Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Класифікація допоміжного теплового обладнання



За призначенням допоміжне теплове обладнання використо­вується для:

- короткочасного зберігання готової кулінарної продукції (теп­лові шафи, стійки);

- короткочасного зберігання і реалізації продукції (стаціонарні марміти, термостати);

- транспортування, короткочасного зберігання і реалізації гото­вої продукції (пересувні марміти);

- реалізації процесів осмалення птиці.

Оскільки ці апарати працюють при підвищених температурах, контактують із харчовими продуктами, а також входять до техноло­гічної схеми виробництва і реалізації продукції, до них висуваються такі технологічні вимоги:

• матеріали, з яких виготовляється устаткування, повинні бути: термостійкими, не взаємодіяти із харчовими про­дуктами; бути хімічно стійкими до дії дезінфікуючих і мийних засобів;

• повинні мати відповідну теплоізоляцію, щоб температура поверхні не перевищувала допустимих величин;

• мати раціональну енергоємність, матеріалоємність, зручні габарити і естетичний зовнішній вигляд;

• забезпечувати раціональний температурний режим збері­гання продукції;

• бути зручними для завантаження і розвантаження готової продукції;

• зберігати початкову якість продуктів.

2.7.2. Марміти

Марміти призначені для короткочасного зберігання і підтриман­ня в гарячому стані готових кулінарних виробів (перших і других страв). Як проміжний теплоносій у мармітах використовується пара "Водяна баня" (рис. 2.39).

Рис. 2.39. Марміти для перших і других страв: а - з водяним обігріванням; б - з прямим нагріванням

Марміти стаціонарні електричні модульовані призначені для короткочасного зберігання в гарячому стані других страв, гарнірів, соусів; встановлюються у технологічних лініях роздачі або окремо на ділянках роздачі (рис. 2.40).

Рис.2.40. Мармітниці електричні модульовані

Марміти мають однакове конструктивне рішення і відрізняються лише сумарною кількістю мармітниць, їх формою, габаритними розмі­рами, потужністю і наявністю або відсутністю роздавальної полиці і столу-полиці для підносів (рис. 2.41).

Рис. 2.41. Лінія роздачі з розташованими мармітами

Робочі місткості марміту, що використовуються для зберігання готової кулінарної продукції на роздачі (мармітниці), зроблені у вигляді посудин прямокутної або круглої форми різної місткості.

Рис. 2.42. Лінії самообслуговування

2.7.3. Лінія роздачі Лінії самообслуговування

Лінії самообслуговування (рис. 2.42) встановлюються на підпри­ємствах, де використовується метод самообслуговування з по­дальшою оплатою.

Уздовж лінії з боку торгового залу прилавки облицьовані пластиком, мають напрямні, закріплені на кронштейнах з хромованих труб для переміщення підносів. Деякі прилавки забезпечуються двохярусними вітринами для викладення і демонстрації кулінарних виробів.

На відстані їм від лінії встановлюють бар'єр для спрямування потоку відвідувачів.

Є декілька варіантів ліній самообслуговування, що використо­вуються на підприємствах. Вибір варіанта лінії залежить від про­пускної можливості підприємства, конфігурації обідньої зали і організації розрахунку зі споживачами.

Лінія самообслуговування комплектується стаціонарним і рухо­мим устаткуванням, що відповідає стандартам СЕВ за модулем і функціональними кількостями, і має такі варіанти: ЛС-А, ЛС-Б, ЛС-В, ЛС-Г.

Стаціонарне устаткування і вставки, що використовуються як підсобні столики, встановлюються на підлозі без допоміжного кріплення.

Комплектація ліній виконується у такий спосіб: на початку лінії встановлюється холодильний прилавок ЛС-2, у кінці - прилавок-каса ЛС-1; прилавки для гарячих напоїв ЛС-3 і марміт стаціонарний МСЕ-84 встановлюються на підставці; між стаціонарним устаткуванням утворюються обмежені з трьох боків один або два відсіки.

Таблиця 2.19

Склад ліній ЛС

Назва Тип Кількість, шт.
    ЛС-А ЛС-Б ЛС-В ЛС-Г
Прилавок-каса          
Прилавок-вітрина ЛС-2        
Прилавок для гарячих напоїв ЛС-3        
Марміт:          
• стаціонарний МСЕ-84        
• рухомий МП-28        
Шафа рухома ШТПЕ-1        
Візок для:          
• столових наборів ТСП-900        
• підносів ТВП-120        
• тарілок ТВП-120       -
• склянок ТВТ-40       -
  ТВС-120       -
Термостат ТЕ-25   О Z,    

Наприклад, лінія ЛС-А має два відсіки. У перший встановлю­ється рухоме обладнання - марміт МС-28, теплові шафи ШТПЕ-1, візки з вижимним пристроєм ТВТ-120 (ТВТ-240) для тарілок, супових мисок, у другий, що утворився між стаціонарним мармітом МСЕ-84 і прилавком ЛС-2, - візки для тарілок ТВТ-240, склянок ТВС-120-С, салатниць із холодними закусками ТВЗ-120. Візки для столових наборів ТСП-900 і підносів ТВП-120 встановлюються поза лінією. Рухоме обладнання у відсіках можна міняти місцями або замінювати іншим зі змінного комплекту.

Зовні відсіків передбачені заземлювальні зажими і розетки для рухомого обладнання. Після установки обладнання поверхні столів вирівнюють за допомогою ніжок, що регулюються. На столах вста-

новлюється вітрина з полицями для викладання хлібобулочних і кондитерських виробів і відпускання страв. З боку відвідувачів зак­ріплюються напрямні для підносів. Лінії з торців і уздовж напрямних облицьовуються панелями.

Склад і технічні характеристики ліній ЛС наведені в табл. 2.19 і 2.20.

Таблиця 2.20





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 3397 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.007 с)...