Студопедия.Орг Главная | Случайная страница | Контакты | Мы поможем в написании вашей работы!  
 

Злакова листовійка



Поширена в Україні повсюдно, але значної шкоди завдає в Одеській, Миколаївській, Херсонській областях. Нині осередки масового її розмноження спостерігаються в Криму та в окремих місцях Вінницької області.

Метелик 16 – 18 мм завдовжки. Передні крила попелястосірі, задні — сірокоричневі або попелястосірі.

Яйця розміром 0,5 мм, овальноеліптичні, від блідооранжевого до червоного кольору. Гусениці мають шість віків; після відродження розмір їх становить 0,5 – 1 мм. Колір світлооранжевий, тіло майже прозоре, голова світлокоричнева. Пізніше тіло змінює колір на світлозелений. Головна капсула — чорна. В V віці гусениці знову змінюють колір. Голова стає світлокоричневою, блискучою, тіло із блідозеленого перетворюється на жовте, довжина його в останньому віці сягає 10 – 12 мм.

Лялечка завдовжки 5 – 8 мм, мумієподібна, жовтого або світлокоричневого кольору, з двома відростками на кремастері. Лялечка міститься в пухкому павутинному коконі.

Злакова листовійка впродовж року розвивається в одній генерації.

Метелики літають у червні — липні, концентруються здебільшого у полезахисних лісових смугах, чагарниках, на сухих рослинах стернищ тощо. Вдень метелики ховаються в різних укриттях. Увечері вони літають, спарюються і відкладають на стовбурах дерев до 78 – 150 яєць. Розміщують їх поодиноко, групами або ланцюжком у тріщини і під лишайники. Період ембріонального розвитку триває 10 – 15 діб. Відродження гусениць спостерігається впродовж третьої декади липня — першої декади серпня.





Дата публикования: 2015-06-12; Прочитано: 286 | Нарушение авторского права страницы | Мы поможем в написании вашей работы!



studopedia.org - Студопедия.Орг - 2014-2024 год. Студопедия не является автором материалов, которые размещены. Но предоставляет возможность бесплатного использования (0.017 с)...