Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Страхування від коливань ринкових цін



В контракті може бути обумовлено, що підвищення середньоринкових цін призводить до пропорційного підвищення ціни контракту.

Також, може бути зазначене, що зниження середньоринкових цін призводить до зниження ціни контракту.

Захист ціни (price protection) – оголошення на визначений період часу (наприклад – 30 діб), протягом якого покупцю товару повертається різниця між ціною, по якій він купив товар і новою ціною товару. Такий підхід особливо корисний у ситуаціях, коли потенційні покупці товару, в очікуванні появи нових моделей (наприклад, телевізорів), та, відповідно, зниження ціни на поточні моделі, відкладають покупку. Захист ціни дозволяє продавцю прискорити товарообіг на складі, а споживачу - отримати товар раніше, без грошового програшу.

Приклад:

У всьому світі передоплата є стандартним засобом страховки на випадок зриву укладеної операції. Її звичайні умови багато в чому визначаються цивілізованістю конкретного ринку. Так, в країнах Заходу буває досить надати постачальнику товарів або послуг вексель (цінний папір, який засвідчує безумовне грошове зобов'язання векселедавця сплатити після настання строку визначену суму грошей власнику векселя) на суму 20–30% від вартості операції.

Наприклад, в 2003 році американська компанія-розробник програмного забезпечення Merant Plc., набуваючи одного з підрозділів фірми NetObjects, сплатила $4 млн. як передоплату (загальна сума контракту оцінюється в $18 млн.).

А в Китаї, як пише в книзі «Приручаючи Червоного Дракона: ведення успішного бізнесу в Китаї» її автор Бред Андерсон, «для більшості крупних операцій стандартом є 70% передоплати плюс вексель на 30% від вартості операції».

Західні консалтингові фірми звичайно вимагають за послуги передоплату у розмірі 30–50%. Є й виключення: техаська фірма Olde Oak Towers або бере оплату почасово за роботу своїх фахівців, або, якщо клієнт просить провести оцінку крупного проекту, вимагає 100% передоплати.

Одна з небагатьох сфер, де питання передоплати не є каменем спотикання у відносинах між продавцем і покупцем, а навпаки, викликає ентузіазм і у тих, і у інших, - послуги операторів мобільного зв'язку. Більш того, на відміну від інших галузей, тут перехід від кредитної системи до попередніх розрахунків став стимулом для розвитку ринку.

Система передоплати сервісу мобільного зв'язку (її ще називають prepaid-система) в Москві вперше була запроваджена стільниковою мережею «Бі Лайн» в 1998 році. До цього моменту більше була поширена кредитна система оплати. Абонент купував контракт, користувався телефоном, потім кожен місяць йому висилали рахунок за надані послуги зв'язку. Людині доводилося щомісячно їздити в офіс компанії. Але головний недолік – клієнт не мав можливості контролювати свої витрати в режимі он-лайн і ризикував наговорити на більшу суму, ніж розраховував.

Даний спосіб розрахунків був незручний не тільки для абонентів, але і для операторів. Компанія повинна була виставляти рахунки і займатися їх доставкою, контролювати своєчасну оплату. Далеко не всі клієнти платять вчасно, дебіторська заборгованість може складати в середньому 3–10% від виручки. Введення prepaid-системи дозволило уникнути всіх цих проблем. Оплата послуг стала доступнішою – спочатку це були скретч-карти, що продаються на кожному кроці, а зараз можна платити готівкою в будь-якому супермаркеті. Головне ж перевагою prepaid-системи в тому, що гроші списуються рівно у момент розмови в режимі он-лайн без затримки. Людина не може наговорити більше, ніж внесено грошей, і заборгованості вже не виникають.

Сьогодні близько 80% абонентів «Бі Лайн» використовують prepaid-тарифи. Ті, хто не прагне обмежувати себе у витратах на зв'язок, віддають перевагу кредитній системі. У МТС prepaid-тарифи без абонентської платні з'явилися лише в 2002 році під маркою «Джинс», саме за рахунок цього тарифу зараз відбувається основний приріст абонентської бази цієї мережі. У всьому світі вже більше половини всіх користувачів мобільного зв'язку віддає перевагу prepaid.

Валютне страхування (валютні оговорки)

Валютна обмовка являє собою положення, що включається в текст міжнародного контракту про те, що при зміні курсу валюти платежу необхідно переглянути суму платежу, яка повинна бути змінена пропорційно зменшенню або збільшенню курсу валюти.

Метою включення валютного застереження в контракт є спосіб запобігання можливих валютних втрат при здійсненні різних видів зовнішньоекономічних угод. Валютні застереження засновані на принципі урахування суми платежу при зміні валютних курсів. Включення валютної застереження дозволяє справедливо розподілити тягар валютних ризиків між сторонами ВЕС.

Можливі як односторонні застереження - страхування ризику однієї зі сторін (або тільки продавця, або тільки покупця), так і двосторонні - страхування і продавця, і покупця.

Розрізняють декілька видів валютних застережень. До них відносяться:

• непряма валютна обмовка - застосовується в тих випадках, коли ціна товару визначається однією з найбільш поширених у міжнародних розрахунках валют (долар США, західнонімецька марка, японська ієна, швейцарський франк та ін), а платіж передбачається в іншій, як правило, національній валюті покупця. Текст непрямої застереження може бути наступним: «Ціна товару виражена в англійських фунтах стерлінгів, платіж -в італійських лірах. У разі, якщо курс фунта стерлінгів зміниться на лірі на момент платежу в порівнянні з курсом на момент укладення контракту, то відповідно зміниться ціна товару і сума платежу»;

пряма валютне застереження - застосовується, коли валюта ціни товару і валюта платежу збігаються, а величина суми платежу ставиться в залежність від змін курсу валюти розрахунків по відношенню до іншої, більш стабільній валюті. Прикладом може служити наступна застереження: «Ціна товару і платіж здійснюються в доларах США. У разі, якщо на день платежу курс долара до євро (укладення контракту з Німеччиною) на валютному ринку в Нью -Йорку буде нижче курсу на день укладання контракту, то відповідно підвищиться ціна товару і сума платежу».

Залежно від того, на яку валюту робиться посилання в контракті, застереження має назву «доларової», «стерлинговой» і т.д.

У середині 70 -х років з'явився новий вид застереження - мультивалютна застереження, суть якої полягає в тому, що ціна товару і сума платежу, валют», що складається з трьох і більше валют відразу.

Валютні застереження, як правило, доповнюються в контракті положенням про те, що при зміні курсів валют виникають при цьому виграш або збитки боку ділять навпіл.





Дата публикования: 2015-07-22; Прочитано: 158 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...