Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Завдання. 1. Розпорядженням компетентного органу житловий будинок, що належить машинобудівельному заводу, був переданий на баланс райвиконкому



1. Розпорядженням компетентного органу житловий будинок, що належить машинобудівельному заводу, був переданий на баланс райвиконкому. Чи є це правочином?

2. Федоренко продав своєму знайомому Константинову зібрання творів Дж. Лондона і Л.Толстого на загальну суму 5000 гривень. Договір була оформлена письмово. Оскільки Федоренко власноручно не міг підписати договір через важку хворобу (параліч рук), він попросив розписатися замість нього свого сусіда Сидоренка. Сусід розписався замість хворого, указавши своє прізвище і поставивши дату. Федоренко і Константинов вирішили, що договір оформлено і Константинов віддав гроші Федоренко, а книги вирішив перевезти додому через два тижні після повернення з відрядження. Через декілька днів після укладання договору купівлі-продажу Федоренко помер. Коли Константинов приїхав за книгами, то дочка Федоренко, що була єдиною спадкоємицею, відмовилася передати книги, посилаючись на те, що укладений правочин не може вважатися дійсним, оскільки він неправильно оформлений. Чи правильно вчинила дочка Федоренко?

3. Необхідно визначити, у якій формі має бути укладено правочин між:

1) організацією і громадянином на ремонт квартири;

2) громадянами при дарувати речі на суму 300 гривень;

3) громадянами на купівлю-продаж автомобіля;

4) громадянами при наймі житлового приміщення.

4. Куликов, багато років пропрацювавши лікарем, вирішив подарувати своєму племіннику Полюх бібліотеку, що перебуває з книг по медицині, до дня закінчення Полюхом медичного інституту. Куликов написав про це Полюху, а потім повідомив про своє рішення рідних Полюха. Бібліотека була оцінена фахівцями в 3000 гривень. Полюх після розподілу виїхав на роботу в інше місто і забрав тільки невелику частину книг. Через 2 місяці після від'їзду Полюха Куликов помер. Дочка Куликова відмовилася передавати бібліотеку Полюху, сказавши, що Полюх за неї нічого не заплатив, а тому і не має на неї прав. Крім того, Куліков залишив нотаріально оформлений заповіт, у якому спадкоємицею всього майна є вона. Полюх заперечував, посилаючись на те, що в нього є лист, написаний дядьком, у якому ясно сказано, що всі книги по медицині він дарує йому, Полюху. Чи правомірні претензії Полюха?





Дата публикования: 2015-04-07; Прочитано: 360 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...