Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Безпека праці під час пастеризації молока, обслуговування холодильних установок та роботи на сепараторах



Основним режимом пастеризації молока є тривале нагрівання по спеціальній програмі (нагрівання до +63о С з витримкою протягом 30 хвилин; короткочасне нагрівання до +75о С з витримкою 30с; миттєве нагрівання до

+90о С з витримкою 2с). При цьому зберігаються всі харчові якості молока.

У процесі експлуатації пастеризаторів потрібно періодично контролювати роботу запобіжного клапану. Основною умовою безпечної експлуатації пастеризаторів є надійне заземлення електрообладнання, огородження рухомих і гарячих частин і приводу, наявності на вхідному паропроводі запобіжного клапану, що відрегульований на максимально-допустимий тиск пару. Щоб виключити можливість опіку паром або гарячою поверхнею, кришку пастеризатора потрібно відкривати обережно.

Для видалення з молока молочного жиру використовують явище природного відстоювання. У сепараторах цей процес проходить дуже швидко (долі секунди). Принцип дії сепаратора заснований на здатності механічних сумішей розділятися у полі дії центробіжних сил за рахунок різної щільності складових суміші. Поділ відбувається всередині сепараторного барабану, який обертається з великою швидкістю.

При зниженні температури молока, що сепарується, збільшується його в’язкість і погіршується здатність молока до розділення, що призводить до збільшення жиру в обраті. Допустима жирність обрату повинна бути не більше 0,03%.

Сепаратори установлюють на бетоновані фундаменти на гумових амортизаторах, закріплюють болтами і вирівнюють горизонтально по рівноміру. Основною умовою безпечної експлуатації сепараторів є надійне заземлення електрообладнання. Включати сепаратор мокрими руками забороняється.

На сучасних тваринницьких фермах широко використовують холодильні установки, у якості хладогенів у них використовують фреон або аміак. Неправильна їх експлуатація може призвести до тяжких наслідків. Встановлено, що при вмісті в повітрі 30% фреону у людини може наступити смерть від задихання. Попадання рідкого фреону в очі призводить до сліпоти, а на шкіру – до обмороження. Тому до обслуговування холодильних установок допускають осіб не молодше 18 років, які пройшли спеціальне навчання і отримали відповідне посвідчення по обслуговуванню даної установки.

На кожну установку необхідно завести журнал, куди записують показники її роботи і обслуговування. Експлуатація холодильних установок дозволяється в тому випадку, коли манометр і мановакуумметри освідчені державною повіркою.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 499 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.005 с)...