Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Систематичний хід аналізу катіонів IV групи



Із початкового розчину частковими реакціями перевіряють наявність іонів:

а) миш’яку - реакцією відновлення;

б) олова – реакцією з нітратом вісмуту (попередньо відновивши Sn4+ до Sn2+);

в) хрому – по темно-зеленому забарвленню розчину і по утворенню надхромових кислот;

г) алюмінію – алізарином.

Остаточні висновки роблять проводячи систематичний хід аналізу.

1. Відділення катіонів Al3+, Sn4+.

До 2-3 мл досліджуваного розчину додають стільки ж розчину аміаку, кілька капель перекису водню і нагрівають на водяній бані 6-7 хвилин.

В осад випадають гідроксиди Al(OH)3 і Sn(OH)4 , осад відфільтровують, розчиняють в 1-2 мл розбавленої хлороводневої кислоти і, розділивши на дві частини, відкривають катіони алюмінію та олова.

Алюміній відкривають реакцією з алюміноном.

Катіон Sn4+ відкривають будь-якою реакцією, попередньо відновивши його до Sn2+ нагріванням з залізними стружками.

В розчині після відділення осаду Al(OH)3 і Sn(OH)4 присутні іони CrO42-, AsO43-,[Zn(NH3)4]2+. Цей розчин нейтралізують оцтовою кислотою до нейтрального середовища (по лакмусу) і додають Na2CO3 (насичений розчин або кристалічний). При цьому випадає осад основної солі цинку (ZnOH)2CO3, осад фільтрують, розчиняють в 2 н хлороводневій кислоті і відкривають цинк однією із характерних реакцій.

2. Відкриття хрому і миш’яку.

Після видалення осаду основної солі цинку в фільтраті залишаються іони CrO42-, AsO43-. Хром відкривають, переводячи іони CrO42-, в надхромові кислоти. Миш’як визначають, відновленням іонів AsO43- до AsН3.

К онтрольні запитання

1. Чому IV групу катіонів називають групою амфотерних гідроксидів? В чому полягає властивість амфотерності? Напишіть рівняння реакцій.

2. Солі яких катіонів IV групи підлягають гідролізу:

а) в більшій мірі; б) в меншій мірі?

3. Чому олово і миш’як у вигляді катіонів існують тільки у сильно кислому середовищі?

4. В якому середовищі буде протікати окислення катіону Cr3+ до Cr6+ при взаємодії його: а) з перекисом водню; б) з перманганатом калію? Напишіть рівняння реакцій.

5. Чому при дії розчину гідроксиду амонію на суміш катіонів IV групи всі катіони утворюють осади гідроксидів, а катіон цинку залишається в розчині?

6. Вкажіть склад осаду, який утворюється при дії насиченого розчину карбонату натрію на розчин, який містить хлориди цинку та алюмінію? Напишіть рівняння реакцій.

7. Чому при дії розчину аміаку і перекису водню на суміш катіонів IV групи в осад випадають тільки гідроксиди алюмінію та олова?





Дата публикования: 2015-07-22; Прочитано: 460 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...