Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Деякі основи та їхні залишки



Основа Залишок основи
Формула Назва Формула Назва
Гідроксид натрію Натрій- іон
Гідроксид магнію Гідроксомагній-іон
Магній-іон
Гідроксид феруму (Ш), гідроксид заліза (Ш), тригідроксид заліза       Дигідроксозалізо(Ш)-іон, дигідроксоферум(Ш)
  Гідроксозалізо(Ш)-іон, гідроксоферум (Ш),
Залізо(Ш)-іон Ферум(Ш)-іон

Кислотами (кислотними гідроксидами) називають сполуки, що містять у молекулах атоми водню, здатні заміщуватися на атоми металів з утворенням солей.

З точки зору теорії електролітичної дисоціації кислоти – це сполуки, які під час дисоціації здатні відщеплювати катіони лише одного типу - .

Негативні іони, які утворюються в результаті відриву від молекули кислоти одного або кількох іонів водню, називаються кислотними залишками. Значення негативного заряду іона кислотного залишку визначається числом іонів водню, що відірвалися. Наявність атомів водню в кислотних залишках позначається словом “гідро” або “гідроген” з відповідним префіксом.

За числом атомів водню в молекулі кислоти, здатних заміщуватися на метал з утворенням солей, розрізняють кислоти одноосновні (наприклад, азотна кислота ), двохосновні (сірчиста кислота , вугільна ), трьохосновні (ортофосфорна ).

За наявністю кисню у складі молекул кислоти поділяються на кисневмісні (наприклад, , ) і безкисневі (наприклад, ).

Назви деяких кислот та їхніх кислотних залишків наведені в таблиці 1.2.

Таблиця 1.2





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 256 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...