Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Техніка видалення коренів третього великого кореневого зубу на верхній щелепі



Матеріальне забезпечення: прямий або багнетоподібних елеватор, багнетоподібні кореневі щипці, широка гладилка, хірургічна ложка, марлеві шарики, зуболікарське дзеркало.

Лікар розміщується попереду хворого з правого боку крісла. Хворого розміщують в кріслі у напівлежачому положенні - спинка крісла та підголівник дещо опущені, голова хворого запрокинута. Крісло піднято так, щоб зуб, котрий підлягає видаленню, знаходився на рівні плечового суглобу лікаря. Лікар кистю правої руки охоплює рукоятку прямого або багнетоподібного елеватора таким чином, щоб рукоятка упиралася у великий м'язовий бугор, вказівний палець розміщує на проміжній частині елеватора біля його шийки. Першим та другим пальцями лівої руки охоплює альвеолярний відросток в ділянці коренів зуба що видаляються. Таким чином лікар захищає м'які тканини щоки та піднебіння від травми у разі сковзання робочої частини елеватора при його незадовільній фіксації. Методика виконання:

  1. Після перевірки ознак знеболення лікар гладилкою відшаровує ясна від верхньої третини кореня зуба, руйнуючи при цьому кругову зв'язку.
  2. Лікар розміщує елеватор таким чином, щоб робоча поверхня щічки елеватора розташовувалась з боку кореня, а випукла частина щічки елеватора впиралася в стінку комірки кореня з боку сьомого достатньо стійкого зубу. У разі відсутності сьомого зубу щічка елеватора розташовується у медіальній щічній ділянці періодонтальної щілини кореня. Під час введення щічки елеватора у періодонтальну щілину лікар виконує незначні ротаційні рухи для того, щоб занурити щічку елеватора в глибину комірки. В цей момент корінь зубу незначно віддавлюється до проксимальної стінки комірки. За цим лікар легкими рухами з верху до низу та у бік щоки виштовхує і виводить корінь з комірки.
  3. У разі використання кореневих багнетоподібних щипців лікар накладає щічки щипців на щічну та піднебінну частину кореня, занурює щічки щипців під ясна на корінь, що видаляється, фіксує щипці та розхитує корінь у щічно-піднебінному напрямку та повільно виводить корінь з альвеоли.
  4. Лікар виконує ревізію комірки видаленого кореня – зворотною стороною гладилки або хірургічною ложкою видаляє дрібні осколки альвеоли та кореня, грануляційні тканини.
  5. Марлевим шариком лікар здавлює краї комірки, накладає зверху на неї марлевий тампон, пропонує хворому закрити рот.
  6. Після контролю гемостазу лікар надає рекомендації щодо догляду за порожниною рота у післяопераційний період.

Техніка видалення ретенованих зубів верхньої щелепи

Матеріальне забезпечення: стоматологічне дзеркало або гачки Фарабефа, скальпель брюшистий, пінцет хірургічний та зуболікарський, розпатор кістковий, хірургічна ложка, широка гладилка, бормашина з прямим наконечником, металева фреза або фісурні та шароподібні бори. кісткові кусачки Л'юера або Гаєка, жолобувате або пряме долото з хірургічним молотком, прямий або багнетоподібний елеватор, багнетоподібні кореневі щипці, хірургічна голка (колюча або колючо-ріжуча) та голкотримач, кровоспинний затискач, шовний матеріал (шовк або кетгут 3/0, 4/0), марлеві тампони водний розчин антисептика, шприц для промивання з тупою голкою, порошок антибіотика, анальгетика або штучного гідроксиапатита.

Лікар розміщується попереду хворого з правого боку крісла Хворого розміщують в кріслі у напівлежачому положенні - спинка крісла та підголівник дещо опущені, голова хворого запрокинута. Крісло піднято так, щоб зуб, котрий підлягає видаленню, знаходився на рівні ліктьового суглобу лікаря. Зуболікарським дзеркалом або гачком Фарабефа лікар відводить верхню губу або щоку пацієнта. Методика виконання:





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 478 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.006 с)...