інформатики для 3 класу.

Х. Підсумок уроку (1 хв)..

Ось і уроку кінець!

Хто працював, той молодець!

Чим сподобався урок, поділіться,

Що сумним було, пожуріться.

Урок завершено.

До побачення!

(Зміст зошита учнів)

Носії інформації -це будь-які об’єкти, що використовуються для збереження на них інформації.

Пам’ять комп’ютера – це пристрої пам’яті (сховище), які служать для тимчасового або постійного зберігання інформації та програм.

Пам’ять комп’ютера
Внутрішня
Зовнішня


_______________________ _______________________

Диск – це пристрій для збереження інформації (текстової, графічної, звукової, числової, відеоінформації).

Диски бувають гнучкі магнітні – їх ще називають дискетамиÍ<=, лазерні – компакт-диски ³ та жорсткі магнітні диски (вінчестер). Жорсткий диск знаходиться в системному блоці À. В системному блоці знаходиться і дисковод, куди вставляють дискети;, і CD-ROM або DVD-ROM, куди вставляють компакт-диски.

Види дисків
Магнітні
Оптичні (лазерні)
Знімні


Домашнє завдання.

1. Відгадай ребуси.

             

               

2. Які пристрої зображені на малюнках?

1..........................................................

2..........................................................

3..........................................................

4..........................................................

Урок 11

Тема. Диски і файли.

Мета.

Навчальна: закріпити і систематизувати знання учнів про збереження інформації;

систематизувати знання учнів про диски, ознайомити учнів із поняттям «файлу» та типами файлів.

Розвиваюча: логічне та образне мислення, мов­лення дітей; уміння та навички роботи за персональним комп'ютером.

Виховна: виховувати дбайливе ставлення до пристроїв ПК, доброзичливість, дружне ставлення один до одного.

Обладнання. Кольорові ілюст­рації, картки, комп'ютерний клас, різні види дисків.

Програмне забезпечення: комп’ютерна програма «Сходинки до інформатики».

Вимоги до учнів: уявлення про поняття «пам’ять комп’ютера», «диск», «файл», «папка» уміти розрізняти різні типи файлів та види дисків.

Хід уроку

І. Організаційна частина (1 хв).

Дзвінок пролунав і час вже настав

За парти сідати інформатику вивчати.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 1311 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.016 с)...