Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Фінансова база регіону та її склад



Фінансова база регіону – це сукупність усіх можливих джерел формування доходів органів місцевої державної влади, що використовується для покриття витрат, необхідних для виконання наданих їм повноважень. Вона складається з: дохідної частини місцевих бюджетів, позабюджетних цільових фондів, інших коштів. Центральною ланкою фінансової бази регіонів є дохідна частина місцевих бюджетів. Правовою основою формування місц-х бюджетів є ЗУ „ Про місцеве самоврядування в Укр. ” та Бюджетний кодекс У. Необхідною умовою розв’язання проблем соц-ек розв-ку регіонів є наявність достатньої фінансової бази, здатної забезпечити ефективне управління на місцевому рівні, реалізацію завдань, передбачених у програмах економічного та соц.го розвитку регіонів і виконання органами регіональної влади повноважень відповідно до чинного законодавства. Фінанси регіону являють собою сис-му ек. відносин, функціонування якої забезпечує розподіл і перерозподіл внутрішнього регіонального продукту та створює фонд грош.коштів, необхідних для забезпеч. соц. потреб населення та вирішення проблем соц-ек. розвитку територій. Фін. ресурси поділяються на централізовані фінанси які в свою чергу враховують кошти місц. бюджетів, надходження коштів із держ.бюджету, позабюджетні кошти, кредити, кошти підпр-ств та орг-ій, підпорядкованих органам місц.влади; та на нецентралізовані фінанси які вкл: кошти вітчизняних суб”єктів господар-ня, кошти інозем.інвесторів, кошти населення, цільові фонди, розпорядниками яких є громадські орг-ції й інші суб”єкти. Місцевий бюджет (МБ) розуміє під собою фонд грош.коштів, який утворюється згідно з нормативним актом відповід-го органу місц.влади регіону для забезпеч. ф-цій і повноважень місцевого самоврядування. МБ виконує 3 ф-ції: 1)форм-ня грош.фондів місц.органів влади; 2) розподіл цих фондів між галузями народногосп-го комплексу та викор-ня їх місц.органами влади для виконання завдань відповідно до своєї компетенції; 3)контроль за за фінансово-госп-ю дія-тю підпр-ств, орг-ій та установ, підпорядк-них органам місц.влади. Склад доходів місцевих бюджетів визначається Бюджетним кодексом У.. Вони скл. з двох частин: 1) доходи, що закріплюються за місцевими бюджетами та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів; 2) доходи, що не врахов. при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів.

Крім місц бюджетів, фінансування витрат щодо розвитку регіон госп-ва здійсн-ся за рахунок коштів п-в та орг.-й, підпорядкованих органам місц влади, котрі виділяють частину фінансових ресурсів на будівництво житла та соц.-культурних об’єктів й інші заходи. Але їх частка у загальній с-ма фінансового забезпечення регіонів незначна і лише допомагає вирішувати деякі поточні місцеві питання.





Дата публикования: 2015-04-10; Прочитано: 438 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...