Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Надзвичайні ситуації на залізничному транспорті



Іншим важливим засобом перевезення людей та вантажів на великі відстані являється залізниця. Аварії на залізничному транспорті загрожують не тільки пасажирам, співробітникам залізниці, але й для населення, яке живе біля залізниці, станцій, вокзалів, депо. Оскільки залізницею у великій кількості перевозяться легкозаймисті, вибузонебезпечні, хімічні та радіаційні матеріали. Більша частина небезпечних грузів накопичується на станціях.

Основні причини надзвичайних ситуацій на залізниці:

1. людський чинник: ігнорування правил дорожнього руху тощо;

2. технічний чинник: несправність транспорту, рейок, мостів, витік отруйних та пожеже- та вибухонебезпечних речовин;

3. природний чинник: погані погодні умови, стихійні лиха.

Надзвичайні ситуації на залізниці призводять до травмування чи загибелі людей, ушкодженню або знищенню матеріальних цінностей, нанесення шкоди навколишньому середовищу.

Заходи безпеки на залізниці:

1. не ходити по колії;

2. під час руху поїзда неможна знаходитися на насипі залізничної колії;

3. не переходити переїзд за звукової та світової сигналізації;

4. на пероні не можна знаходитися на краю платформи, пригати з платформи на колії;

5. не висовуватися із вікон під час руху та ін.

У деяких великих містах є підземний залізничний електротранспорт – метро.

Зони підвищеної небезпеки у метрополітені: ескалатор та посадкова платформа. Частою та небезпечною ситуацією на ескалаторі являється падіння людей униз по східцях, внаслідок несподіваної зупинки ескалатора чи падіння важкого предмету, або защемлення одягу та речей пасажірів у щілинах між рухомими та нерухомими частинами ескалатора, що може привести у місцях сходу тисняви, травмування й навіть до загибелі людей. При знаходженні на платформі, людина може впасти на залізничні колії або у простір між вагонами.

Вимоги поводження у метрополітені:

1. стояти з правої сторони ескалатора обличчам у напрямку руху і триматися за поручень;

2. проходити з лівої сторони;

3. не прислонятися до нерухомих частин ескалатора, не сідати на східці, не ставити речі на східці та поручень;

4. не заходити за лінію у края платформи до повної зупинки потягу;

5. при падінні речей на колії не намагатися дістати речі самому, а повідомити чергового по станції.

Дії при надзвичайних ситуаціях у метрополітені:

1. при падінні на колії не немагатися самостійно вибратися, позвати на допомогу і йти до початку платформи де знаходиться годинник. На цьому місці машиніст робить зупинку. У разі наближення потягу необхідно лягти між коліями, глибина лотка розрахована так, що елементи потягу не травмують людини.

2. при падінні людини між вагонів потягу на зупинці, людина повинна подати сигнал машиністу й заблокувати двері потягу й повідомити чергового по станції;

3. якщо ви забули свої речі у потягу що тільки-но рушив, запам’ятайте номер вагону та поїзду (номер поїзду видно на лобовому склі останнього вагону) й повідомте чергового по станції. Інформація буде передана машиністу потягу й черговому на слідуючій станції.

4. якщо потяг зупинився в тонелі необхідно зберігати спокій й суворо дотримуватися усіх вказівок машиніста по гучномовцю. Якщо у вагоні стане важко дихати відкрийте вікна. Можливо, вам необхідно буде йти до станції пішком, але покидати вагон можна тільки після, відключення подачи напруги на контактну силову рейку та вказівок машиніста.

5. у випадку появи пожежі у вагоні, дайте знати машиністу поїзду по гучномовцю й негайно приступіть самостійно до гасіння вогню вогнегасником який обов’язково є у вагоні.





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 857 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.008 с)...