Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Приклади виконання завдань. Приклад 1. Виходячи зі ступенів окиснення азоту і марганцю в сполуках: - визначити, які з них можуть бути тільки окисниками



Приклад 1. Виходячи зі ступенів окиснення азоту і марганцю в сполуках: - визначити, які з них можуть бути тільки окисниками, тільки відновниками, а які виявляють як окисні, так і відновні властивості.

Відповідь. В окисно-відновних реакціях відновник віддає електрони (окиснюється), а окисник приєднує електрони (відновлюється).

Атом в найвищому ступені окиснення не може віддавати електрони і тому виявляє тільки окисні властивості, а в найнижчому ступені окиснення не може приймати електрони і тому виявляє тільки відновні властивості.

Ступені окиснення азоту у вищенаведених сполуках дорівнюють:

-3 (найнижчий) в сполуці ;

+3 (проміжний) в сполуці ;

+5 (найвищий) в сполуці .

Ступені окиснення марганцю дорівнюють:

+4 (проміжний) в сполуці ;

+7 (найвищий) в сполуці .

Тому може бути тільки відновником; і тільки окисниками; і можуть бути як окисниками, так і відновниками, залежно від інших реагентів та умов перебігу реакції.

Приклад 2. Розставити коефіцієнти в рівнянні окисно-відновної реакції

за допомогою методу електронного балансу:

Відповідь. Визначивши ступені окиснення всіх елементів, які входять до складу сполук, знаходимо, що ступені окиснення змінили атоми марганцю (від +7 до +2), та фосфору (від +3 до +5). Для них складаємо електронні схеми та визначаємо коефіцієнти перед окисником і відновником, виходячи з рівності числа відданих та приєднаних електронів:

2 процес відновлення   5 процес окиснення
 

Одержані методом електронного балансу коефіцієнти підставимо до відповідних членів у молекулярне рівняння і поступово знайдемо коефіцієнти для калію, сульфат-іонів і води:

Приклад 3. Розставити коефіцієнти в рівнянні окисно-відновної реакції

за допомогою методу електронно-іонного балансу:

Відповідь. Визначивши ступені окиснення всіх елементів, складаємо іонно-електронні схеми процесів окиснення та відновлення, зрівнявши число зарядів у лівій та правій частинах. Для цього додаємо (або віднімаємо) необхідну кількість електронів. Щоб прирівняти кількість електронів в обох напівреакціях, першу з них помножуємо на 2, а другу – на 5.

Складаємо скорочене іонне рівняння реакції, підсумовуючи рівняння процесів окиснення та відновлення

    2 процес відновлення   5 процес окиснення

Одержані коефіцієнти переносимо в молекулярне рівняння

.





Дата публикования: 2015-09-18; Прочитано: 313 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...