Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Методичні поради. Трифазний асинхронний електродвигун із короткозамкненим ротором має найбільш широке застосування в народному господарстві



Трифазний асинхронний електродвигун із короткозамкненим ротором має найбільш широке застосування в народному господарстві. Механічні характеристики w=f(М) таких двигунів є різними для різних модифікацій електродвигунів. Двигуни загального застосування випускаються з нормальною характеристикою, але можуть бути і з підвищеним пусковим моментом та підвищеним ковзанням. Кранові двигуни мають підвищений максимальний і пусковий моменти порівняно з двигунами єдиної серії. Розрахунок механічних характеристик асинхронних двигунів із короткозамкненим ротором виконується за допомогою паспортних даних. Тільки для деяких типів двигунів (наприклад, кранових) механічні характеристики подаються в каталогах. Для розрахунку механічних характеристик необхідно такі паспортні дані:

а) номінальна потужність на валі двигуна Рн, кВт;

б) номінальна частота обертання ротора nн, об/хв;

в) кратність максимального моменту l=Мкрн.

Для побудови механічної характеристики в інженерних розрахунках використовують спрощену формулу Клосса:

, (10.1)

де Мкр - критичний момент, Sкр, S - критичне і біжуче значення ковзання.

Розрахована за номінальними даними механічна характеристика дійсна тільки при номінальній напрузі, прикладеній до двигуна. Коли до двигуна прикладена інша напруга то обертовий момент змінюється пропорційно квадрату прикладеної напруги: М12=(U1/U2)2.

Ротор двигуна обертає якір генератора незалежного збудження, що жорстко з’єднаний з ним муфтою. Навантажуючи збуджений генератор за допомогою реостата , завантажується одночасно досліджуваний двигун в лабораторній роботі. Нормальним з’єднанням обмотки статора з лінійною напругою джерела живлення 220 В повинен бути трикутник. Коли обмотки статора з’єднана в зірку, кожна із них буде отримувати понижену напругу в раз. У цьому випадку момент двигуна зменшиться практично в три рази, в порівнянні із з’єднанням статора в трикутник, коли кожна обмотка під’єднана на лінійну напругу, тому двигун слід навантажувати лише до тих пір, поки він стійко працює, але при запуску слід використовувати з’єднання зіркою, тому що завдяки цьому зменшуються пускові струми.

Дослідження робочих і механічних характеристик слід виконувати, для обох випадків: з’єднавши обмотки статора в зірку і в трикутник.

Результати вимірювань, для кожного навантажування двигуна, при цих двох з’єднаннях обмоток статора записати в табл. 10.1.

Таблиця 10.1





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 265 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...